geworden met stropievet c Afgraven Scheldedijk begint 2022 - 2023 JOL Meer gif op ons fruit Vandaag bij deze krant SvPO Kapelle Schooljaar Terwijl in Zeeland de twijfels over de ontpoldering van de Hedwigepolder groeien vanwege PFAS in de Schelde, nemen de graafmachines de eerste happen uit de dijk. De ontpoldering loopt ver voor op schema doordat het werk zeer vlot is verlopen. Opdrachtgever Vlaamse Waterweg verwacht dat het project dit najaar afis en het wa ter binnenstroomt. De planning was 2023. Het afgraven van de dijk, die de Nederlandse Hedwige- en Belgi sche Prosperpolder scheidt van de Schelde, gaat in drie fases. Een be gin is gemaakt en komende maand wordt de bovenste 3 meter verwij derd. Vervolgens wordt de dijk ver smald en in september wordt de rest weggegraven. In de polder stroomt straks het vervuilde Westerscheldewater Dagelijks provinciebestuurder Anita Pijpelink kwam gisteren met het nieuws van de versnelde ople vering. Eerder op de ochtend had den de SP en GroenLinks in de commissie ruimte nog gevraagd pas-op-de-plaats te maken. Naar aanleiding van de PFAS-kwestie le ven binnen Provinciale Staten grote zorgen over het binnen laten stro men van verontreinigd Scheldewa- ter. De gedeputeerde zei zeker te willen weten dat de voormalige polders door het Scheldewater niet verder verontreinigd raken. De slik ken in de Schelde voor de dijk zijn zwaar vervuild. De bovenste laag wordt afgegraven en afgevoerd. Toenmalig minister Barbara Vis ser (Infrastructuur en Waterstaat) liet in oktober weten dat zij geen re den ziet het project stil te leggen. De SGP in de Tweede Kamer had aanvullend milieuonderzoek ge vraagd. De grond van de afgegraven dijk moet in de polder blijven. De oplossing is de aanleg van een panoramaheuvel. De vergunning hiervoor werd onlangs definitief. De Cloedt verrast Voor de voormalig eigenaar van de Hedwigepolder, Gery De Cloedt, is de vlotte voortgang van de ontpol- dering een onaangename verras sing. Hij heeft bij de Raad van State een procedure lopen om zijn polder terug te krijgen. Zijn advocaat be raadt zich op verdere stappen. Verklaard tegenstander van de ontpoldering Johan Robesin uit Hoek heeft vanwege het afgraven van de dijk bij justitie een melding gedaan van 'een grootschalig mili eudelict'. Deze week zei professor Jacob de Boer, hoogleraar milieuchemie, in Het Financieele Dagblad dat de overheid de situatie rondom de Hedwigepolder heeft onderschat. ,,Het water in die polder krijgt ge woon de kwaliteit van de Wester- schelde die extreem vervuild is. Dat voelt natuurlijk heel gek, omdat de overheid de Hedwigepolder wil la ten onderlopen in het kader van na- tuurherstel." Columniste Marjan Berk maakte heel wat los met haar column over 'keuenbutter', in het Zeeuws: stropievet. Johannes Minnaard uit Yerseke begint elke dag met een boterham met stroopvet en is er al 101 jaar mee geworden. „Lekker en gezond!" c Zeeland 2 Ondanks het milieubeleid Schoten in Goes fataal Vraagtekens rond dood Onur www.svpo.nl Als abonnee heeft u altijd toegang tot de digitale versie van uw krant! »Ga naar krant.pzc.nl Nieuwsmedia Prijs €4,10 Stierf Hans van de Ven wel een na tuur lijke dood? C P3 en Z Hedwige veel eerder onder water Theo Giele Middelburg - Jacob de Boer, hoogleraar C P2 Min bbmbIb CZEELAND1 sK-V' MOOiSjmV?^ Aanmelden kan nu Reserveer tijdig soort griop zaterdag 29 januari 2022 11°c Weeroverzicht lange termijn: C P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1