Drie overvallers van Aldi zijn nog voortvluchtig Sereen afscheid van Dean Verberckmoes W\ 2 Je zult maar allergisch zijn voor de coronaprik. Dan kun je je booster en je QR-code wel vergeten. Deborah Eijke uit Goes zit dan ook in zak en as. ,,Want op 1 februari verloopt mijn QR-code. Vanaf dan kan ik nergens heen." 0 De Aldi in Zierikzee is zaterdag rond sluitings tijd om 20.00 uur over vallen. Voor zover nu bekend waren daar drie overvallers bij betrok ken. Ze zijn er met een nog onbekende buit vandoor gegaan. Nie mand raakte gewond. Het loopt al tegen ne genen als de laatste klant de supermarkt aan de Grevelingen- straat verlaat. Deze man uit Zierikzee stond een paar minuten voor acht net af te rekenen toen één van de overvallers zich bij de kassa meldde. Ook een tweede overvaller stond bij de kassa's. Een derde persoon was ach ter in de zaak. In ieder geval één van hen droeg een bivakmuts. ,,Ik had het eerst niet in de gaten. Iedereen loopt met een muts en een mondkap tegen woordig. Dat is hele maal niet zo vreemd. Maar ik zag die jongen van de kassa met zijn handen omhoog staan. En daarna riep die over- valler allemaal van die termen die je op een YouTube-filmpje ook weleens hoort bij een overval: 'doe open, op schieten, meehelpen'. Toen dacht ik: oh, da's foute boel." Een klein mesje De Zierikzeeënaar heeft de indruk dat het om drie jonge gasten gaat. ,,Ik denk dat het kwajongens zijn." Voor zover hij heeft gezien had één van hen een klein mesje bij. ,,Ik stel me zo voor dat dit hun eerste overvalletje was." Van slag is hij niet. Maar bij de mede werkers van de super markt hakt zo'n overval er in. ,,Die jongen van de kassa zegt ook: had ik niet dit of juist dat moeten doen. Maar ik zeg ook: je bent gezond en niet gewond. Dat is het enige echt belang rijke." Hoewel hij nog even achter de overvallers aan naar buiten is gelo pen, weet hij niet hoe de overvallers gevlucht zijn. Ze liepen de kant van de woningzaak van Van Heukelom op. De politie was snel ter plaatse en is meteen een onderzoek gestart. PZC.NL Radio 1 zendt vijf dagen uit 'ALLES DRAAIT OM DIE ROTTE QR-CODE' Nieuwe stelling: Storm maakt me altijd een beetje bang Auto raakt van de weg in de sloot Nee, Deborah Eijke (36) kan het zich nu nauwelijks meer voorstel len. Een jaar geleden was ze nog blij dat ze haar eerste coronaprik mag gaan halen. Ze werkt dan nog in verpleeghuis Ter Weel. ,,Ik heb astma en heb in het verleden veel dubbele longontstekingen gehad. Ik lag daardoor vaak in het zieken huis met zware medicijnen. Je snapt, als ik corona krijg, is dat voor mij heel risicovol. Dus ik wilde die prik dolgraag." Maar daar denkt ze snel anders over. Op de prikstraat in de Goese Zeelandhallen nemen ze uit voor zorg extra maatregelen. ,,Omdat ik allergisch ben voor mosselen en wespensteken, moest ik na de vac cinatie met Pfizer direct naar de EHBO-post. Voor het geval ik aller gische reacties zou krijgen." En die komen. Goed fout ,,Binnen zes minuten begon het heel erg te jeuken, kreeg ik huiduit slag en mijn nek, schouders en ge zicht zwollen op." Een arts spuit een anti-allergiemiddel in. ,,Na een aantal uur namen de klachten af en na een dag waren ze weg." Maar de schrik zit er goed in. De Goese is dan ook gespannen als ze op 13 fe bruari haar tweede prik gaat halen. ,,Ook in de Zeelandhallen. Maar toen was al besloten om me meteen door een arts te laten vaccineren." Bijna direct krijgt ze weer jeu kende rode vlekken, zwellen haar gezicht, nek en borst opnieuw op en krijgt ze een allergiemiddel. Maar de reacties op het coronavac- cin zijn deze keer heftiger. ,,Ik kreeg hoge koorts, begon te zweten, werd misselijk, zwol nog meer op. En 's avonds kon ik nauwelijks meer slik ken." De arts van de huisartsenpost zegt dat het een 'allergische reactie op een allergische reactie is' en schrijft een kuur voor. Binnen een week zijn de klachten weg. Debo- Ik heb astma en heb veel dubbele longontstekingen gehad rah meldt ze bij GGD en Lareb, het bijwerkingencentrum. Het jaar ver strijkt en Deborah voelt zich verder prima. Totdat wordt gesproken over de boosterprik. ,,Ik ben er als de dood voor, maar wil er wel een. En hoe moet dat als er meer boosters aankomen?" Aan wie ze het ook vraagt, ieder een zegt: het komt wel goed, er wordt heus wel wat op verzonnen. ,,Nou, niet dus." Ze belt het RIVM, de GGD, de huisarts, de longarts en het ministerie van Volksgezond heid. ,,De GGD zegt: dan moet je bij de huisarts zijn. De huisarts zegt: je moet bij de GGD zijn..." Wat ze van artsen hoort is dat ze geen booster moet nemen. ,,Ze zijn bang dat ik in een shock raak en in het ziekenhuis moet worden opge nomen." Het maakt haar radeloos. ,,Mijn bescherming tegen corona is ondertussen nihil. Een beklem mende gedachte. Ik bel me suf, huil uit machteloosheid en wanhoop, maar kom niet verder." De kleuter werd vorige week leven loos teruggevonden in Zeeland na dat twee vrienden van zijn moeder op hem zouden passen. Deans tante 'Ananas' las op de begrafenis een aangrijpende brief voor van zijn mama Elke. ,,Ik had je zo graag zien opgroeien tot de man die je zou worden, maar nu blijf je voor altijd mijn kleine Dean." Bevers burgemeester Marc Van de Vijver (CD&V) had voorafopge- roepen tot een sereen afscheid voor de kleine jongen en dat werd het ook. Alle 250 zitplaatsen in de kerk werden ingenomen door familie, vrienden en een delegatie van mo torrijders die hun steun kwamen betuigen. Ook buiten volgden nog eens 150 mensen de dienst op de twee grote schermen die de ge meente Beveren geregeld had. MAANDAG 31 JANUARI 2022 PC De politie is uitgerukt naar de Aldi-super- markt. foto as media ZIERIKZEE De mensen die zater dagavond in Zierik- zee het filiaal van de Aldi-supermarkt overvielen zijn nog al tijd voortvluchtig. Dat heeft de politie gis terochtend gemeld. - Maurice Steketee Esme Soesman H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Weekend: De Hedwige eerder ontpolderen is absurd (2358 reacties) OUWERKERK De bus van het NPO Radio 1 programma 5 Dagen staat van vandaag tot en met vrijdag bij het Watersnood museum in Ou- werkerk. Het programma zendt dan live uit vanaf Schou- wen-Duiveland. Er wordt aan dacht aan be steed dat de wa tersnoodramp 69 jaar geleden plaatsvond. In Het hoofdpijn dossier komt de LHBTI-gemeen- schap aan het woord. En er wordt langsge- gaan bij de Bende van het Strand die het strand opruimt. 5 Dagen is elke avond van 20.00 tot 20.30 uur te beluisteren. Eens Oneens BURGH Een automobilist is zondag rond 11.20 uur van de weg geraakt op de Recreatiever- deelweg-N652 in Burgh-Haam- stede. De auto kwam op zijn kant in een sloot terecht. Meer dere hulpdien sten werden op geroepen. De brandweer be vrijdde een inzit tende en droeg die over aan het ambulanceper soneel. Een be trokken kindje raakte niet ge wond en is ge troost met een traumabeertje. De bestuurder werd na behan deling vervoerd naar een zieken huis. Opgeroe pen duikers en een traumaheli kopter werden afgezegd. Deborah Eijke Jeffrey Kutterink Goes - Deborah Eijke Deborah Eijke: ,,Ik kreeg hoge koorts, begon te zweten, werd misselijk, zwol nog meer op. En 's avonds kon ik nauwelijks meer slikken." foto marcelle davidse BEVEREN In en rond de Sint-Laurentius- kerk in het Oost-Vlaamse Verre broek (Beveren) hebben vier honderd mensen zaterdagna middag de uitvaart van Dean Verberckmoes (4) bijgewoond. - Yannick De Spiegeleir zie ook pzc.nl/video In Verrebroek werd afscheid genomen van Dean. foto belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22