'Leg patiënt met corona vaker thuis aan zuurstof' Vergelijk de nieuwste autopremies en bespaar Oproep longartsen JOL Walcheren Tijdens de pandemie lagen zeker meer dan 11.000 ernstig zieke coronapatiënten thuis aan de zuurstof. Zij telden niet mee in de ziekenhuiscijfers. Corona sloeg in Nederland harder toe dan gedacht. Ziekenhuizen krijgen vandaag het verzoek meer patiënten thuis te be handelen. Uit niet eerder geopen baarde cijfers van de Nederlandse brancheorganisatie voor Medische Technologie (FHI) blijkt dat er tij dens de laatste zestien maanden van de pandemie 11.200 thuis- Politiek baseert versoepelingen op te rooskleurig beeld patiënten waren. Het totale aantal thuispatiënten ligt vermoedelijk nog enkele duizenden hoger, om dat cijfers over de eerste acht maan den van de pandemie ontbre ken. Op het hoogtepunt van de pandemie kwamen er wekelijks bijna 500 thuispatiënten bij. Nu zijn dat er ongeveer 1760. Ziekenhuisdirecteuren vragen al sinds april om de gegevens over deze vele duizenden patiënten te openbaren, omdat er anders 'een vertekend beeld van de pandemie ontstaat'. Peter van der Meer van het Albert Schweitzer Ziekenhuis in Dordrecht beklaagde zich: ,,De politiek baseert coronamaatregelen en dus ook versoepelingen nu op een te rooskleurig beeld.'' Minister Ernst Kuipers van Volksgezondheid laat bij monde van zijn woordvoerder weten 'toe te juichen dat meer patiënten thuis in de eigen omgeving behandeld wor den'. ,,Dat is allereerst prettiger voor henzelf, maar het geeft de zie kenhuizen ook meer ruimte om ca paciteit in te zetten voor andere zorg.'' De D66-bewindsman stelt dat het 'van belang is dat er ook een goed beeld is van het aantal patiën ten dat op deze manier behandeld wordt'. Hij belooft later terug te ko men op de vraag of en wanneer de gegevens worden geopenbaard. Voorzitter van de brancheorgani satie van longartsen Leon van den Toorn roept alle ziekenhuizen op meer patiënten thuis met zuurstof te monitoren. ,,Bij delta was de ge middelde opnameduur negen da gen, we zien dat die bij omikron nu vier a vijf dagen is en willen probe ren om dat met thuisbehandeling terug te brengen naar drie dagen.'' Omdat omikron milder verloopt, is in andere landen vaak niet zozeer een stijging in ic-opnames te zien, maar wel op de verpleegafdeling. Thuisbehandeling verlaagt de druk op de ziekenhuizen. c P7 Vergelijk nu op independer.nl welkom bijindepender Mpho Tutu preekt weer Dochter van bisschop in Amsterdam cpis vrijdag 28 januari 2022 8°c Nieuwsmedia Prijs €3,10 ijiülv Lang niet iedereen die corona krijgt, is er met een weekje weer vanaf. Veel mensen kampen nog heel lang met gezondheidsproblemen. Zoals Judith Hooymeyer uit Wolphaartsdijk. Ze heeft long covid. ,,Ik sleep me van bed naar bank naar bed. Het sloopt je." Patiënten vinden dat er te weinig oog voor hen is. Tellen van vogels in de tuin was nog nooit zo po pulair als nu C P3 Marcia Nieuwenhuis en Dominique Voss Dordrecht - Peter van der Meer, Albert Schweitzer Ziekenhuis We lijken soms best veel op elkaar. Toch zijn we allemaal net een tikje anders. Ook elke autoverzekering is anders. Wij vinden er een die haarfijn bij jouw bolide past. Ga naar independer.nl, vergelijk de nieuwste autopremies en bespaar. zorgverzekeringen, energie, hypotheken, woonverzekeringen,mobiele telefonie, internet en meer Weeroverzicht lange termijn: P20 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1