O c Ranomi Kromowidjojo is nog lang niet op, maar 20 Kort Veel goud in racehelm Max De racehelm van Max Verstappen (foto) voor komend seizoen heeft veel gouden accenten. De tekst 'gives you wings' en de leeuw op de bovenkant van de helm zijn in het goud gespoten. „Ik vind dat-ie er wel cool uitziet", zei Verstappen. De wereld kampioen gaf nog twee kleine nieuwighe den aan. Hij heeft een gouden ster op de achterkant van zijn helm laten zetten. En op de spoiler staat nummer 1. De Formule i-teams presenteren vanaf half februari hun bolides voor 2022. Eind februari zijn de eerste testdagen in Barcelona. De eerste grand prix is op 20 maart in Bahrein. Toestand Pieters hetzelfde Amy Pieters wordt nog altijd behandeld voor ernstig hersenletsel in een Neder lands ziekenhuis na haar zware val tijdens een training in Spanje vlak voor kerst. De wielrenster ademt zelfstandig, maar is ruim een maand na het ongeval nog altijd niet bij kennis. Dat meldt haar ploeg SD Worx. „De familie Pieters krijgt veel vra gen over de huidige stand van zaken, maar er is vooralsnog weinig verandering te melden over de situatie, die door de familie als onzeker wordt ervaren." W-klasse: geen Zandvoort De W Series, de eerste raceklasse voor al leen vrouwelijke coureurs, vult ook het ko mende seizoen weer het bijprogramma van de Formule 1. Op de kalender van 2022 staan acht raceweekeinden gepland, maar het circuit van Zandvoort ontbreekt. Vorig jaar was de W Series wel onderdeel van de Dutch Grand Prix. De Nederlandse Beitske Visser komt ook dit jaar uit in de W-series. Gakpo blijft bij PSV PSV heeft het contract met Cody Gakpo opengebroken en verlengd tot medio 2026. De Eindhovense club meldt daarbij dat de aanvaller „dit seizoen bij PSV blijft". Fraser mee naar WK Vierde zege De Groot 1. Klaar na ferme eindsprint Na een 16 jaar lange topsportcarri ère komt op een druilerige donder dag in januari het hoge woord eruit. Na de Olympische Spelen van To kio trok Ranomi Kromowidjojo nog een ferme eindsprint, nu is het klaar voor de 31-jarige zwemster uit het Groningse Sauwerd, die in 2008 voor haar sport naar Eindhoven verhuisde. Vriend Ferry Weertman beëindigde begin december zijn zwemloopbaan, Kromowidjojo nam deze maand de tijd voor haar besluit. ,,Zowel fysiek als mentaal is het nog niet op, ik heb me nooit naar het zwembad hoeven slepen. Toch voelt het goed om te stoppen. Zwemmen blijft altijd mijn passie en dat blijf ik ook doen in het badje in onze tuin. Maar het harde top sportleven wil ik inruilen voor een flexibeler bestaan met nieuwe uit dagingen'', zo geeft 'Kromo' haar beweegredenen prijs. 2. Koningin van Londen Sinds 2010 staat Kromowidjojo in de top 10 van de wereld (langebaan) op de 50 meter vrije slag, het num- mer waarop ze in 2012 olympische kampioene werd. In Londen won ze ook het koninginnennummer 100 vrij en in 2008 was er al met Inge Dekker, Marleen Veldhuis en Femke Heemskerk goud op de 4x100 vrij estafette. ,,Londen was mijn sportieve hoogtepunt, inclusief heel de weg ernaartoe. In Peking olympisch kampioen met de Golden Girls. Toen sprak ik al uit dat ik over vier jaar alleen op het podium wilde staan en dat bereikte ik ook'', aldus Kromowidjojo. 3. Palmares om utegentezeggen Met WK's en EK's erbij stopt haar teller op 87 medailles op de grote toernooien. Haar laatste race zwom ze in de week voor kerst bij de WK kortebaan in Abu Dhabi: zilver op de 50 vrij. Dat ze tot het laatst tot de wereldtop behoorde, vindt ze mooi en maakt haar trots. ,,Nog goud en een pr op de 50 vlinder, superleuk'', zegt Kromowidjojo. ,,Het is nooit bergafwaarts ge- Quote van de dag 'Ik zie dit als een goede stap die bijdraagt aan een veiliger sportklimaat' VRIJDAG 28 JANUARI 2022 GO 'Het kaarsje is FORMULE 1 WIELRENNEN AUTOSPORT VOETBAL VOETBAL Henk Fraser (55) fungeert ook eind dit jaar op het WK voetbal in Qatar als as sistent van bondscoach Louis van Gaal. Fraser, tevens hoofdtrainer van Sparta, zou aan vankelijk tot en met de WK-kwa- lificatiereeks as sistent zijn. „De hernieuwde af spraken die zo wel de club als trainer gemaakt hebben, lopen tot en met het WK", meldde Sparta gisteren op de eigen website. TENNIS Diede de Groot (25) heeft voor de vierde keer de Australian Open gewonnen. Ze was in een Nederlandse fi nale veel te sterk voor haar dub- belpartner Aniek van Koot: 6-1 6-1. De Groot domi neert het rol- stoeltennis sinds 2018. Vorig jaar verzekerde ze zich van de zo genoemde gol den grand slam, oftewel winst van alle grands- lamtoernooien en olympisch goud. Linda Derksen Eindhoven Ranomi Kromowidjojo schiet van het startblok bij de Spelen van Rio in 2016, ze greep daar net naast de medailles. foto pim ras a (0 - Maurits Hendriks over voorlichting van NOC*NSF over ongewenst gedrag geven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20