Lourdes WK-goud in de cross Acht jaar na laatste wereldtitel slaat Marianne *9 4 Hugo Borst voetballer is onrijp en onwijs. Gierende hormo nen op je 18de helpen niet mee. Levensgevaarlijk: een net behaald rijbewijs en een bakbeest van een SUV dat binnen acht seconden de magische 200-kilometergrens aantikt. Verder niemand die hem zegt wat hij als beroemdheid nou beter wel en beter niet op Insta zet. Het zit 'm niet mee. Een zaakwaarnemer die heel snel een fortuin aan hem wil verdienen en hem daarna laat barsten. Vrienden die hem, denkt hij, komen steunen. Enzovoort. Een journalist wil soms niet alles opschrijven. Het gaat natuurlijk over Mo. Mo Ihattaren. Ajax gaat hem genezen. Ik wil de boel heus niet grondig verpesten. Maar hebben we niet allemaal genoeg gezien? Wonderen bestaan niet. Het is echt niet zo dat je gezond wordt als je water drinkt op De Toe komst. Er is daar geen heilige bron. Niemand van die club is verlicht. Sorry. De waarheid is: ieder een die Ajax 1 haalt, heeft ongelofelijk hard moe ten werken, die heeft tegenslagen moeten over winnen, die is vaak verdrietig geweest, in huilen uitgebarsten. Ik houd niet van zelfhulpboeken, ik geloof niet in dat fenomeen, maar een lullig zinnetje uit zo'n stom boek, dat het erom gaat ofje jezelf pijn kunt doen, dat is wel de kern. Het gaat om intrinsieke kracht. Dat heeft helaas niet iedereen. En hij ze ker niet. De ware voetballiefhebber zou het zo graag ge loven. Dat Mo gered is nu hij bij Ajax zit. Die in druk bestaat. Dat-ie daar weer de ge-wel-di-ge voetballer wordt die hij ehhh, nooit geweest is. Want dat is het: alle voetbalkenners hebben be weerd dat hij uitzonderlijk was. Onlangs zei Wim Kieft, een heerlijke cyni cus, het weer. Ik wist niet wat ik hoorde. Het is echt niet zo dat je gezond wordt als je op De Toekomst water drinkt het: dat Mo straks uit een onmogelijke hoek de bal weer in de kruising jast. En dat niet één keer doet, maar elke wedstrijd. Dat-ie bij Ajax de nieuwe Ziyech wordt. Jongens, hou op. Met zo'n lichaam zeker? Als Mo kijkt naar een broodje shoarma zit er al twee kilo aan. Een maandje trai nen met Ronaldo (de Portugees, niet de Brazili aan), zou dat helpen? Ik denk dat Mo na drie da gen opgeeft. Ajax. Zijn laatste kans, zeggen ze. Echt? Zelfs als de geest van Johan Cruijff wordt aangeroepen met maretakjes en een trommelaar, Mo reageert niet. Hij heeft bij PSV 1001 kansen gehad en hij heeft ze niet gepakt. Omdat hij zich zelf geen pijn kan doen. Ik vrees dat hij werkelijk denkt dat Ajax Lourdes is. Derbyzege met Union Sandler in beeld Ihattaren is binnen Na een meeslepend duel met Lucinda Brand werd Marianne Vos (34) in het Amerikaanse Fayetteville voor de achtste keer wereldkampioen veldrijden. Het is haar dertiende wereldtitel in totaal. ,,Het was wel even geleden.'' Marianne Vos belt, staat ze al op het vliegveld in Fayetteville om zo naar huis te vliegen. Nog geen 24 uur nadat ze voor de achtste keer wereldkampioen veldrijden is ge worden. ,,Er gaat een en ander mis, maar als het goed is, vliegen we vanaf hier naar New York en dan door naar Nederland. Ik heb het idee dat het wel goed zal komen.'' Marianne Vos: „Inderdaad. Onge looflijk en ontzettend spannend. Ik wist van tevoren dat het een heel pittig gevecht zou worden. Ik hoopte het duel aan te kunnen gaan, maar dat het zo spannend zou zijn, had ik niet kunnen be vroeden.'' ,,Het is bijzonder hoe Lucinda zich de afgelopen jaren in de cross heeft ontwikkeld. Als wegrenster was ze al top en ze heeft zich volledig op de cross gestort. Ze heeft er alles aangedaan en in relatief korte tijd enorme stappen gemaakt. Een mooie concurrente en een lastige rivale. IJzersterk, met ontzettende vechtlucht en enorme veerkracht. Je kunt tegen haar nergens iets la ten liggen en moet in alles het juiste doen.'' De eerste zeven ,,Een paar uurtjes, misschien zelfs maar anderhalf uur. Ik ben laat in geslapen en werd heel vroeg weer wakker. Zoveel indrukken. En je wilt toch alles doornemen, daar voor had ik nog amper tijd gehad. Ik leefde heel lang naar dit doel toe en als je het kampioenschap hebt gereden, dan valt het van je af. Heel gek, opeens is dat doel weg. Maar het is heel mooi om dan naar een regenboogtrui en een gouden medaille te kijken. Dat went nooit. Al was het al wel even geleden.'' ,,Nee, zo zie ik het eerlijk gezegd niet. Ik vind het heel mooi om te winnen, maar zie het niet als een comeback. Ik ben er even tussen uit geweest, zeker, en heb een carrière gehad met ups en downs. Het is mooi als het allemaal samen valt, maar het voelt niet als een be kroning.'' MAANDAG 31 JANUARI 2022 GO Een jonggestorven vader - diep, diep tragisch - dat spreekt natuurlijk niet in het voordeel van een jonge jongen. Die Kieft en anderen geloven NIEUWKOOP Bart Nieuw koop uit Tho- len heeft met Union St. Gil- loise de top per tegen An- derlecht ge wonnen in de Belgische competitie. Door een vroege goal werd het 1-0 in de Brusselse derby. Union heeft zeven verliespunten minder dan nummer twee Antwerp. FEYENOORD Feyenoord denkt aan Phi lippe Sandler (24) als ver sterking. De club bekijkt de mogelijkheden om de verde diger deze winter nog toe te voegen aan de selectie. De centrumverde diger speelde voor de win terstop bij het Franse Troyes. In de jeugd speelde hij bij Ajax. AJAX Ajax heeft Mo- hamed Ihatta- ren (19) bin nen. De club huurt de ex-PSV'er tot januari vol gend jaar. Daarna kan Ajax hem overnemen van Juventus. Ihattaren rondt vandaag de medische keu ring af. De link- spoot zal eerst aansluiten bij Jong Ajax. 'Regenboogtrui, een gouden medaille: dat went nooit Daan Hakkenberg Rotterdam/Fayetteville Eerst terug naar zaterdag. Wat een intens gevecht met Lucinda Brand was dat. Haar eerste wereldtitel in het veldrijden won Marianne Vos op haar 18de. Zestien jaar later, op haar 34ste, volgde - het was even wachten sinds 2014 - nummer 8. Dit waren de eerste zeven WK-overwinningen van een glanzende erelijst. FOTO'S COR VOS, ROBERT VAN DEN BERGE, EPA, ANP Het WK draaide uit op een sprint tussen Marianne Vos (rechts) en titelverdedigster Lucinda Brand. foto belga Heb je de filmpjes gezien van de eindsprint van het eerste WK cross dat je won in 2006, toen je Hanka Kupfernagel versloeg, en die van de sprint tegen Brand? ,,Ja. Wat bizar, de gelijkenis. Wer kelijk ongelooflijk. Ik had het na tuurlijk niet zo bedacht, maar dat de sprints zó identiek zijn...'' Hoe heb je geslapen? Het is de afgelopen jaren vaak ge gaan over hoe jij jezelf opnieuw naar de top heb gewerkt nadat je in 2015 overtraind was. Is dit de kroon op je comeback? TABOR HOOGERHEIDE ZEDDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 36