Heleen van Royen 'Hatsjie!' We zitten met zijn viertjes aan tafel: hoogzwangere Olivia, haar jeugdvriendinnen Genevieve en Elise en ondergete kende. We houden een babyshower in de vorm van een high tea om de komst van Olivia's tweede in kleine kring te vieren. 'Hatsjoe!' voor de tweede keer nies ik. Braaf in mijn elleboog uiteraard, toch vliegen er meer spetters in de rondte dan je zou verwachten. 'Het lijkt wel of ik verkouden aan het worden ben,' zeg ik. 'Mijn neus begint ook te lopen. Het zal toch niet?' 'Als jij nu corona hebt, zijn we allemaal besmet,' merkt Genevieve droog op. 'Mij kan niks gebeuren,' lacht Elise. 'Ik heb het net gehad.' 'Dat dacht Sam ook,' vertelt Olivia. 'Maar die kreeg het zes weken later opnieuw.' Als de meiden weg zijn, vraag ik Bart of hij even een zelftest bij me wil afnemen. Hij duwt het staafle er altijd net iets dieper in dan ik. 'Eh, schat...' zegt Bart na een paar seconden. 'De teststreep is nu al zichtbaar. En de controlestreep moet nog komen.' 'Dat meen je niet.' Ik spring van de bank en loop naar de tafel. En inderdaad, ik zie een dikke rode streep. En even later ook een dikke, rode controlestreep. Voor de tweede keer in mijn leven heb ik corona. Van schrik sla ik mijn handen voor mijn mond. Over mezelf maak ik me geen zorgen, over mijn zwangere dochter des te meer. In mijn hoofd ga ik razendsnel mijn contacten na. Elise, Genevieve en Bart zijn zo jong, die lopen weinig gevaar. Spencer heeft bij ons gelogeerd het afgelopen weekeinde. Hoe zit het ook alweer met eenjarigen en corona? Mijn manager Marit is langsgeweest. Met haar heb ik in de auto gezeten. En o ja, ik ben bij mijn zeventig- plus buren geweest om naar de paarden te kijken. Gelukkig hebben we alleen even buiten staan praten. Ik breng iedereen op de hoogte en zak achterover op de bank. 'Vannacht slaap jij dus op zolder,' stelt Bart vast. 'Dat moest ik ook van jou, toen ik corona had.' 'Wist ik veel dat je me al had aangestoken,' antwoord ik. 'Maar wil je dat echt?' 'Tuurlijk niet,' zegt hij. 'We komen er wel weer doorheen.' Ik ren naar het espressoapparaat en doe de deksel van het koffiebonenreservoir open. 'Mijn neus doet het nog!' roep ik opgetogen. 'Hoe fijn is dat?' h Nadat de GGD de positieve test heeft bevestigd, doe ik g niets anders dan rekenen en piekeren en appen. Spencer is in quarantaine gegaan. Olivia en hij ontwikkelen geen klachten. Bikkel Bart blijft onaangetast onder mijn snotgeweld en zelftest vier dagen op rij negatief. Ook al mijn andere potentiële slachtoffers vertonen geen enkel symptoom. 'Ik snap er niks van,' zucht ik bijna teleurgesteld tegen een vriend. 'Omikron is toch zo besmettelijk, waarom heb ik niemand aangestoken?' 'Delen is blijkbaar niet jouw ding,' lacht hij. 'Alles is voor Bassie.' MEZZA 7 Schrijver Heleen van Royen (56) woont samen met Bart (35). Ze is moeder van Olivia (29) en Sam (25) en oma van Spencer (1 jaar) en van twee bonuskleinkinderen van 14 en 12. 'Vannacht slaap jij dus op zolder' CO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 87