Angela Linda's sprookje m 24 Linda de Mol wist al in de zomer van 2020 dat twee vrouwen, onder wie een kandidate van The Voice, Ali B beschuldigden van seksueel wangedrag en zelfs ver krachting. Maar ze heeft niks tegen haar broer gezegd. Ik moest dit nieuws van de Volkskrant (dat is beves tigd door betrokkenen) even laten bezinken. Het is zonder meer een nieuwe, explosieve stap in het schandaal rondom The Voice. Het bevestigt het gevoel van doofpotten, op grote schaal wegkijken en beken den die elkaar de hand boven het hoofd hielden, een beeld dat ook oprees uit Boos van Tim Hofman. Maar wat zegt dit nieuwe puzzelstukje nu precies? Eerst de feiten: in 2020 waren er dus twee slacht offers van Ali B bekend bij de redactie van Linda. Het blad vond het zonder aangifte 'te mager' voor publicatie, waarop de vrouwen naar Boos wilden. De hoofdredacteur bracht ze in contact met Tim Hofman. Hun verhalen (én uiteindelijk aangifte) vormden de basis van zijn geruchtmakende documentaire. Wie het hele stuk in de Volkskrant leest, krijgt de indruk dat de freelancer die Linda. op de zaak had gezet weinig moeite heeft gedaan om meer slacht offers te vinden. Maar dat het blad het verhaal van de twee vrouwen niet klakkeloos publiceerde, snap ik. Geen serieus medium had dat gedaan zonder aangifte, dat is nou net het verschil met de juicekanalen. Wat wél vreemd is, is dat Linda de Mol van alle beschuldigingen op de hoogte was en niks tegen haar broer John zei. De broer met wie ze, volgens haar ei gen Linda.-stukjes, zo close is. Ik herinner me anekdo tes over knusse sinterklaasavonden en gezamenlijke vakanties. Toen hij met zijn zender SBS de oorlog ver klaarde aan RTL, koos ze voor hem. 'Het is mijn broer'. Die broer was volop verantwoordelijk voor The Voice, toen het seksuele wangedrag plaatsvond. Bovendien was Ali B in en na 2020 een belangrijk gezicht in SBS-programma We Want More. Dan waar schuw je hem toch? Desnoods in de trant van 'Ik kan je niet zeggen hoe ik het weet, maar dit en dat speelt er rond Ali. Lozen die gast.' Of 'Hou hem haarscherp in de gaten!' Want zelfs als het geen verkrachting maar vrijwillige seks was tussen coach en kandidate, was dat al volkomen fout. Én desastreus voor de reputatie van programma en bedrijf. Maar Linda vertelde het kennelijk niet aan John. Zo als John Linda kennelijk niet vertelde over de dickpic die Jeroen Rietbergen in 2019 naar een kandidate had verstuurd, als we haar eerste verklaring over 'nieuwe feiten' mogen geloven. Zoals ook niemand neef Johnny had verteld dat Linda en Jeroen in 2016 uit el kaar waren vanwege seksuele contacten bij The Voice, waarvoor hij in therapie ging. Het is bijna een script voor een hitserie. Liegen ze op dit moment allemaal om hun hachje te redden? Of loog Linda toen ze schreef hoe close ze waren, omdat het sprookje zo lekker verkocht aan haar lezeressen? En wat zegt dit over de krokodillentranen in haar tweede verklaring dat ze zo veel lelijks over zich heen had gekregen in de media en dat haar Linda. 'het enige platform is dat ze nog vertrouwt'? Ik vrees dat het sprookje uit is. Quote van de dag Vier uur nadat mijn moeder was overleden, stapte ik in een vliegtuig naar Australië RadioRing voor M&M Chris Brown aangeklaagd DOCUMENTAIRE DE PARTNER VAN PETER R. DE VRIES TREEDT Ze treedt morgen uit de anonimiteit. De partner van Peter R. de Vries werkte mee aan een documentaire over haar en de vermoorde misdaadjournalist. Om hun liefde te eren. Deze krant zag de film en sprak met maker Simon Vuyk. e liefde van Peter en mij. Zes prachtige en intense jaren laten zich misschien het beste be schrijven aan de hand van de vele brieven die hij me schreef." Het zijn de woorden van de partner van Peter R. de Vries tijdens de uitvaart op 22 juli 2021 in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam. Het is het begin van de indrukwekkende documentaire De partner van Peter R. de Vries (Vertrouwelijk!), die zondagavond bij WNL wordt uitgezonden. Daarmee treedt zij definitief uit de schaduw van de anonimiteit. ,,Ik ben zelf ook werkzaam in de media. Ik heb een lange weg afge legd om te komen waar ik ben. Dat heb ik alleen gedaan. Ik wilde niet dat mensen zouden zeggen: dat heeft Peter voor haar geregeld. Een andere reden om de documentaire te doen is dat onze relatie veel te mooi, uniek en bijzonder was. Als je een relatie hebt waarbij sprake is van leeftijdsverschil, dan zijn er heel veel vooroordelen. Liefde, daar denken mensen niet zo snel aan. Hij had een bloedhekel aan de roddelpers. Wilde niet dat onze liefde bezoedeld zou worden." Het is de voornaamste reden waarom ze nu naar voren stapt. ,,Om haar verhaal over hun liefde te vertellen'', zegt Simon Vuyk. De crimi noloog en onderzoeksjournalist kende Peter R. de Vries sinds begin jaren 90, toen hij bij het televisieprogramma TROS Crime Time ging werken. De twee werden in de jaren die volgden vrienden. Ook met de partner van De Vries kreeg Vuyk een band. Na het overlijden van Peter R. trokken ze samen op. Toen zij tot de conclusie kwam dat ze haar verhaal wilde Hij wilde niet dat onze liefde bezoedeld zou worden vertellen, kon dat maar op één manier. ,,In een documentaire, want dan kun je context geven. Dat besluit viel uiteindelijk pas in december de finitief.'' ,,We waren samen van plan om op een waardige, mooie manier uit de anonimiteit te treden. We zou den dit jaar gaan trouwen. Die plannen zijn ons ontnomen. Nu ben ik in een andere werkelijkheid beland. Die nieuwe werkelijkheid vereist nieuwe beslissingen. Dat past vooral bij Peter. Hij was van het zelf bepalen, op welke manier en wanneer. En als het dan naar bui ten kwam, dan moest het staan als een huis." Ze leerden elkaar kennen in een visagieruimte. Vuyk neemt haar mee terug naar die plek. ,,Ik werd opgemaakt toen Peter binnenkwam. Hij keek me via de spiegel aan en glimlachte. Als ik het vertel voel ik het weer. Kippenvel. We hebben dat moment echt heel vaak teruggehaald. En hij zei: 'Kon ik dat maar opnieuw beleven'. Hij noemde het een blikseminslag." KIJKT TV Tot zover het beeld van de 'hechte' familie De Mol. - Robert ten Brink kon van wege opnames de begrafenis alleen per videoverbinding bijwonen, vertelde hij in De Geknipte Gast ZATERDAG 29 JANUARI 2022 GO RADIO De ochtendshow Mattie Marieke (Qmusic) van Mattie Valk en Marieke Elsinga heeft de presti gieuze Gouden RadioRing ge wonnen. De an dere genomi neerden waren De Staat van Stasse, Ekdom in de Morgen, Partij voor de Vrijdag en Somertijd. MUZIEK Een vrouw be schuldigt de Amerikaanse zanger Chris Brown ervan dat hij haar eind de cember 2020 heeft gedro geerd en ver kracht. Ze eist van de zanger 18 miljoen euro, meldt TMZ. 'We zouden dit jaar gaan trouwen' Dennis Jansen D De part ner van Pe ter R. de Vries voor het zieken huis waar hij vocht voor zijn le ven. foto wnl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24