Het is een complot dat ik er nooit doorheen kom, ik kan het niet verklaren Turkse chirurg door met biloperaties na overlijden vrouw De mooiste vakantieherinneringen maak je zelf Sunweb mm M Turfje volqe^JasPer 6 LINDA AKKERMANS Sunweb.nl Dat ze bij de Belastingdienst met een zwarte lijst wer ken, is al een poosje be kend. Maar we moeten het ook hebben over een andere zwarte lijst. Ik ben er namelijk van over tuigd dat die bestaat, en wel bij de GGD. Daar hebben ze stiekem een in genieus systeem ontwikkeld, waardoor bepaalde personen nooit en te nimmer een écht mens aan de lijn krijgen. Zelfs niet als ze het vijftien keer proberen in twee uur tijd. Ook niet als ze 's ochtends meteen om 08.00 uur het testaf- sprakennummer bellen, en ook niet als ze wachten tot het even voor achten 's avonds is. Het is een complot, anders kan ik niet verklaren dat ik er bijvoor beeld nóóit doorheen kom, en een ander - ons mam bijvoorbeeld - altijd al na één minuut de stem van een vriendelijke meneer of mevrouw te horen krijgt. En zo trof mijn chef zijn doorgaans rus tige echtgenote al scheldend aan omdat zij al één miljoen keer had geprobeerd te bellen en steeds een bandje kreeg. Toen hij daarop één luttele poging waagde, hoorde hij na twee seconden: 'Goedemiddag!' Coronatestfrustraties. Veel men sen zitten er op het moment vol van, want alleen afgelopen week al werden er een miljoen afspraken gemaakt. Gekkenhuis! Maar we lij ken ook wel écht gek met z'n allen. De GGD's lopen compleet over en het zorgt dus voor een berg frustratie Want terwijl ik dat nummer weer eens intoetste - omdat zelfs online de boel overbelast was, ik zei het al: een complot! - zat ik ook nog eens mijn schaarse tijd te verdoen. Want wat denkt u? Als twee mensen binnen een gezin corona hebben, en nummer drie heeft een positieve zelftest, wat is dan de kans dat nummer drie ook besmet is? A: 100 procent. B: 100 procent. C: 100 procent. Toch gaat het gros van de posi tieve zelftesters ook nog naar de officiële teststraat. Een deel voor het groene vinkje in de corona- checkapp, de rest omdat ze vinden dat het 'zo hoort'. Het kost de overheid - ons alle maal dus - tientallen euro's per test. De GGD's lopen compleet over en het zorgt dus voor een berg frustratie. En waarom? Om dat het RIVM het 'zicht' wil hou den op de verspreiding van het vi rus. Mijn 'zicht' momenteel vanach ter mijn laptop: een chagrijnige man die met een positieve zelftest in zijn hand een officiële testaf spraak probeert te maken. Voor Piet Snot, want dat-ie de sjaak is weet hij al. Gekkenhuis. Nevai stelt dat hij alle procedures nauwkeurig heeft opgevolgd en dat hem, zoals het er nu naar uit ziet, geen blaam treft. ,,Ik heb dui zenden patiënten met succes be handeld, de autopsie zal moeten uitwijzen wat er bij deze vrouw is misgegaan'', vertelt Nevai. De Turkse chirurg Ali Nevai is met ruim 100.000 volgers op In- stagram een bekende chirurg in binnen- en buitenland. In de afge lopen vijftien jaar heeft hij naar eigen zeggen al duizenden vrou wen 'van over de hele wereld' blij gemaakt met een Braziliaanse bil- lenlift. Nabestaanden van de overleden vrouw zijn de wanhoop nabij en willen dat de Turkse overheid de chirurg gaat vervolgen voor nala tigheid of dood door schuld. Een Nederlands bemiddelingsbureau verbrak deze week per direct de samenwerking toen het nieuws van het drama naar buiten kwam. Volgens professionals is de in greep waaraan de Nederlandse vrouw overleed behoorlijk ris kant: ongeveer een op de driedui zend mensen die de billen op deze manier voller laat maken, komt te overlijden. Volgens de Neder landse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) zien Neder landse artsen vooral patiënten die complicaties hebben opgelopen na deze en andere cosmetische in grepen in Turkije en in de Domi nicaanse Republiek. Nevai erkent dat er risico's kle ven aan de ingreep, maar dat het zou gaan om een van de gevaar lijkste operaties wijst hij van de hand. ,,Er zijn inderdaad risico's dat vetweefsel te diep wordt inge spoten en zo in de bloedsomloop terechtkomt, met vetpropjes in het hart ofin de longen als gevolg. Maar die complicaties kun je in de meeste gevallen controleren en weer oplossen.'' In een reactie laat de Neder landse Inspectie Gezondheids zorg en Jeugd weten niet veel te kunnen uitrichten tegen cosmeti sche operaties in het buitenland. Boek zorgeloos je ideale vakantie naar Turkije met flexibele omruilgarantie, geldteruggarantie en repatriëringsgarantie VRIJDAG 28 JANUARI 2022 GO De bekroonde Turkse chirurg Ali Nevai ziet geen reden om (tijdelijk) te stoppen met de Brazilian Butt Lift, een cosme tische ingreep die maandag vermoedelijk het leven van een Nederlandse vrouw kostte. Sebastiaan Quekel Rotterdam s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6