Angela Genieten van een ruziënd stel in bed II 24 KIJKT TV TELEVISIE MOCRO MAFFIA 4 Ze zijn terug. De Paus, Potlood, Romano en Tatta, de hoofdpersonen in een gloednieuwe reeks van Mocro Maffia. Deze krant keek mee op de set van het vierde seizoen. ,,Ik heb bij de garage nog even mijn tekst doorgenomen." Hotel Akersloot eind september 2021. Op de parkeerplaats haast een man zich naar zijn auto. De jas is boven het hoofd getrokken, want de onbarmhartige regen den dert met bakken uit de hemel. Bij de hoofdingang schuifelt een echtpaar op leeftijd onder een gezamenlijke paraplu naar binnen. Hun wacht een royale lunch. En ze zijn niet de enigen. Het restaurant puilt bijna uit. Corona lijkt even niet te bestaan. Een gezellige boel op een doorsnee najaarsdag, zo lijkt het. Wie iets verder kijkt, merkt dat er meer aan de hand is. Zo is daar een wit par- ty-achtig tentje aan de zijkant van het hotel. Staan er twee vrachtcabi nes, borden met pijlen en liggen dikke kabels aan de andere zijde. Straks, als de pensionado's in het restaurant aan hun koffie zitten, zal er veel rumoer zijn op de derde etage. Daar zal een levensgevaarlijke situa tie ontstaan met twee van 's lands grootste criminelen. Oké, oké, niet echt, het gaat om fic tieve personages, Potlood en Romano heten zij, want we zijn op de set van een van de hardste misdaadseries van de laatste jaren, Mocro Maffia. Lief hebbers kijken al maanden uit naar seizoen vier. Naar karakters als De Paus, Adil, Taxi en Tatta. Naar de meedogenloze wereld van drugsben des waar de spanning constant op de loer ligt, vriendschappen onder druk staan en levens weinig waard blijken. Op deze doordeweekse middag is nog even niets te merken van deze ingrediënten. Een vrolijke Nasrdin Dchar is als eerste bij de holding, in derdaad dat witte tentje waar de ac teurs zich melden voor hun klus. Er is fruit, koffie, lunch als je wilt. Daarna steekt hij over naar de cabi newagens voor de kleding en make up. Visagiste Marieke gaat bij hem een 'wondje' op de wang aanbrengen. Ergens in de serie heeft Potlood een We trekken al zo lang met elkaar op. We zijn een soort klas geworden klap gehad. Terecht? ,,Ik mag niks zeggen hè", grijnst Dchar als hij voor de spiegel gaat zitten. ,,Dit is een fijne plek om een draaidag te beginnen. Alsofje bij de kapper zit. Muziekje erbij." Op de achtergrond klinkt Franse hiphop. Dchar, in bruine trui, gou den nep-Rolex om de pols, kijkt af en toe op de A4'tjes voor zich - de tekst! - terwijl Marieke hem gaat 'verwon den'. ,,Met twee componenten silico nen", vertelt ze. ,,Als dat hard wordt, maak ik er een snee in en laat ik het kleuren." Inderdaad, rood, de kleur van bloed. Repeteert zij ook? Ze knikt en toont haar onderarm, waar al een nepwondje zit. ,,Ga ik wel eens bood schappen doen, zeggen mensen wat heb jij gedaan?" Marieke vergeet ook de wallen niet. Dchar: ,,Weet je wat Potlood allemaal heeft meegemaakt? Mocht er trou wens een vijfde seizoen komen, dan hoop ik dat dit wondje een litteken wordt. Dat is toch vet?" Mocro Maffia wordt in blokken op genomen. Voor Dchar is het zijn tweede. Maanden lagen de opnames stil door corona. Nu popelt hij om te beginnen. ,,In Mocro Maffia zitten zo veel lagen. Jongeren worden in een wereld gesleurd waar levens zomaar kapot gaan. Families worden ver scheurd. Met deze serie laten we een nachtmerrie zien die zoveel pijn laat zien." Sinds de eerste reeks blijven de dm'metjes binnenstromen op zijn Instagramaccount. ,,Deze serie is een springplank voor nieuw talent. Jon geren die niet die wereld in willen, maar willen acteren." Garage Mandela Wee Wee, Romano in de serie, heeft zijn auto dan net op de parkeerplaats van het Van der Valk-hotel gedraaid. Bijna was hij te laat gekomen. Ook auto's van acteurs mankeren wel eens wat. ,,Bij de ga rage heb ik nog even mijn tekst door genomen", zegt Wee Wee. ,,Op mijn telefoon. Vaak ga ik thuis met repete ren tegelijk iets anders erbij doen. Hummie van de Tonnekreek is dood, de vrouw die ons Ruud, Bart, Sabine, Karin en Willem schonk. Eind 1999 was zij hét ge heim achter het enorme succes van de eerste Big Brother. Omdat ze, ondanks nul tv-ervaring, feil loos aanvoelde dat ze de bewoners niet door bran dende hoepels moest laten springen, maar zoveel mogelijk zichzelf moest laten zijn. Ze stond voor alles wat Big Brother daarna nooit meer is gewor den. Er is een citaat van haar, waar ik steevast aan denk als een zender een idioot format lanceert waarvoor tot mijn verbijstering nog kandidaten te vinden zijn ook. Ik parafraseer Hummie, anders knal ik buiten de lijnen van mijn kolom: a) Het is tv, daar doen mensen graag aan mee. b) Juist men sen die in hun leven 'tegen een paaltje zijn gere den', met wie het niet altijd goed ging, geven zich op. Ze hopen door deelname sterker te worden of hun leven een nieuwe wending te geven. Die wijsheid is een-op-een toepasbaar op Naar Bed, een VPRO-programma van amper twintig minuten dat momenteel elke avond te zien is op NPO 3 en waarin stellen zich a la voorgangers Slaapkamers en Neder land in Bed laten inter viewen. In hun eigen bed, tussen hun eigen rode satijnen lakens of onder hun verwassen bloemetjesdekbed. In hun eigen slaapkamer, gehuld in nachtpon of met ontbloot bovenlijf, net hoe ze gewend zijn te slapen. Wie zich afvraagt wat die mensen bezielt: lees de vorige alinea nog een keer. Het begint steeds luchtig. Een man beschrijft zijn huwelijk als 'workshop', waarin hij werkt en zij shopt. De helft van een homostel bekent dat hij het liefst met zijn favoriete designertas naar bed zou gaan. Een vrouw, in wie ik de in Rotterdam bekende André Hazes-imitator Caroline van Ba tenburg herkende, vertelt doodgemoedereerd dat ze veel te lelijk is voor haar knappe vent. Daarna komt het echte verhaal. Van ziekte, onge wilde kinderloosheid of een chronisch minder waardigheidscomplex. Een stel worstelt met de vraag of ze een open relatie moeten beginnen. Correctie: zij (een lieve, frisse meid) twijfelt, hij (nogal een engerd, eerlijk gezegd) ziet het hele maal zitten en 'gunt' haar het ook. Om de kriebels van te krijgen. De lach is gelukkig nooit ver weg. Zoals bij het gesprek met een homostel waarin de een onthulde dat zijn partner vroeger een ziekelijke neiging tot liegen had. Nou, toen waren de rapen gaar. Waarom moest hij uitgerekend dat nou vertellen, brieste de wederhelft. Even dreigde ruzie, maar uiteindelijk lagen ze liefdevol in elkaars armen - elk turend op zijn telefoon, dat dan weer wel. Naar Bed is intiem, ongemakkelijk en bij vlagen heel mooi. Maar waarom ik écht kijk? Hummie wist het al. Mensen kijken in wezen naar zichzelf. Uit troost. ,,Want je denkt: mijn leven is misschien ook wel aardig. Daar hoef ik me niet voor te scha men. Hoopgevend en geruststellend.'' Ze is overleden, maar op tv leeft Hummie eeu wig voort. Even dreigde ruzie, maar uiteindelijk lagen ze liefdevol in elkaars armen VI vroeger opgenomen Danny Vera, Dropkick VRIJDAG 28 JANUARI 2022 PC Dennis Jansen - Victor Ponten, regisseur TELEVISIE Talkshow VI Van daag wordt sinds gisteren een half uur eerder opge nomen, zodat het publiek de hele uitzending kan bijwonen. De uitzending op tv begint wel op het gebruikelijke tijdstip. Dat is nodig om aan de coronamaatre gelen te kunnen voldoen. ZWARTE CROSS Festival Zwarte Cross heeft de eerste namen bekendgemaakt. Onder anderen Dropkick Murp hy's, De Jeugd van Tegenwoor dig en Danny Vera treden op in het weekend van 14 tot en met 17 juli. VlkVAtNBTMgg1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24