Segers vertrokken bij Hoek, club zoekt nog versterkingen H 13 Dat zal echter pas met ingang van het nieuwe seizoen kunnen, om dat de reglementen van de KNVB een tussentijdse overschrijving van een speler zonder contract niet toestaan. Segers kwam in de zomer van 2020 over van JVOZ. Bij Hoek debuteerde hij op 19 sep tember 2020 als invaller, tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Lisse (1-2-nederlaag). De afgelopen twee (stilgelegde) seizoenen kwam Segers slechts tot enkele in valbeurten. Nu heeft hij besloten per direct te vertrekken. De selectie van Hoek, dat een matige eerste seizoenshelft kende, is er in de breedte vooralsnog niet op vooruit gegaan. Centrale ver dediger Niels de Pauw is terugge keerd naar België, om aan de slag te gaan bij SKN Sint-Niklaas. Gertjan Martens, een 33-jarige oud-profdie voor Knokke speelde, werd binnengehaald als zijn ver vanger. Om na het vertrek van Se gers niet nog dunner in de spelers te zitten, heeft Hoek ook een over eenkomst gesloten met Mo Siali. De aanvaller (22) trainde een paar keer mee bij Hoek en kwam in ac tie tijdens de oefenwedstrijd te gen FC Lebbeke (4-1-verlies). Siali, die uit beeld was bij Loke- ren-Temse, heeft tot het eind van dit seizoen getekend, met een op tie voor nog een extra jaar. Twee posities De technische commissie van de derdedivisionist zoekt nu nog naar een rechtsback en een verde digende middenvelder. Trainer Lorenzo Staelens verwelkomde gisteravond tijdens de training een clubloze testspeler voor de laatste positie. Een overschrijving moet - in de meeste gevallen - ui terlijk aanstaande maandag (31 ja nuari) worden ingediend. Op de positie rechts achterin heeft Hoek door de langdurige afwezigheid van Fabian Wilson en het feit dat Ruben de Jager niet meer daar wil spelen, met Seppe Vereecke ei genlijk nog maar één optie. Jonathan Constansia speelde voor de winterstop vaak als verde digende middenvelder, maar het is maar de vraag of hij nog terug keert bij Hoek. Rond het oefen duel met Racing Gent (0-1-winst) op 8 januari kwam hij in conflict met de nieuwe trainer Lorenzo Staelens. Daarna trainde hij een week niet mee en miste Constan- sia het duel met FC Lebbeke. De afgelopen anderhalve week was hij afwezig, in afwachting van een gesprek met Staelens. Dat gesprek heeft nog niet plaatsgevonden. C Het trio Roycel James, Steven Smulder en Erwin Franse staat in de belangstelling van zowel Goes als Kloetinge Van de huidige selectie liggen voor volgend seizoen nu vijf spe lers vast. Aanvoerder Rik Impens had nog een contract tot medio 2023, Ruben de Jager, Seppe Ver- eecke en Jahrdell Constansia heb ben hun overeenkomst onlangs verlengd. Gertjan Martens te kende vorige week voor anderhalf jaar. Centrale verdediger Alexan der Embrechts heeft nog wat be denktijd gevraagd. Bij Hoek wil len ze de overeenkomsten van verschillende andere spelers ook graag verlengen, onder wie Steve Schalkwijk en Giovanni Delan- noy. Het trio Roycel James, Steven Smulder en Erwin Franse staat in de belangstelling van zowel Goes als Kloetinge. Istvan Bakx stopt na dit seizoen met voetballen, Aaron Verwilligen gaat naar Stekene. Hoek speelt morgen om 15.00 uur een oefenwedstrijd, in en te gen Kloetinge. De kans is groot dat Hoek, dat vijftiende staat in de derde divisie, volgende week de competitie weer hervat. PUNT ACHTER ZIJN VEELZIJDIGE VOETBALLOOPBAAN Weinig clubs en alles is ver rijden, daarom zou het goed zijn als Kloetinge promoveert gebloeid' noemt, speelde hij met behoorlijk wat goede spelers sa men. Vooral de spelers die op hem lijken, voetballend sterk en rustig aan de bal, kunnen op zijn goed- keuring rekenen. ,,Ik vond Alfaro Pentury altijd echt heel goed. Hij zei, net als ik, eigenlijk ook nooit wat in het veld. Een soort noncha lance straalde hij uit." Ook Sherief Tawfik, zijn partner in de verdedi ging bij Goes, roept mooie herinne ringen op. ,,Een beetje een voor beeld. We zijn allebei totaal geen praters, in het veld hadden we het vaker over andere dingen dan voet bal, dat was altijd wel mooi." Is het niet zonde om op zo'n rela tief jonge leeftijd al te stoppen? ,,Helemaal niet. Ik heb niks gemist als ik straks gestopt ben. Met mijn mentaliteit, heb ik er zeker het maximale uitgehaald." Hoewel hij al eerder aan stoppen dacht, komt dat moment nu dan toch alsnog. Daar heeft Manuhuwa wel een ver klaring voor. ,,We wonen hier ei genlijk gewoon verkeerd. Weinig clubs en alles is ver rijden, daarom zou het goed zijn als Kloetinge pro moveert naar de hoofdklasse." Tennis en padel Straks is het dus tijd voor andere dingen, daar heeft oud-jeugdspeler van JVOZ al over nagedacht. ,,Vooral genieten! Lekker tennissen, padel spelen. Ik heb mij al inge schreven voor het eerste tenni stoernooi, daar heb ik straks alle tijd voor." Zien we hem nog terug langs de lijn? ,,Zo'n liefhebber ben ik niet, maar ik zal vast nog wel ergens een potje gaan kijken. Al zei Sherief dat ook altijd en die heb ik nog nooit er gens gezien..." GO VRIJDAG 28 JANUARI 2022 HOEK Mike Segers is per direct ver trokken bij Hoek. De 18-jarige aanvaller kwam de afgelopen anderhalf jaar nauwelijks aan spelen toe bij de derdedivisio nist, ook omdat er dit seizoen geen tweede elftal is. De inwo ner van Philippine traint nu bij Terneuzense Boys en wil ook de overstap maken naar de za terdag-eersteklasser. - Barry van der Hooft van Manuhuwa Jarreau Manuhuwa in het shirt van Kloetinge op zoek naar een opening. foto ron quinten Samen met Sherief Tawfik (links) in actie voor Goes. foto carla vos - Jarreau Manuhuwa Mike Segers, hier in duel met twee verdedigers van FC Lisse, is per direct vertrokken bij Hoek. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41