Brandstichting vermoed Joop Coenen stopt als voorzitter maar hij blijft biljarten: 'Ik ben de keu niet beu' Wonen tussen de rechtbank en de bibliotheek: appartementen in kantoor Winterterras blijft langer en zomerterras komt eerder 4 De brand waardoor een woning aan de Wijdaustraat in Middelburg zaterdag uitbrandde, is vermoedelijk aangestoken. De man die er woonde is recent overleden. De politie doet onderzoek naar brandstichting, zegt woordvoerder Willem-Jan Uytdehage. Het ver moeden dat er opzet in het spel is, ontstond al snel. Getuigen meldden bij de politie dat ze kort voor de brand een aantal personen bij het huis hadden gezien. Een omstander moest vanwege het inademen van rook per ambulance naar het zie kenhuis om daar behandeld te wor den. Buurtbewoners reageren zater dag flink geschrokken. Een man die een paar deuren verderop woont, was niet thuis ten tijde van de brand, die rond kwart voor drie uit brak. Bij hem waren de ramen dicht, maar toch hangt er een flinke stank in huis door de rook, vertelt hij. En als hij ziet hoe ook het huis naast de afgebrande woning last heeft van rook en roet, constateert hij dat die bewoners, een gezin met een baby, veel geluk hebben gehad. Een vrouw die elders in de wijk woont, zag de vlammen omhoog schieten toen ze over de Roozen- burglaan reed. Het huis staat naast een basisschool en het speelplein ligt tussen de achterzijde van het huis en de Roozenburglaan. ,,De brandweer was toen al aan het blus sen", zegt zij. De brandweer kon echter niet voorkomen dat het pand volledig uitbrandde. Ook de naastgelegen woningen zijn beschadigd door rook en roet, doordat het vuur oversloeg van de tuin op de schut ting. Dood gevonden ,,Ik kwam net thuis toen de brand hier woedde", vertelt een man die verderop in de Wijdaustraat woont Een aantal mensen zou bij het pand zijn weggelopen en enkele uren later in de brand gang een kijkje komt nemen. Vol gens hem is de bewoner rond Kerst mis overleden en een week na zijn dood gevonden. ,,Het huis is nog niet leeggehaald." Zowel in het huis als in de tuin is het een ravage. Overal staan en lig gen zwartgeblakerde spullen. De bewoner verzamelde veel spullen in zijn huis. Dat deed bij buurtbe woners het vermoeden rijzen dat er binnen iets fout gegaan kan zijn waardoor vuur is ontstaan. Maar dat wordt door anderen al snel gecorri geerd. Zij vertellen dat iemand twee jongeren heeft gezien. Weggelopen Dat blijkt ook uit de melding die de politie heeft gekregen. ,,Daarin staat dat een aantal mensen bij het pand zou zijn weggelopen", aldus woordvoerder Willem-Jan Uytde- hage. De politie heeft het pand in overleg met forensische opsporing afgesloten zodat er later onderzoek gedaan kan worden. Biljarten heeft hij altijd leuk gevonden. ,,Al toen ik bij de marine voer. Maar aan boord zijn geen biljarttafels", lacht Joop Coenen. En toen hij met pensioen ging, moest hij nog een paar jaar geduld hebben voordat hij bij de club mocht. ,,Ik was 55, maar je moest 60 zijn", vertelt de Middelburger. ,,Dus toen ik in 1996 oud genoeg was, ben ik lid geworden." En zoals dat gaat bij verenigingen, worden nieuwe jonge leden al snel ge strikt voor een bestuursfunctie. ,,Voorzitter zijn is veel meer dan alleen voorzitten. Er komt veel geregel bij kijken." De Biljartvereniging Middel burg heeft zestig leden. In het Scalda-gebouw aan de Raven- steijnweg staan vier tafels waarop vijf dagen per week van tien tot vijf gespeeld kan worden. ,,In het begin was ik er ook vijf dagen per week, later drie halve dagen. De jaren gaan tellen voor mij. Daarom heb ik de knoop doorge hakt." Het belangrijkste werk zit er ook op, beaamt Coenen. Er is ze kerheid over de toekomst: de ver- Die sociale contacten met elkaar zijn heel belangrijk eniging mag na de verbouwing van het gebouw door Zorgstroom tot zorgappartementen terugke ren. ,,Het is belangrijk dat we deze plek houden. We doen meer dan biljarten. We hebben een kantine met vooroorlogse prijzen. Dan ga je gauw zitten voor een drankje en een goed gesprek. Die sociale contacten met elkaar zijn heel belangrijk." Hele mooie En dus zal Joop Coenen als ge wone biljarter nog regelmatig op de club komen. ,,Ik ben de keu niet beu hoor. Ik heb een paar ge leden een hele mooie gekregen van mijn vrouw. Dus ik kom ge woon lekker spelen." In het grote kantoorpand aan de Kousteensedijk is ruimte voor 25 ruime stadsappartementen, blijkt uit een plan dat eigenaar EBM Mid delburg heeft ingediend bij de ge meente. Wanneer die klaar moeten zijn, hoe ze eruit gaan zien en hoe duur ze worden, is nog niet bekend. Eigenaar Piet de Visser wil daar over ook nog niets vertellen. ,,Daar- voor is het nog te vroeg." Maar er ligt al wel een ontwerp, dat ook al is beoordeeld door de Walcherse Ad viescommissie Ruimtelijke Kwali teit en die vindt het in orde. Om van het kantoor een apparte mentencomplex te maken, moet de functie van het pand officieel ver anderd worden. De gemeente wil dat ook doen, omdat er grote vraag is naar appartementen in de bin nenstad, er weinig geschikte loca ties zijn en het kantoor volgens de eigenaar binnenkort leeg komt te staan. Zeker aan levensloopbesten- dige appartementen is veel be- hoefte, stelt het college van B en W. De locatie Kousteensedijk ligt bo vendien dicht bij voorzieningen als bibliotheek en station en centrum. De bekendste huurder is advoca tenkantoor Adriaanse van der Weel. Dat is al twintig jaar in het pand gevestigd. Op de begane grond en de eerste etage is Maxxton gevestigd. Adriaanse van der Weel is nu in gesprek met EBM Middel burg over het geldende huurcon tract en wat het plan voor de ver bouwing betekent voor de vesti ging van het advocatenkantoor. De horeca in Middelburg krijgt van de gemeente meer tijd om terrassen voor de deur te hebben. Dat heeft wethouder Johan Aal- berts van economische zaken za terdag bekendgemaakt via zijn facebookpagina. ,,Vlak nadat de overdekte terrassen van Middel burg Winterstad stonden, gingen we in lockdown. Om twee maan den later weer open te gaan. Deze ondernemers konden dus nau welijks open zijn met de ge plaatste overdekte terrassen. Omdat de winter nog niet voor bij is, heeft ons college besloten dat als u dat wenst, de geplaatste overkappingen tot 1 maart mo gen blijven staan." Eerder was besloten dat ze er tot 1 februari mochten staan. En daar blijft het niet bij, aldus Aalberts. ,,De gemeente is voor nemens om aan de horeca de mogelijkheid te bieden om ter rassen, waar mogelijk, eerder te plaatsen (per 1 maart). Zodra hierover meer bekend is, infor meren wij de horecaonderne mers." MAANDAG 31 JANUARI 2022 WA Onderzoek naar brand in leeg huis MIDDELBURG Maurits Sep Middelburg - Willem-Jan Uytdehage, woordvoerder politie - Joop Coenen - Maurits Sep MIDDELBURG De vraag naar kantoorruimte in de binnenstad van Middelburg zakt in. De behoefte aan stads- appartementen is juist groot. En dus ziet de eigenaar van het kantoor tussen de rechtbank en bibliotheek een kans. - Maurits Sep MIDDELBURG - Maurits Sep Joop Coenen (groene trui) neemt na 25 jaar afscheid als voorzitter van de Biljartvereniging Middel burg. foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24