Mevrouw Mes sluit na 81 jaar haar wolwinkel Politie houdt meisje (17) aan na steekincident 2 Judy Hooymeyer (Wolphaartsdijk) en Nathalie van der Starre (Kloosterzande) kregen corona. Vele maanden later zijn ze nog steeds ziek: long covid. Hooymeyer: ,,Het sloopt je." Annie Mes stopt met haar wolwinkel aan de Pottenmarkt in Middelburg. foto lex de meester MIDDELBURG De wolwinkel L. Mes van Lokven werd in 1931 opgezet door de moeder van Annie Mes. Ik vertel juist graag over mijn reizen Zij nam die tien jaar la ter over en hield dat uit eindelijk vol tot de dag van vandaag. Daarmee was me vrouw Mes landelijk een bekendheid, mede door de vele toeristen die haar winkel in de loop der jaren bezoch ten. Annie Mes vierde op 12 juli vorig jaar haar honderdste verjaardag. Ze wist toen nog niet hoe lang ze het nog zou volhouden. ,,Daar mijn gezondheid het op dit moment niet meer toe laat, acht ik de tijd geko men om de winkel te sluiten, waarmee het bestaan van L. Mes van Lokven beëindigd wordt", schrijft ze in een brief. Die is gedag tekend op 22 januari 2022. Avontuur Annie Mes blikte vorig jaar in een uitgebreid interview in de PZC naar aanleiding van haar honderdste ver- j aardag terug op haar le ven. Hoewel ze bekend is geworden dankzij de wolwinkel, wilde ze vooral graag vertellen over wat ze heeft mee gemaakt in haar leven. „Iedereen wil altijd al les weten over de win kel, maar ik vertel graag over mijn reizen. Ik heb alle landen van Europa gezien, behalve Alba nië, dat kon destijds niet. Ik ben ook in Istanboel geweest, en in Syrië, Palmyra, wat nu verwoest is. Ik ging al tijd met mijn zus Josy. In Roemenië zijn we vanaf Boekarest met een vliegtuigje naar Moldavië gevlogen. Ja, ik hield heel erg van avontuur." PZC.NL Zanddijk niet hoger Vierdaagse fiets in juli Derde boek van Robesin ZO ZIET LONG COVID ER UIT VOOR DEZE ZEEUWEN Oktober 2021 wordt Hooymeyer grieperig. Eventjes. ,,Ik knapte op en ging weer lesgeven", vertelt Hooymeyer op de bank in haar woonkamer. ,,Maar ik werd steeds vermoeider. Twee maanden later kwam de man met de hamer. Sinds dien sleep ik me van bed naar bank naar bed. Heb geen energie, voort- durend benauwd, kan niet op woorden komen. Veel mensen we ten niet dat ik het heb. Ik loop er niet mee te koop." Ze staat op de lijst voor de ge meenteraadsverkiezingen. ,,Daar kunnen ze me niet meer van af ha len, maar ik kan niet met de cam pagne meedoen en weet niet of ik kan werken als ik in maart voor keursstemmen zou krijgen. Met mijn werk als steunfractielid voor GL in Goes moest ik stoppen." Hooymeyer doceert filosofie en le venskunst bij de Zeeuwse Volks universiteit en humanistiek aan de Vrije Academie. Als zzp'er. Ook dat kan voorlopig niet meer. ,,Ik heb een aantal exposities ge pland staan. Mijn ergotherapeute zei: haal maar wat materialen uit je atelier en ga thuis werken. Maar ik mag maar twee keer een half uur per dag aan nieuw werk werken! Sommige opdrachten kan ik niet waar maken. Ondertussen moet mijn atelier betaald worden, dat is elke maand weer 250 euro." Ook Nathalie van der Starre uit Kloosterzande had aanvankelijk niet al te veel last. In tegenstelling tot Judy weet zij wél waar zij be smet werd: aan het begin van de pandemie, op haar werk, door in valkrachten die in Brabant carnaval gevierd hadden. ,,Ik dacht: nou ja, dan hebben we dat maar gehad." Ze heeft geen test gedaan. ,,Dat was toen nog niet mogelijk. Maar dit had ik nog nooit gevoeld, die rare benauwdheid en pijnlijke longen. Een dag nadat ik in de Luscii app mijn symptomen had ingevuld, werd ik opgebeld door een arts van het coronateam Den Bosch: alles wees op corona. Rusten en uitzie ken, was het advies. En eigenlijk doe ik dat nu, twee jaar later, nog De aanleiding voor het steekinci- dent is nog niet exact bekend en wordt onderzocht door de politie. Omstreeks 22.25 uur meldde een getuige dat er een man was neerge stoken. Vermoedelijk vond het in cident plaats in een woning in Hulst. Het slachtoffer bevond zich op dat tijdstip niet meer in de wo ning, maar op de Grote Markt in Hulst. Agenten troffen de gewonde man aan. Hij legde een korte verkla ring af. De verdachte meldde zich even later telefonisch bij de politie. Zij is aangehouden en ingesloten in een politiecellencomplex. Het meisje is gisteren door de politie gehoord. Door agenten en rechercheurs is onderzoek gedaan in en om de wo ning waar het incident vermoede lijk plaatsvond. Het vermoedelijke steekwapen is in beslag genomen. VRIJDAG 28 JANUARI 2022 PC Ze heeft het al veel langer volgehouden dan wie dan ook had kunnen denken. Maar nu is dan toch het moment gekomen dat de 100-jarige me vrouw Mes na ruim tachtig jaar stopt met haar wolwinkel in Middelburg. ,,Ik doe dit met pijn in het hart, ik heb het met graagte gedaan." - Annie Mes, Middelburg - Maurits Sep H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: De straffen in Nederland moeten omhoog (2817 reacties) YERSEKE Bij een door braak van de dijk aan de Ooster- of Wester- schelde kan de Zanddijk bij Yer- seke een over stroming vertra gen en als vluchtroute die nen. Om de verkeers veiligheid te ver beteren wordt de Zanddijk ver breed en ver sterkt, maar hij hoeft niet hoger, schrijft de pro vincie in een nieuwsbrief. Dat zou juist slecht zijn, om dat dan een soort 'badkuip' wordt gecre- eerd. GOES De 33ste editie van de Zeeuwse Fietsvierdaagse is van 26 tot en met 29 juli. Deel nemers kunnen kiezen uit routes van 25, 40 en 60 kilometer door Noord- en Zuid- Beveland. De route van 25 ki lometer is ook geschikt voor scootmobielen. Start en finish zijn bij het Om nium in Goes en is tussen 08.30 en 13.00 uur, deelnemers moeten voor 17.00 uur terug zijn. Aanmelden via fietsvierdaag sezeeland.nl. Eens Oneens Nieuwe stelling: Het 1G-beleid vormt de oplossing voor het nachtleven HOEK Drie keer is scheepsrecht. Vrijdag 4 febru ari verschijnt het derde boek van oud-Statenlid Johan Robesin over de Hedwi- gepolder. In De Hertogin vergif tigd staat de ver vuiling door PFAS centraal. Eerder versche nen Alles voor de Hertogin en Staart van de Walvis. 'Van je bed naar de bank en weer terug' Ondine van der Vleuten Vlissingen HULST Een meisje van 17 jaar uit Hulst is woensdagavond aangehou den op verdenking van betrok kenheid bij een steekincident in Hulst. Daarbij raakte een 56-ja- rige plaatsgenoot gewond. De man is door een ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. - Luc Oggel Politie op de Grote Markt in Hulst. FOTO HV ZEELAND Nathalie van der Starre zit al twee jaar met de benen omhoog. Letterlijk. Long covid houdt haar aan huis gekluisterd. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30