Historisch Netwerk ligt in de clinch met de gemeente 7 c Shoppen in historische schuur van Walsbay Styling Connie Sloots zocht alles voor Walsbay Styling zelf bij elkaar. Van vintage kleding en kledingstukken uit recentere periodes tot schoe nen, sjaals, broches, oorbellen en tassen. foto anne hana In Walsoorden kun je unieke kledingstukken vinden op een speciale plek: in een meekrapschuur uit 1778 en tussen de oldtimers. Sophie Stockman Walsoorden Een paskamer in een Bedford vrachtwagen uit 1952 en kledingstuk ken die uitgestald zijn op een Peugeot uit 1922. Walsbay Styling is geen gewone vintage kledingzaak. Het hoort bij 'vrijstaat' Walsbay in hartj e Wals oorden. Dat is een bijzondere plek waar van alles gebeurt. Het is de thuisbasis van de ver schillende ondernemingen van Austin Lion en Connie Sloots. Austin brengt er met Lion Classics klassieke en met name Engelse au to's terug in originele staat. Ook de werf van Tradewind Yachts hoort bij Walsbay. Er worden traditio nele schepen onderhouden, geres taureerd en er worden zeiljachten gebouwd. In de keuken bereidt Connie grote pasteien. Er komen al regelmatig groepen langs, er worden proeverijen gehouden tussen de oldtimers en het koppel heeft meer plannen. Onder de naam Walsbay Presents gaat er in de toekomst nog veel meer in en rond het vrijstaatje gebeuren. Tijdsperiode Sinds een klein jaar bestaat Wals bay Styling. Het idee is ontstaan doordat mensen regelmatig kle ding zochten die bij de tijdsperi ode van hun oldtimer paste, ofte wel 'time periode correct styling', vertelt Connie. ,,Het begon als een verlengstuk van de oldtimers." Geen verkleedkleding maar kle ding in de stijl van een bepaalde tijdsperiode. Bijvoorbeeld een waxjas of ruiten rok, in de Engelse countrystijl. Al gauw werd Wals bay Styling groter dan dat: er zijn kledingstukken uit verschillende tijdsperiodes te vinden, die ook makkelijk gecombineerd kunnen worden met moderne kleding uit een garderobe.,,Het zijn unieke stukken. Ik wil niet alles vintage noemen, het is met zorg geselec teerde kleding die een tweede le ven verdient." Alle kleding wordt gestoomd of gereinigd en lijkt als nieuw. Een rondje langs de rekken maakt heb berig. Van kleding in Gatsby-stijl uit de jaren twintig en vintage jur ken uit de jaren vijftig of zestig. Connie laat een lange jurk van blauwe zijde zien, die er als nieuw uitziet. ,,Jaren vijftig. Kijk hoe mooi dit allemaal is afgewerkt. Je kunt het plaatje compleet maken met accessoires en bijpassende schoenen. Hier passen hoge witte laarzen goed bij." Er hangen daar naast kledingstukken uit recentere periodes en er zijn naast schoenen Ik selecteer alles zelf en ga overal heen, ik wil de kleding zien en voelen - Connie Sloots, Walsbay Styling ook sjaals, broches, oorbellen en tassen. Connie en Austin hebben zelf ook een voorliefde voor kleding met een verhaal. ,,We dragen zelf ook kleding die al eens door ie mand anders is gekocht." De kle dingstukken haalt Connie letter lijk overal vandaan. ,,Ik selecteer alles zelf en ga overal heen, ik wil de kleding zien en voelen." Van een markt in Amsterdam tot in Berlijn. ,,Dan maak ik er gewoon een citytrip van." Vintage kleding kent geen doelgroep, de vrouwen die langskomen, hebben alle leef tijden. ,,Iedereen heeft zijn eigen stijl, dat is zo leuk. Laatst kwamen twee dames langs voor kleding in de stijl van de jaren twintig. Ze waren helemaal geslaagd, daar word ik blij van." Voorheen kwamen mannen vaak naar een auto of boot kijken met hun vrouw, maar nu staat naast de kledingrekken een com fortabele fauteuil met schemer lamp. Als knipoog naar de man die moet wachten. ,,Ik krijg ook al de vraag of ik kleding voor heren heb." Walsbay Styling is iedere za terdag open van 10.00 tot 17.00 uur of op afspraak voor een groep. Meer informatie via walsbay.com. TERNEUZEN Het Historisch Netwerk Oud-Ter- neuzen is boos op de gemeente Terneuzen. Het netwerk diende een tijd terug een plan in om het Arsenaalplein aan te kleden, als onderdeel van de herinrichting van de omgeving van het monu mentale Arsenaalgebouw. Voor man Dennis van Nieuwenhuijzen voelt zich niet gehoord en is er nu klaar mee. In het totaalplan voor de binnen stad dat eind februari door de ge meenteraad wordt besproken, is een prominentere rol weggelegd voor het Arsenaalgebouw. Van Nieuwenhuijzen: ,,Met het gebouw zelf kun je niet veel, omdat het een rijksmonumentale status heeft. Maar de omgeving kun je historisch aankleden, bijvoorbeeld met refe renties aan het kogelpark van wel eer, daar waar kanonslopen en ko gels lagen opgeslagen. Je kunt ook aan replica's van twee affuitloodsen denken, waarin ondernemers win keltjes zouden kunnen beginnen.'' Een paar weken geleden vernam Van Nieuwenhuijzen via de media dat de visie op de herinrichting van het centrum er aan zit te komen. ,,Maar wij hebben al die tijd niks meer gehoord. Dat voelt als een klap in ons gezicht. Als je over een historisch netwerk beschikt, nodig ons dan uit om mee te denken, denk ik dan.'' Wethouder Jack Begijn stelt dat het idee van het Historisch Net werk nog niet is afgeschoten. ,,Wat Van Nieuwenhuijzen wil is een heel klein stukje uitvoering rond het deelplan van het huidige ABC-complex. Zover zijn we nog niet. Eerst moet de visie over de toe komst van de binnenstad door ge meenteraad worden vastgesteld. Daarna is er nog alle ruimte om over de uitvoering te praten.'' Begijn voegt er nog iets aan toe: ,,We hebben bij het opstellen van het totaalplan voor de binnenstad via sociale media en het Zeeuws Vlaams Advertentieblad inwoners opgeroepen mee te denken en mee te praten over de plannen. Er zijn Als je dit zó belangrijk vindt, dan meld je jetoch? - Jack Begijn, wethouder ook straatinterviews gehouden en er is een klankbordgroep gefor meerd. Op dit alles heeft Van Nieu- wenhuijzen niet naar ons gerea geerd. Heel veel inwoners deden dat wel. Als je dit zó belangrijk vindt, dan meld je je toch?'' Begijn en Van Nieuwenhuijzen zouden elkaar gistermiddag spre ken over het Arsenaalplein, maar daar zag laatstgenoemde van af. Iets totaal anders ligt daaraan ten grondslag. ,,Reden hiervoor is dat de gemeente Terneuzen corona middelen voor de cultuursector in eigen zak heeft gestopt. Middelen die juist incidenteel aan de ge meenten zijn overgemaakt om bij voorbeeld lokale musea te onder steunen. Pas als we toezeggingen hebben over deze gelden, willen we weer in gesprek'', aldus Van Nieu- wenhuijzen. Begijn stelt dat er van deze bewe ring niets klopt. - Raymond de Frel VL VRIJDAG 28 JANUARI 2022 Vintage kleding en oldtimers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 54