O Q. Ka, iïlisi 12 W' Tiende WK voor Van de Ven Nieuwe data vier crossen Boere komt niet tot scoren Groene Ster begint thuis Quote van de dag 'Waar oefenen de Zeeuwse clubs dit weekend?' Keeuwse Zwift-strijd Kouzambou live op NOS VOETBAL VERDEDIGER UIT MIDDELBURG ZET NA DIT SEIZOEN EEN De bijzondere reis van Jarreau Manuhuwa, langs bijna iedere amateurklasse, heeft zijn eindbestemming bereikt. De 28-jarige verdediger zet na dit seizoen een punt achter zijn voetballoopbaan en is bij eersteklasser Kloetinge dus bezig aan zijn laatste maanden als voetballer. Afgelopen dinsdag bracht Ma nuhuwa zijn teamgenoten op de hoogte van zijn genomen besluit, die boodschap leverde weinig ver baasde blikken op, vertelt hij. ,,Ie- dereen zag dat wel een beetje aan komen. Ik ben ook niet echt een voetbalfanaat ofiemand die er altijd volle bak voor gaat." Daar deed de Middelburger ook nooit heel ge heimzinnig over, lacht hij. ,,Toen ik vertrok bij ASWH en hier ging spe len, wist ik al dat het mijn laatste seizoen zou worden. Ik wilde het nog één keer proberen en op een leuke manier afsluiten." Dat is met slechts zes gespeelde wedstrijden en opnieuw een lange onderbreking tot nu toe nog niet echt gelukt. Mocht er nog een klein spoortje van twijfel zijn geweest, duwde dat Manuhuwa ook wel richting een voetbalpensioen. ,,Het plezier wordt minder en door al die verplichtingen, ga je nu nog meer beseffen wat je altijd hebt moeten missen. Dat had ik jaren geleden moeten weten!" Desondanks voetbalde de leer kracht basisonderwijs een fraai lijstje clubs bij elkaar. Via Jong Am bon en Zeelandia Middelburg, kwam hij in 2016 terecht bij Vlissin gen. Later speelde hij in Zeeland ook nog voor Goes. „Eigenlijk was dat het mooiste, iedere keer weer een stapj e hoger. Dat had ik ook wel nodig om gemotiveerd te blijven en echt te moeten." Afbouwen zit er voor hem dan ook niet in. ,,Dat is niks voor mij. Ik ben ook niet bang dat ik het ga missen, eigenlijk heb ik alles wel meegemaakt. Het is mooi zo." Passend einde En dat hij alles heeft meegemaakt klopt. Manuhuwa werd kampioen, degradeerde en speelde zoals ge zegd op ieder amateurniveau. Van de vierde klasse tot de tweede divi sie. Bij ASWH genoot hij het meest, al zorgt ook de periode bij Goes voor een glimlach op zijn gezicht. ,,Daar was alles nieuw. De omge- 1 stipt Uölll -W v. ving, de clubs waar je tegen mocht spelen. Echt een uitdaging. Bij Goes hebben we denk ik het beste voet bal gespeeld, daar kon ik echt van genieten. Ook als we dan toch ver loren. Daar zat ik sowieso nooit heel erg mee." Dat hij heel lang na moet denken over een hoogtepunt, is dan ook niet zo gek. Na zijn hersenen flink te hebben doen kraken, toepasselijk in een klaslokaal, komt er toch een wedstrijd naar boven. ,,In mijn tijd bij Zeelandia, de beslissingswed strijd tegen Uno Animo. Voor pro motie naar de eerste klasse. Daar werd door iedereen in de stad en bij de club al weken over gepraat, bus sen vol gingen naar Dinteloord. Die wedstrijd had alles. Een penalty missen, scoren in de penaltyserie en uiteindelijk toch promoveren." En nu het er sterk op begint te lij ken dat de competities weer zullen worden hervat, kan Manuhuwa een passend einde breien aan zijn carri ère. ,,Nog één keertje in Zeeland spelen, stoppen en afsluiten met een kampioenschap. Dat zou na tuurlijk het mooiste zijn." En ondanks dat hij zichzelf een 'laatbloeier die niet heel lang heeft VRIJDAG 28 JANUARI 2022 GO MOTORCROSS Motorcrossster Nancy van de Ven (24) uit Vlissingen begint haar tiende WK-seizoen in april in Portugal. De MXGP heeft de ka lender voor 2022 bekendgemaakt. Opval lend is dat er maar vijf Grand Prix-races zijn voor de vrouwen en dat Nederland niet wordt aangedaan. De Yamaha-rijdster werd al vijf keer tweede in de eindstand van het wereldkampioenschap voor vrouwen. ATLETIEK Na het loslaten van de meeste restricties heeft de Vereniging Zeeland Atletiek de data voor de laatste vier wedstrijden van de crosscompetitie vastgesteld. De Deltacross bij Westenschouwen is 12 februari. Daarna volgen de Scheldesportcross in Terneuzen (19 februari, tevens Zeeuws kampioen schap), Kustcross in Vlissingen (26 februari) en Grevelingencross bij Bruinisse (5 maart). ===s, VOETBAL In het oefenduel met Heracles Almelo mocht Tom Boere gisteren weer eens in de basis beginnen bij zijn club Cambuur Leeu warden. De spits uit Terneuzen kwam in ne gentig minuten niet tot scoren en moest met zijn ploeg een 0-1-nederlaag incasse ren. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd in de 59ste minuut gescoord door Ni kolai Laursen. ZAALVOETBAL De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissin- gen weten hoe het programma voor de tweede competitiehelft eruit ziet. De Wal- cherse eredivisionist moet de komende maanden zorgen dat lijfsbehoud wordt vei liggesteld. Het eerste duel is op vrijdag 25 februari, thuis tegen AGOVV. Een week la ter, op vrijdag 4 maart, volgt een thuiswed strijd tegen White Stones. - Bekijk het overzicht met voetbal wedstrijden voor dit weekend op www.pzc.nl/sport WIELRENNEN TVaKnSaTv_o0n0d6oTme kst 19.30 uur gaat het eerste Zeeuws Zwift Kampioenschap van start. Zeeuwse wiel renners kunnen vanuit zijn of haar woonkamer via de Zwift-app deelnemen aan het evenement, waarbij in vier categorieën ge streden wordt om de prijzen. De route is de 'Watopia Climb Afterparty' van 40,3 kilometer en met 285 hoogtemeters. FUTSAL Het beslissende pouleduel op het hK Futsal tussen Zederland en Servië is van avond live te zien op de NOS. Met Vlissinger Saïd Bouzambou in de gelederen gaat Oranje op jacht naar een plek in de kwart finales. Het duel begint om 20.30 uur. Oranje won eerder al van Oekraïne (3-2) moest zijn meer der erkennen in wereldkampioen Portugal (4-1). O 5> a> Laatste kunstje Daniël Wissel Kloetinge 'NCi s&ï H-'K 'I I s ;.-G 'A j,irtn/i Jiitifn </t HttoudmaavmMUdrfbuift li ■Hl IWII'tifMl iK* Dili Manuhuwa in het shirt van Zeelandia Middelburg. foto warda soethout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40