Weer geen Aemstie Alive, maar wel een film bomvol mooie herinneringen Supermarkt Nobelstraat tijdelijk dicht SD VRIJDAG 28 JANUARI 2022 7 Uren na afloop van Aemstie Alive in 2018 was het nog steeds bal in de kleedkamer van Miss Montreal. Het was lachen, gieren, brullen daar. f n met z'n allen zingen tot in de I late uurtjes. Bui tengewoon." Voor I de tweede keer op rij is het geen Aemstie Alive in het laatste weekend van januari. Maar een beetje feest is het wel. Zater dag wordt een anderhalf uur du rende film gepresenteerd, bomvol hoogtepunten uit eerdere jaren. Voor mede-organisator Nic-Jan Schrier was die nacht met Miss Montreal één van de vele hoogte punten van vijftien jaar Aemstie Alive. ,,Ik geloof dat we haar uit eindelijk om 6.00 uur buiten heb ben gezet. Die wist niet van op houden. Het was echt supergezel- lig. De hele kleedkamer zat vol." Het is de kracht van oude opna mes, merkt Schrier. ,,Er komen op eens weer allemaal verhalen bo ven." Over het prille begin toen ze nog geen cent te makken hadden. Een hoogwerker huren, zat er niet in. Dus knutselden de mensen- van-het-eerste-uur eigenhandig een steiger op wieltjes in elkaar om licht en gordijnen op te han gen. „Levensgevaarlijk, als je te rugziet hoe gebrekkig we zijn be gonnen. Maar wonder boven won der is het altijd goed gegaan." Spontane opwelling Aemstie Alive zag het licht aan de bar van jongerensoos Big S. Daar bedacht een stelletje gasten dat het weleens leuk zou zijn om een nieuwjaarsfeestje op poten te zet ten. Die spontane opwelling groeide in vijftien jaar tijd uit tot een prachtig, groots evenement. Met moeite schraapten ze dat eerste jaar 1200 euro aan sponsor geld bij elkaar. Gelukkig was daar de inmiddels overleden Jan Voer man, die hoog genoteerd stond in de Quote-ranglijst. Hij gaf me de-initiatiefnemer Jaco Put een zak geld. ,,En zei: 'Hier heb je 20.000 euro. Zie maar wat er van over blijft'." Ook Put is niet meer. Hij over leed tien jaar geleden. Het is voor Schrier één van de dieptepunten die hem persoonlijk hard raakt. ,,Dat blijft voor mij een tranen trekker, heel raar. Maar Jaco was gewoon een gouden gozer. En zonder hem had Aemstie Alive nooit bestaan." Het bestuur voelt een beetje als een familie of als een grote vrien denclub. In normale tijden komen de mannen en vrouwen achter het evenement wekelijks bij elkaar. ,,Het kost vrachten met tijd en het kost ons nog geld ook, maar het is Het geeft een kick als je een band naar zo'n rotdorpje kunt halen gewoon leuk. En het geeft best wel een kick als je een band, waar je normaal voor naar Ahoy moet rei zen, naar zo'n rotdorpje kunt ha len." Ego Nog altijd wordt gestreefd naar nóg beter. Gooi een idee in de groep en het wordt geheid afge brand. Want de Aemstie Alivers houden wel van een potje discus sieren. Corona pookte dat vuurtje verder op, want moesten ze nou wel of niet cancellen? ,,Je wilt niet weten wat voor discussies hebben plaatsgevonden. Er zitten hier ge- noeg mensen met een egootje en een kop erop. Er is ook weleens ie mand boos weggelopen. Maar de groep komt toch altijd weer bij el kaar. We kunnen dat op de een of andere manier van elkaar hebben." Jasper Kops (van Face-Film) dook uren in het rijke (door de overleden Clemens Clerx opge bouwde) beeldarchief. Vanaf edi tie vier is er beeldmateriaal be schikbaar. Kops maakte er een an derhalf uur durende film van, die vanaf zaterdag 21.00 uur op de website van Aemstie Alive is te zien. Op 11 februari om 16.00 uur sluiten de supermarktdeuren in het cen trum van Zierikzee. Om pas op 22 februari om 11.00 uur weer open te gaan. ,,In de periode dat wij geslo ten zijn, wordt er keihard gewerkt om een mooie winkel neer te zet ten", laat Albert Heijn enthousiast weten. De winkel ondergaat een flinke verbouwing en wordt volgens de laatste maatstaven en normen van de supermarktketen aangepast. 'Sa men beter eten bereikbaar maken', luidt de missie die in 2022 bij de grootgrutter centraal staat. Met de overtuiging dat eten en drinken, de dagelijkse boodschappen dus, een grote rol spelen in het leven. 'Of je nu lekker in je vel zit, samen mooie momenten wil koesteren of de aarde beter wil achterlaten'. Albert Heijn geeft korting op het biolo gisch assortiment en geeft de prijs- favorieten, oftewel goedkope top producten, veel aandacht. Winkeldrukte De winkeldrukte in de Zierikzeese binnenstad, was reden voor een tweede vestiging in de stad. Inmid- dels is de nieuwe AH aan het Ha- ringvlietplein al weer een tijdje in bedrijf. De vrees van oudere bewo ners en de ondernemersvereniging was dat met de nieuwe winkel, de oude vestiging zou verdwijnen. De afstand naar het Haringvlietplein zou voor veel mensen een belem mering vormen. Het goede nieuws is dat de locatie Lange Nobelstraat open blijft. Deze gaat nu even dicht, maar komt terug als nooit tevoren. Beide supermarkten hebben ook een nieuwe manager gekregen. Niekie Coppens had eerder de AH-vestiging in Bergen op Zoom onder haar hoede. 'Feesten met Miss Montreal' Esme Soesman Burgh-Haamstede - Nic-Jan Schrier, mede oprichter en penningmeester Meer info op aemstie.nl. ZIERIKZEE De Albert Heijn aan de Lange Nobelstraat gaat vanaf 11 febru ari voor anderhalve week dicht. Na de verbouwing opent de Zie- rikzeese supermarkt met een nieuw winkelconcept. - Gerrit van Loon Vlnr: Willeke Goudzwaard, Rianda Nijsse-Mans, Caro Neelte en Niekie Coppens (supermarktmanager). foto marieke mandemaker Hierboven een greep uit de artiesten die in het verleden op Aemstie Alive hebben opgetreden. foto petra noordijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50