Plan voor Wesselopark in de maak Museum Scheldewerf gaat met pand aan de slag nu het eindelijk in haar bezit is Vierhonderd bomen weg van dijken Wensenlijst VV Kloetinge Dé lampenwinkel van Zeeland 6 (4sl)Licht&Leuk Gratis lichtplan vakkundige montageservice Voetbalvereniging Kloetinge heeft een flinke wensenlijst als het gaat om het Wesselopark. De club en de gemeente gaan nu samen een plan opstellen. De vereniging loopt nu tegen zijn grenzen aan als het gaat om de ac commodatie. ,,We zetten niet al leen in op de prestaties van ons eer ste elftal, maar zeker ook op de re creatieve teams", zegt voorzitter Jan-Kees de Bruine. ,,We hebben zo'n 950 leden. Dat geeft een dusda nige druk op de veldindeling dat het soms hogere wiskunde is om al les gepland te krijgen. Dat ons hoofdveld kunstgras en verlichting heeft gekregen, heeft overigens wel al voor wat ontlasting gezorgd. Daar zijn we blij mee.'' Maar volgens VV Kloetinge is er meer nodig om het Wesselopark toekomstbestendig te maken. Dat stelt de club voor een grote uitda ging. ,,Want we hebben geen uit breidingsmogelijkheden naar bui ten toe'', aldus De Bruine. ,,Alles wat we willen, moet gerealiseerd worden binnen de hekken van het bestaande sportpark.'' De club en de gemeente denken dat er wat meer ruimte kan ontstaan als één van de velden een kwartslag wordt gedraaid. Nieuw centrumgebouw De vereniging heeft op verzoek van de gemeente al haar wensen voor de toekomst opgeschreven in een zogeheten ambitiedocument. Dat vormt nu de basis voor de gesprek ken tussen club en gemeente om tot de daadwerkelijke aanpak van het Wesselopark te komen. De ko mende tijd zal een soort master- De kap heeft flinke gevolgen voor het aanzicht van het landschap. De bomen staan bijna allemaal op de voor deze regio karakteristieke dijkjes. Het gaat om de Oudeka- mersedijk en de Notenboomdijk (beide tussen Heinkenszand en Nisse), de Koedijk/Zwaakseweg (ten zuiden van Nisse), de Vreel- andsedijk (bij Kwadendamme), de Zuiddijk (tussen Kwadendamme en Baarland), Molenpolderdijk plan worden opgesteld. Een grote wens van VV Kloetinge is de komst van een nieuw centrumgebouw (clubhuis) waarin onder meer de kantine en bestuurskamer moeten komen. Dat zou als het ware het sluitstuk van de vernieuwing moe ten worden. Het gebouw moet cen traal op het sportpark komen, aan het eind van een groene zone. Andere wensen zijn onder meer het vergroten van de parkeermoge- lijkheden, de komst van meer kunstgrasvelden (met verlichting), de aanleg van een extra jeugdveld (mogelijk achter de hoofdtribune) en het verbeteren van de kleed faciliteiten. ,,We willen onze leden een zo goed mogelijke kwaliteit bieden bij het uitoefenen van hun hobby", aldus De Bruine. Om de druk op de velden wat meer te spreiden, wordt volgens hem ook bekeken of er vaker wedstrijden op vrijdagavond gespeeld kunnen We hebben geen uitbreidingsmogelijk heden naar buiten toe worden. ,,De zondag is geen optie'', benadrukt hij. Volgens wethouder Joost de Gof- fau heeft de gemeente in het verle den al middelen gereserveerd voor eventuele kosten die gemaakt moe ten worden. ,,Met name de kosten voor aanpassingen van het buiten terrein zullen waarschijnlijk bij ons terechtkomen", zegt hij. ,,Maar de bouw van een nieuw centrumge bouw komt waarschijnlijk voor re kening van de club zelf.'' (ten noorden van Oudelande) en de Vijfzoodijk (tussen Oudelande en de Westerschelde). Overigens gaan niet alle bomen op die dijken tegelijk tegen de vlakte. ,,Wat we kunnen laten staan, blijft ook staan", verklaart boswachter René Wink. Volgens hem is de kap nodig. Veel van de bomen werden ge plant net na de Watersnoodramp en zijn daardoor nu tegelijkertijd aan het eind van hun Latijn. ,,We hebben meerdere keren bijge- snoeid, maar de rek is er nu uit", zegt Wink. ,,We willen voorko men dat er onveilige situaties en schade ontstaan." Hij wijst op de situatie op de Vreelandsedijk bij Museum Scheldewerf in Vlissingen zit vol plannen om hun eigen stek aan de Willem Ruysstraat onder handen te nemen. Van de oude eigenaar van het pand kregen ze gisteren, behalve een sleutel van chocolade, ook een koffer die aan boord van de Willem Ruys is geweest. De gemeente Vlissingen had de koffer, die onder meer een Wil lem Ruys sticker heeft, cadeau ge kregen van de directeur van een bouwbedrijf, die het item tegen kwam op een rommelmarkt. Maar bij de gemeente vonden ze de koffer beter passen bij het mu seum dan op het gemeentehuis. Kwadendamme. ,,Daar gaat de wa terleiding steeds kapot. Dat kan natuurlijk niet." De kap begint ko mende week en is klaar vóór 15 maart, want dan begint het broed- seizoen. Omdat iepen nogal gevoelig zijn voor ziekten, komen daar vooral lindes voor terug. De nieuwe po pulieren groeien snel, de lindes veel langzamer. Maar de lindes gaan wel een stuk langer mee, vaak honderden jaren. Daardoor ont staat 'gelaagdheid' en hoeven later niet weer alle bomen tegelijkertijd plaats te maken. De aanplant van de nieuwe bomen begint volgende winter. En dus werd het een cadeau voor de Stichting Scheepsbouwge- schiedenis, de huidige eigenaar van het pand. Die kon het gebouw eind vorig jaar kopen nadat meer dan twee honderd mensen een bijdrage le verden om de koop mogelijk te maken. ,,Hartverwarmend", vindt coördinator Marian Roos-Koolwijk. Klussen Voorlopig is de koffer nog niet te rug te zien in het museum, want er moet nog geklust worden om het pand toegankelijker te maken voor bezoekers. Wanneer het opengaat, is volgens Roos op dit moment nog niet duidelijk. ,,We zitten al sinds 2009 in dit pand, maar omdat we geen eigenaar waren, hebben we eigenlijk nooit actie ondernomen om dingen aan te pakken. Zo wordt het toilet momenteel aangepakt. Ook wil len we een traplift laten plaatsen en het pand duurzamer maken, bijvoorbeeld door al het enkel glas te vervangen." Tentoonstelling De koffer wordt toegevoegd aan de collectie. ,,In de Royal Rotter dam Lloyd kamer, waar een ge deelte aan de Willem Ruys is ge wijd." Momenteel wordt door vrijwilligers druk gewerkt om alle museumstukken te digitali seren en voorbereidingen te tref fen voor een eerste tentoonstel ling over Scheldekunst. www.lichtenleuk.nl IN OOST-SOUBURG! Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 VRIJDAG 28 JANUARI 2022 WA Riet Roelse (links) en Marian Roos krijgen de koffer uit handen van wethouder John de Jonge. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA VLISSINGEN Rob Paardekam Kloetinge Natuurmonumenten gaat bijna vierhonderd populieren en iepen kappen op dijkjes in de Zak van Zuid-Beveland. Er komen minstens net zoveel nieuwe bomen voor terug. - Jan-Kees de Bruine, voorzitter VV Kloetinge - Martijn de Koning - Wendy de Jong Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! vraag naar onze voorwaarden NISSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34