25 Zin om plannen voor 2022 te maken? Koken of zo. Zo worden de teksten natuurlijker. Anders lijkt het wel alsofje de woorden opzegt." Hij en Dchar doen voor de opname van de eerste scène nog even een 'Ita- liaantje'. ,,Gaan onze teksten tak, tak, tak heen en weer", verduidelijkt Dchar. Waarom ze het zo noemen? Wee Wee haalt zijn schouders op: ,,Geen idee eigenlijk, maar ik denk de snelheid. Italianen praten toch vlug." Regisseur Victor D. Ponten, die ook de films Rabat en Catacombe maakte, is al even in het hotel met de ploeg. Cameramensen, geluid, producers, alles en iedereen staat in de twee gangen en diverse kamers op de derde verdieping. ,,Mocro Maffia ma ken", stelt Ponten tussen de bedrij ven door, ,,is te vergelijken met een marathon op sprintsnelheid. Heel in tensief, maar superleuk. We trekken zo lang met elkaar op. Zijn een soort klas geworden." Ponten zorgt dat het verhaal loopt, scène voor scène, vanuit zijn hoofd door de gangen van Hotel Akersloot naar de camera's tot het filmscherm. ,,Als regisseur ben je creatief eindver antwoordelijk. Je bent de hele dag keuzes aan het maken. Over licht, ge luid, kleding, beelden. Hoe staan de camera's? Wat is er op beeld? Waar komen de personages vandaan? Hoe lopen ze? Hier in dit hotel spelen zich scènes af in diverse afleveringen. We gaan kriskras van vijf naar zeven en dan weer naar zes." Echte locaties In de serie is Hotel Akersloot in Duitsland. Een villa in Bosch en Duin moet een Belgisch bos voorstel len. In Düsseldorf zijn scenes op straat en op het dak. ,,We werken veel op echte locaties. Zelden nemen we op in een studio of richten we een ruimte anders in. Een hotel is een hotel, een schimmige parkeerplaats een schimmige parkeerplaats. What you see is what you get." Dan gaat het beginnen. Nasrdin Dchar en Mandela Wee Wee zijn in aantocht. Ze gaan voor een span nende scène, die in een bergruimte wordt opgenomen. De laatste rekken met handdoeken worden wegge haald. Teksten op de deur zijn afge plakt. De douchespulletjes voor de badkamers van Van der Valk staan buiten het zicht. De mannen voelen wedstrijdspan ning. ,,Ik heb al een tijdje niet ge draaid", zegt Dchar. ,,Mijn eigen voorstelling op toneel wel, hoor. En dat zijn 110 pagina's tekst. Dan moet dit A4'tje ook lukken. Alleen even een ander laatje in mijn hoofd open trekken." De twee verdwijnen achter een hoteldeur. Als die enkele minuten later openzwaait, gaan de camera's draaien. Potlood en Romano lopen de gang op. Mannen met pistolen staan te wachten. De spanning is vrijwel onmiddellijk voelbaar. Alsofje op eens écht in een film zit. ,,Daar gaat het mij om, die verbeel dingskracht", zegt Ponten. ,,Het ene moment sta je nog met elkaar te pra ten op de gang, kort daarna bevind je je ineens in een soort fantasie realiteit. Het maken van film blijft magisch." MAAND DEAL Profiteer nu en overnacht extra voordelig bij Fletcher Hotels Geniet van een weekend aan zee, een midweek op de Veluwe of ontdek een gezellige stad. Optioneel: 50% korting op een High Tea t.w.v. €49,- of een High Wine t.w.v. €59,- voor 2 personen Keuze uit 100+ unieke 3- of 4-sterren Fletcher Hotels in NL Maximaal 8 vouchers per persoon, te verzilveren t/m 31 december 2022 Profiteer nu op pzc.nl/fletcher of koop direct PC VRIJDAG 28 JANUARI 2022 'Deze serie maken is een marathon op sprintsnelheid' Nasrdin Dchar (Pot lood), regisseur Victor Ponten en Mandela Wee Wee (Romano) tijdens de opnames van het vierde seizoen van Mocro Maffia in hotel Akersloot. foto's MARLIES WESSELS Mocro Maffia 4 is vanaf vandaag elke vrijdag te zien op Videoland. f 50% KORTING OP EEN HIGH TEA OF HIGH V WINE J ACTIE GELDIG T/M 31 JANUARI 2022 0 *Voor een verblijf in een 4-sterren hotel geldt een toeslag van €5 p.p.p.n. en voor een weekendverblijf (vrijdagen/ of zaterdagnacht) geldt een toeslag van €10 p.p.p.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25