Topadvocaat wilde iedereen verdedigen, maar er was een grens NS schrapt flink in treinen, reizigersclub boos muziekdroom spatte uiteen 4 Simon Roberts was bezig met een mooi avontuur bij The Voice, totdat alles anders werd. Hij vindt dat moeilijk, maar snapt heel goed waarom de shows zijn opgeschort na het schandaal. ,,Er is niks veranderd aan mijn plan om naar Nederland te verhuizen.'' Max Moszkowicz 1926-2022 Om onduidelijke redenen wilde Max Moszkowicz nooit aan derden vertellen wanneer hij jarig was. In elk geval kwam hij ter wereld in 1926, als zoon van een Joodse textielhandelaar in Essen, in het Duitse Ruhrgebied. Uit angst voor het opkomend fascisme week de familie in 1933 uit naar Nederland. Het gezin vestigde zich in Maas tricht, waar vader een manufactu renwinkel opende. Na de bezetting van Nederland ging de Duitse vernietigingsma chine niet aan het gezin Moszko wicz voorbij. In 1942 werden va der, moeder, de bijna 15-jarige Max en een jonger broertje en zusje op transport gesteld naar Auschwitz. Max' moeder, broertje en zusje werden kort na aankomst vergast. Max en z'n vader moesten slaven arbeid verrichten, waaraan vader kort voor de bevrijding bezweek. Max bracht de laatste maand van de oorlog door in het kamp Mau thausen in Noord-Oostenrijk. Te rug in Nederland werd hij, 46 kilo licht, opgevangen door een pleeg gezin in Maastricht. Daar pakte hij zijn in 1941 afgebroken gymnasi umstudie weer op en ging in Nij megen rechten studeren. Ondanks het feit dat reclame maken voor advocaten not done is, wist Moszkowicz vanaf de jaren 70 krachtig aan de weg te timmeren, al was het alleen al vanwege de cli- enten die hij onder z'n hoede nam. Zo verdedigde hij onder anderen 'meesteroplichter' Heer Olivier, Heinekenontvoerders Van Hout en Holleeder, de ontvoerders van Toos van der Valk en later drugs bazen Klaas Bruinsma en Johan V. alias De Hakkelaar. Met grote pre cisie bestookte hij justitie met ar gumenten en verzachtende om standigheden en speurde hij naar vormfouten en andere steken die het OM had laten vallen. Vanuit zijn overtuiging dat door en door slechte mensen niet be staan, verdedigde hij in beginsel iedereen, maar daarbij had hij zijn grenzen. In de jaren 70 bood de van oorlogsmisdaden verdachte Pieter Menten hem 'een miljoe nenhonorarium', maar Moszko- wicz wees het aanbod af. ,,Een neonazi zou ik ook nooit kunnen verdedigen'', zei hij. In de loop der jaren werd hij een uitgesproken tegenstander van ge vangenisstraffen. Werkstraffen onder streng toezicht zouden veel beter zijn. UTRECHT Doordat veel personeel ziek of in quarantaine thuis zit, krijgen de spoorwegen de roosters niet langer vol. Op routes waar NS nu met zes treinen per uur rijdt, worden dat er vier. En waar vier treinen worden ingezet, wordt dat aantal gehal veerd. De NS adviseert reizigers de reisplanner goed te checken. De spoorwegen zeggen het aantal treinen in stappen te verlagen, vanaf 7 februari. Twee weken later zijn alle aanpassingen doorgevoerd. Uiteindelijk zal NS dan 85 procent van de normale dienstregeling rij den. Sinds 20 december wordt al tij delijk met minder treinen gereden in de spits, avond en nacht. De NS liet woensdag nog weten te overwegen het rooster af te scha len. Nu is de knoop doorgehakt. Reizigersbelangenclub Rover re ageert ontstemd en voelt zich over vallen. ,,Wij vinden de maatregel voorbarig, zeker nu de samenleving weer met versoepelingen te maken krijgt en reizigers weer meer op pad gaan", zegt directeur Freek Bos. - David Bremmer Rotterdam ijn verhaal is pijnlijk, zegt Simon Ro berts (35) voorafgaand aan het inter view, maar staat in de schaduw van de slachtoffers die naar voren traden in de Boos-do- cumentaire. Op verzoek doet hij toch zijn verhaal. Het is amper drie weken gele den dat de 35-jarige Roberts met een groot interview in deze krant stond. Tijdens de blind auditions van het nieuwe The Voice of Hol land-seizoen maakte hij indruk op coaches Waylon, Anouk, Ali B en Glennis Grace. Al na de eerste noten van Tennessee Whiskey draaiden drie van de vier hun stoel om. Anouk volgde - zoals wel vaker - als laatste. Op het po dium zagen zij een man met een rossige baard, een Brit die de afge lopen jaren al zong in pubs op Tenerife. Roberts is inmiddels terug op het Canarische eiland waar hij het nieuws rond het pro gramma op de voet volgt. ,,Dat is lastig, want het meeste is natuur lijk in het Nederlands, maar het lukt redelijk." Hij is beduusd en boos over de verhalen over seksueel wange drag achter de schermen van de talentenshow die de afgelopen weken loskwamen. ,,Ik ben boos dat we praten over dingen die überhaupt niet zouden mogen gebeuren. Ik heb erg te doen met de slachtoffers die dit is overko men en ik wens ze dan ook alle sterkte toe." Roberts begrijpt heel goed dat de shows zijn opgeschort, maar ver telt wat voor heftige nasmaak dat voor hem had. ,,Er werd bij mijn stiefvader kanker geconstateerd. Het zat in zijn hersenen, longen en botten." Een belangrijk per soon in het leven van Roberts. Hij werd door hem van kleins af aan opgevoerd en zag hem als een vaderfiguur. Zijn stiefvader had nog een advies: ,,Zing met alles wat je hebt, ga ervoor en maak je geen zorgen om mij." Positief De zanger hoopte zijn stiefvader trots te maken en na afloop te Glennis VRIJDAG 28 JANUARI 2022 GO Een halve eeuw praktiseerde hij als advocaat en dankzij hem en z'n zoons, die in de voetsporen van hun vader traden, groeide z'n praktijk uit tot een fami lie-imperium van formaat. Wat Gerrit van der Valk was in de ho reca, was Max Moszkowicz in de advocatuur. Hij overleed deze week op 95-jarige leeftijd. Dick van Rietschoten Max Moszkowicz. foto anp NS schrapt tijdelijk flink in de dienstregeling. Vanaf 7 februari gaat het aantal treinen op veel routes omlaag. 'Als ik de kans kriji zou ik nog meedoen' Mark den Blanken Drie van de vier juryleden draaiden meteen hun stoel om bij het horen van Simon Ro berts. En ook Anouk bleef uit eindelijk niet achter. fotos rtl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 4