II Knoops: 'Deze zaak had tot rectificatie geleid' door schandaal The Voice 5 INTERVIEW GEEN RECHTSZAAK OVER UITSPRAAK COLUMNIST kunnen bellen dat hij naar de volgende ronde was. ,,Helaas overleed hij voordat ik de kans kreeg om te zingen. De avond voor het optreden, terwijl ik al in Nederland was voor de opnames. Dat is heel zwaar geweest", ver telt Roberts met gebroken stem. Het bewuste optreden zal waar schijnlijk niet worden uitgezon den. ,,Ik probeer positief te blij ven. Ik focus veel op de muziek. Anders maak ik mezelf gek." Steun vindt hij onder anderen bij zijn vriendin Mariana, met Stiefvader overleed voordat ik de kans kreeg om te zingen, dat was heel zwaar wie hij begon te daten vlak na zijn auditie bij The Voice. ,,Ze is ook al mee geweest naar Neder land en dat vond ze erg leuk." Dat is belangrijk voor Roberts, want hij droomt nog altijd van een carrière hier. „Ondanks alles wat er is gebeurd, is er niks ver anderd aan mijn plan om naar Nederland te verhuizen. Ik heb daar nu al zoveel mooie herinne ringen en mijn beste vrienden Isabelle en Bram wonen daar." Met hen noemt hij de twee mensen die hem naar Nederland haalden toen ze hem zagen op treden op Tenerife. Isabelle hielp hem met de inschrijving bij The Voice. Met Bram, die zelf een muziekstudio heeft, werkt hij aan eigen muziek. De twee mannen hebben al drie num mers afgemaakt en zoeken nu naar de beste manier om deze uit te brengen. De Brit heeft weliswaar enige bekendheid door zijn deelname aan The Voice, maar heeft op dit moment geen label en 'slechts' tweeduizend volgers op Insta- gram. Geen grote markt nog. ,,Dus ik moet hard aan het werk om mijn bereik te vergroten." Grap Zo zal hij bijvoorbeeld elke don derdag een Nederlandse cover plaatsen om zijn Instagram- account (simonrobertssinger) meer onder de aandacht te bren gen. ,,Mijn Nederlands is ver schrikkelijk, maar gisteren heb ik bijvoorbeeld Zij gelooft in mij van André Hazes erop gezet. Dat is natuurlijk als grap, maar er komt ook serieus werk aan." Zijn deelname aan The Voice voor een miljoenenpubliek had een entreekaartje tot de muziek wereld kunnen zijn, maar de kans dat dit seizoen nog wordt uitgezonden lijkt nihil. Roberts sluit echter niet dat hij opnieuw auditie zal doen, mocht de talentenshow - in een nieuw jasje - terugkeren. ,,Ik zing pas zes jaar. Ik denk dat, als ik nog een jaar moet wachten, ik nog meer aan mijn stem kan werken. Ik kan nog veel verbeteren en ik heb nog veel te leren. Dus als ik die kans bijvoorbeeld volgend jaar krijg, dan denk ik dat ik het nog een keer zou doen. Maar dan alleen beter." Er was een boze tweet van Geert Wilders, een verzoek tot rectificatie van advocaat Geert-Jan Knoops en een mediastormpje. En daarna... niets. Özcan Akyol verbaast zich over de gang van zaken nadat hij met een uitspraak bij VI Vandaag de woede van de PVV-leider wekte. ,,Het is volstrekt belachelijk hoe dit gegaan is. Het was vanaf het begin een kansloze zaak. Toch laat Knoops zich voor het karretje van Wilders spannen. Twee dagen lang word ik online weer uitgemaakt voor 'kankerturk', schrijven mensen dat ik een kogel verdien en dat ik terug moet naar mijn eigen land. Twee weken later blijkt het alle maal betekenisloos." ,,Niet om wat mij persoonlijk overkomt, dat ben ik wel gewend. Het gaat mij om de manier van po- Wilders doet altijd net of hij genegeerd wordt. Vind je het gek, als je zo infantiel politiek bedrijft? litiek bedrijven. En ook om de me dia: die pakten er mee uit, terwijl je als je een paar advocaten belt je al heel snel kunt ontdekken dat het een kansloze zaak is. Inmid dels zijn we weer vier ophefjes verder en is iedereen het weer ver geten. Wilders doet altijd net of hij stelselmatig genegeerd wordt. Vind je het gek, als je zo infantiel politiek bedrijft? Het is gewoon een heel nare manier van hande len. Wilders weet hoeveel haat er loskomt bij dit soort acties. Deze man vindt de situatie waarin hij leeft schrijnend, en terecht, met al die beveiliging. Maar ik heb niet het idee dat hij het anderen wil besparen. Hij is heel nihilistisch geworden, alsof hij niets meer te verliezen heeft." Bedreigingen zijn sinds je colum nist bent aan de orde van de dag. Wordt het erger? ,,Ja, in aantal en ook in volume. Echt anders dan vroeger is ook dat je dingen die in de Tweede Kamer gezegd worden letterlijk terug leest in je inbox. Eerst zeiden mensen datje dood moest, nu wil len ze dat je voor het tribunaal komt. In het verleden heb ik een paar keer aangifte gedaan, maar daar begin ik niet meer aan. Het kost heel veel energie, en het zijn uiteindelijk altijd zielige stum- perds die veroordeeld worden." „Van zijn collega's hoor ik dat zijn handelen een schande voor het vak is. Je kunt niet met een loze kreet komen, en vervolgens niks laten horen. Dan moet je het doorzetten, of tegen je cliënt zeg gen dat het een kansloze zaak is en geen sommatie sturen. Ik zie hierin ook wel een soort ver schuiving. Ik had nooit eerder het idee dat iemand mijn opi nie wilde aanpakken, dat is nieuw. Dat een advocaat daar dan ook nog in meegaat..." Eerst het geheugen even opfrissen. Op 10 januari zei schrijver, columnist en tv-persoonlijkheid Özcan Akyol tijdens de eerste uit zending van talkshow VI Vandaag dat PVV-leider Geert Wilders 'mensen met een moslimachter grond' het stemrecht wil ontne men. 'Geen leugens over de #PVV meneer #Akyol!' twittert Wilders een dag later, met daarbij een screenshot van een sommatie die advocaat Geert-Jan Knoops tien minuten later naar Akyol mailt. In die sommatie vraagt Knoops om rectificatie van de 'feitelijk on gefundeerde en onware uitspraak'. Die rectificatie moet binnen vijf dagen plaatsvinden. Als dat niet gebeurt, 'zal de PW rechtsmaat regelen overwegen'. Het punt van de PW: wij willen niet moslims hun stemrecht ontnemen, maar mensen met een dubbele natio naliteit. Akyol schrijft terug dat dat feitelijk op hetzelfde neer komt. Hij rectificeert niet. Als reactie krijgt hij nog een mail- tje waarin Knoops meldt dat hij de reactie doorstuurt naar de PVV. Daarna hoort hij niks meer. Naar nu blijkt, komt er geen rechtszaak. Akyol, die ook columns schrijft voor deze krant, wil daar graag nog iets over kwijt. GO VRIJDAG 28 JANUARI 2022 - Simon Roberts Advocaat Geert-Jan Knoops zegt in een re actie dat hij na het ver sturen van de sommatie naar Akyol 'geen in structies' meer heeft gekregen van de PVV om de zaak door te zet ten. ,,Ik heb geen nadere uitleg gekregen, daar voor moet je bij de PVV zijn." De woordvoerder van de PVV was giste ren onbereikbaar. Knoops stelt dat hij het er niet mee eens is dat het verzoek tot rectifi catie kansloos was. ,,Wij waren zeker van mening dat deze zaak tot een rectificatie had geleid." Collega-advocaten to nen zich sceptisch. Bart Swier: ,,Die sommatie leek mij flauwekul, gelet op het partijprogramma van de PVV." Khalid Kasem noemde de som matie 'belachelijk' en 'weinig kansrijk'. G Geert-Jan Knoops. FOTO EPA Akyol over twist met Wilders: 'Vanafbegin een kansloze zaak' Welk gevoel houd je hier aan over? FOTO'S BRUNOPRESS, ANP Je bent al langer actief in het pu blieke debat, je weet hoe het werkt. Waarom maak je er nu een punt van? Wat vind je van het handelen van advocaat Geert-Jan Knoops? G Özcan Akyol en Geert Wilders. Sander van Mersbergen Deventer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 5