Vastgoedeigenaren van binnenstad verenigen zich in Vast Goed Terneuzen Reynaertcollege opent vandaag weer de deuren 7 c Nieuw veldstation van Het Zeeuwse Landschap ligt diep in Saeftinghe Wat nu nog oogt als zwarte doos, is straks een van de bijzonderste plekjes van de provincie waar ver weg van iedereen in stilte wordt gewerkt en bestudeerd. Het in kapitalen geschreven Em madorp dekt de lading niet. Het nieuwe veldstation van Het Zeeuwse Landschap ligt overal vandaan en nergens in de buurt, diep in Saeftinghe na een kilome ters lange rit over een afgesloten weg. Het oogt als een strandtent met weinig kans op aanloop. Het wordt een veldstation waar onder zoek wordt gedaan naar het bijzon dere natuurgebied. ,,Euh, gewoon veldstation?" Fred Schenk, districtshoofd Zuid van Het Zeeuwse Landschap valt even stil. Hij heeft nog niet echt nage dacht over een naam voor het veld- station dat verrijst in het uiterste oosten van het Verdronken Land van Saeftinghe. „Veldstation Saef tinghe?" oppert hij. Ringers Een naam hoeft het onderkomen niet te hebben, er wordt gewerkt. ,,Het is eigenlijk een onderzoeksta- tion", legt Schenk uit. ,,Een uitvals basis voor onderzoekers en weten schappers die hier werken en on derzoek doen naar getijden, trekvo gels, archeologie en biologie. En het is een plek voor de ringers, dat zijn de mensen die trekvogels vangen, opmeten en een ring omdoen. De spullen die ze daarvoor nodig heb ben worden hier ook opgeslagen." Wat nu nog een detonerende zwarte doos is, moet uiteindelijk grotendeels wegvallen in het land schap. Gevels van riet en leem, in gebed in breuksteen en gras. Waar mogelijk worden natuurlijke mate rialen gebruikt of krijgt oud hout een nieuwe bestemming. De hard houten palen waar het station op rust, stonden eerder aan de Weug- kade in Vlissingen, de kozijnen wa ren in een vorig leven een trap in de duinen bij Westkapelle. Van een andere duintrap werden vloer en trap gemaakt. Op het dak gaat muurpeper groeien, hetzelfde plantje dat al bij het station groeit. Bouwer Van Hese is pas sinds 18 oktober bezig en heel lang zal het niet meer duren voor het gebouw klaar is. Kan ook niet, volgens Mar tin van Overveld van Ro&Ad archi tecten uit Middelburg. ,,We hebben te maken met een heel compacte periode waarin het moet gebeuren, tussen storm- en broedseizoen. De planning was daarom heel belang rijk. Veel is er van tevoren in Mid- delburg gefabriceerd. Dat is weer in delen hierheen vervoerd. Die delen konden weer niet te groot zijn om dat het allemaal over een weg hier heen gebracht moet worden en al les moest over een kleine brug." Nu biedt je de onderzoekers een goed onderkomen ,,Het was nodig", verzekert Schenk, ,,het vorige onderkomen, dat we het zomerverblijfnoemden, had het wel gehad. Nu biedt je de onderzoekers weer een goed onder komen. Hier kunnen we weer mee de boer op. Onderzoekers, studen ten uit Antwerpen of Gent die schorvorming of erosie willen be studeren kunnen hier hun werk doen. Voorwaarde is wel steeds dat de resultaten van het onderzoek met ons gedeeld worden. Het levert voor ons kennis op." Zelf verwacht het districtshoofd Zuid niet heel erg vaak op de verla ten locatie te zijn. Het is koud, de wind heeft er vrij spel. ,,Nee", lacht hij. ,,Ik heb lekker mijn dependance in Oostburg." Uniek Het station zal ook de plek worden waar kleine excursies door het na tuurgebied vertrekken. Grote drukte verwacht Schenk niet. ,,Het aantal bezoekers zal hier beperkt blijven. Er zijn restricties vanwege de natuurwetgeving." Hij wijst naar het Emmadorp waar het be zoekerscentrum van Het Zeeuwse Landschap staat. ,,Daar komen ie der jaar duizenden mensen, dit moet een unieke plek blijven." Acht vastgoedondernemers scha kelden vorig jaar het Arnhemse projectbureau Ik Onderneem! in om hun visie op schrift te stellen. Hun manifest gaat uit van een klei ner winkelgebied, dat loopt van het zuidelijke deel van de Noordstraat tot en met de Havenstraat. Het noordelijke deel van de Noord straat, richting het ABC-complex, moet een overgangsgebied worden, met een mix van winkels, wonin gen en horeca. Een plan van AVV Beheer (eigenaar van veel panden in de Noordstraat) en aannemings bedrijf Van der Poel voor twee woontorens op de plek van het ABC-complex werd eerder als 'on haalbaar' afgeschoten. Leegstand In eerste instantie opereerden de vastgoedondernemers als 'denk tank'. Nu is er een vereniging opge- richt, waarvan eigenaren van com mercieel vastgoed lid kunnen wor den. Een logo met daarop de Vlie gende Hollander, het oude stadhuis van Terneuzen en het Arsenaalge bouw moet ook aan de buitenwe reld duidelijk maken dat de vast goedeigenaren zich samen sterk maken om de leegstand terug te dringen. Vast Goed Terneuzen zou eigen lijk deze week samenkomen, maar deze bijeenkomst is vanwege de co ronamaatregelen uitgesteld naar 21 maart. Na ruim een week gesloten te zijn geweest vanwege veel corona-absenten, gaat het Reynaertcollege vandaag weer open. De versoepelde coronamaatrege len zorgen dat veel meer leerlin gen weer naar school mogen. Ze hoeven niet meer in quaran taine als een huisgenoot besmet is, als ze geen klachten hebben en een negatieve uitslag van een (zelf)test hebben. Een hele klas naar huis sturen (als er veel be smettingen zijn in een groep) ge- beurt nu alleen in uiterste geval len na overleg met de GGD. Leer lingen wordt gevraagd twee keer per week een zelftest te doen voor ze naar school gaan. Die worden door school verstrekt. Leerlingen mogen niet naar school als ze besmet zijn, ook al hebben ze geen klachten. Ook moeten ze thuis blijven bij klachten die kunnen wijzen op een coronabesmetting. Door ziekte van docenten kan niet worden voorkomen dat soms toch lessen uitvallen. VL DONDERDAG 27 JANUARI 2022 Strandtent wil geen volk Guido van der Heijden Emmadorp - Fred Schenk, districtshoofd Zuid Het Zeeuwse Landschap TERNEUZEN De binnenstad van Terneuzen moet compacter worden, daar over is zo'n beetje iedereen het wel eens. Maar hoe doe je dat? Eigenaren van commercieel vastgoed in het centrum van de stad praten er vanaf nu over in een vereniging. Die luistert naar de naam Vast Goed Terneuzen. - Raymond de Frel HULST - Sheila van Doorsselaer Fred Schenk van Het Zeeuwse Landschap: ,,Bij het bezoekerscentrum in Emmadorp komen duizenden bezoekers, dit moet bijzonder blij ven FOTO GUIDO VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53