Zorgverzekering via Obamacare populair enieten in Twente Luxe 13 (Z)M arrea 'RIJDEND DOOSJE' MOET WEL NA 75 KILOMETER ALWEER WORDEN OPGELADEN Een elektrische auto voor minder dan 10.000 euro. Opel introduceert dit voorjaar de Rocks-e in Nederland. Het autootje is eigenlijk alleen voor stadsritten geschikt, maar volgt duidelijk een trend: elektrische auto's worden steeds goedkoper. de Rocks-e vergelijkbaar met open- baarvervoertarieven. „Dankzij de beste laadinfrastructuur van Europa en de vele stedelijke gebieden biedt Nederland een perfect klimaat om van de Opel Rocks-e een succes te maken", aldus een woordvoerder. Opel wil met de nieuwe Rocks-e in spelen op de vraag naar kleine, elektri sche stadsauto's. Buiten de stad heeft deze auto niks te zoeken. De slechts 8 pk sterke Rocks-e komt eenmaal opgeladen niet meer dan 75 kilometer ver, heeft een topsnelheid van slechts 45 km/u en mag vanwege zijn beper kingen zelfs worden gereden door 16-jarigen zonder rijbewijs. Hij is strikt tweepersoons en zijn bagage ruimte van 63 liter (bij de voeten ruimte aan de passagierszijde) vol staat niet eens om er de wekelijkse boodschappen mee te doen. Niettemin is de Rocks-e een blik vanger. Op het eerste gezicht lijkt het 'rijdende doosje' geen voor- of ach terkant hebben. En de halverwege open te klappen zijraampjes doen denken aan de legendarische Lelijke Eend (2CV) van Citroën. Ook voor Opel zelf is de hippe mini-stadsauto een opmerkelijk ini tiatief. Decennialang was Opel vooral het merk van heel gewone gezins auto's, zoals de Kadett en Astra. Het merk was met dit imago regelmatig mikpunt van spot. Zo lieten Koot Bie eind vorige eeuw op tv het super- burgerlijke gezin Cor, Ab en Cock van der Laak in een Kadett rijden. Toch was Opel ruim 35 jaar lang het meest verkochte automerk in Neder land. Nu wil Opel zich blijkbaar ook profileren als innovatief en progres sief. Zo durft het de Rocks-e te betite len als 'compacte en duurzame vier wieler die een brug slaat tussen scoo ter en auto'. En onderstreept zo dat door de opkomst van elektrische au to's de grens tussen 'auto' en 'brom- mobiel' aardig aan het vervagen is. De 2,41 meter lange Opel Rocks-e is Stadsauto Dat Opel er blijkbaar naar streeft om met dit soort auto's een prijzenslag te ontketenen, is om nog een andere reden een goed idee. Immers: door steeds strenger wordende wetgeving op het gebied van veiligheid en uit stoot, lukt het autofabrikanten niet meer een volwaardige auto met een prijs van rond de 10.000 euro te pro duceren. Veel merken hebben hun stadsauto's geëlimineerd, of gaan dat doen. Omdat ze er te veel in moeten investeren en te weinig aan verdie nen. Het gat dat hierdoor ontstaat zou weleens opgevuld kunnen wor den door modellen als deze Opel. De Rocks-e heeft een piepklein accupakket van 5,5 kWh en het volle dig opladen duurt ongeveer 3,5 uur met behulp van een gewoon huis houdelijk stopcontact. Nederland is na Duitsland het tweede land waar de Opel Rocks-e op de markt komt. De definitieve prijs en de exacte datum van het showroomdebuut worden in een la ter stadium bekendgemaakt. Maar Opel benadrukt wel alvast dat prijs toch echt onder de 10.000 euro zal blijven. nagenoeg identiek aan de Citroën Ami. Moederbedrijf Stellantis (o.a. Opel, Citroën, Peugeot, Fiat) durft het tot nu toe niet aan de Citroën in Nederland te introduceren, maar ziet blijkbaar voor de Opel wél kansen. Het segment van dit soort auto's is in Nederland tot nu toe weinig suc cesvol gebleken. Renault probeerde het al eens met de elektrische Twizzy (vanaf zo'n 12.000 euro) en ook de Canta Premium Electric en de in Amsterdam populaire Biró (vanaf 15.000 euro) bleken geen hardlopers. Zij hebben net als de Rocks-e nogal wat praktische beperkingen. Dalende prijzen Andere compacte elektrische model len waarmee je wél de snelweg op mag, zoals de Smart EQen de Fiat 500E, kosten nog altijd meer dan 20.000 euro. Alhoewel dat al veel goedkoper is dan de elektrische au to's van nog maar enkele jaren gele den. Elk jaar weer dalen de prijzen van batterijpakketten voor elektri sche auto's en het resultaat daarvan is steeds duidelijker terug te zien in de prijzen van nieuwe modellen. Zo is de elektrische Dacia Spring (vanaf 18.500 euro) een ware prijsbre ker. Alleen bleek die in de botsproe- ven van Euro-NCAP niet veilig ge noeg en werd hij onlangs ook slecht beoordeeld in de autotest van deze krant. Ondanks de handicaps van de Rocks-e is Opel hoopvol. Niet alleen omdat de prijs onder de 10.000 euro ligt, in Duitsland is hij zelfs al vanaf 7995 euro te koop, maar ook omdat bin nensteden steeds ver der op slot lijken te gaan voor auto's met een verbrandingsmo tor. Volgens Opel zijn de gebruikskosten van Dat zijn er volgens de Ameri kaanse krant 2 miljoen meer dan het vorige record. Het aantal kan nog oplopen. De zorgverzekeringen worden online op zogeheten marktplaatsen aan geboden, waar mensen polissen kunnen vergelijken en ook een verzekering kunnen afsluiten. Dat kon tot halverwege januari via de marktplaats van de federale rege ring. De deadline voor dit jaar is nog niet verstreken bij markt plaatsen van staten en districten. President Joe Biden laat weten trots te zijn op 'de hoogste cijfers ooit'. Die zijn volgens hem het re sultaat van maatregelen die hij vo rig jaar nam om de kosten te verla gen en de toegang tot de zorg te verbeteren. Zijn voorganger Do nald Trump wilde van Obamacare af en had het stelsel uitgekleed. Obamacare is vernoemd naar oud-president Barack Obama. Boek nu op marrea.nl of bet 0571-277744 €235,- GO VRIJDAG 28 JANUARI 2022 Gaat e-Opel stad veroveren? DE EVOLUTIE VAN DE OPEL Erik Kouwenhoven Amsterdam De Rocks-e sluit aan in een lange rij Opels. FOTO'S OPEL, GETTY IMAGES, GM, GPD, HC u Het opladen van de accu van de Rocks-e duurt met behulp van een ge woon huishoude lijk stopcontact zo'n 3,5 uur. WASHINGTON Een recordaantal van zo'n 14,5 miljoen Amerikanen heeft sinds november een zorgverze kering afgesloten door de Af fordable Care Act (Wet betaal bare zorg), ook wel bekend als Obamacare, meldt The Washington Post. vanaf hotelarrangementen Arrangement: 2,3 of 4 x overnachting inclusief ontbijt 2,3 of 4 x 3-gangen diner Fiets- en wandelroutes Gebruik van WiFi en gratis parkeren Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag: 10,- p.p. Korting bij aankomst op zondag: 10,- p.p. (niet op 17 opril en 5 juni) Toeslag op feestdagen: 10,- p.p. Upgrade Comfort kamer: 20,- p.k.p.n. Bostuin Kamer: 30,- p.k.p.n. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag alleengebruik: 45,- p.n., toer.belasting 2,50 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,95 per boeking. Geldig t/m december 2022, m.u.v. feestdagen en april. 4-daags €159,- €179,- 5-daags €210,- Prijs p.p.: t/m mei en oktober t/m december juni t/m september 3-daags 109,- €124,- Hlghlights: Twentse Wallen Route lopen Zes-kastelenroute fietsen Solex rijden in de Hof van Twente Bezoek de pittoreske plaatsen Ootmarsum, Lachem en Delden Gelegen op de top van de Herikerberg in Markelo, nabij Nationaal Park Sallandse Fleuvelrug, vind je het prachtige Landhuishotel Flerikerberg (4*). Omgeven door bossen kun je samen genieten van rust en ruimte. Na een heerlijke dag in de buitenlucht is het tijd om aan tafel te gaan en je culinair te laten verrassen met een voortreffelijk diner! In alle rust geniet je hier van een geweldig verblijf. Wees er snel bij, dit zeer geliefde hotel zit snel vol! Informeer ook naar de Comfort en Bostuin kamer!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 13