Sahla legt functie neer en verlost VVD van 'ongemak' Gunay Uslu: 'Ook misstanden bij andere programma's dan The Voice gemeld' ^Grahams 4 Het voormalige lid van de terroris tische Hofstadgroep bekleedde - in relatieve stilte - de afgelopen jaren een functie als adviseur op het ge bied van deradicalisering. In de par tij was dat nooit een probleem: van haar arrestatie in 2005 en haar ver oordeling tot drie jaar cel werd geen geheim gemaakt. Tot PVV-leider Geert Wilders haar vorige week on der vuur nam. Wilders, ooit doel wit van de Hofstadgroep, zei zich onveilig te voelen door Sahla, zeker omdat haar zus in de Tweede Ka mer zit namens D66. ,,Ze loopt hier dus mogelijk over de gangen." Hoewel de VVD aanvankelijk Sahla verdedigde, zei fractievoor zitter Sophie Hermans dit week einde toch een 'ongemakkelijk' ge voel te hebben over Sahla's positie. Gisteren 'verloste' Sahla haar par tij van dat ongemak. Ze schreef in een verklaring dat ze haar betrok kenheid bij de Hofstadgroep als 'zwarte bladzijden in mijn leven' ziet. 'Ik betreur de keuzes die ik toen heb gemaakt ten diepste en ie dereen in mijn omgeving weet dat van me. Die bladzijden heb ik lang geleden omgeslagen. Ik constateer nu dat het goed is deze spijt ook pu bliekelijk uit te spreken.' Ze wil VVD-lid blijven en 'zich blijven inzetten' voor Nederland, maar: 'De commotie die is ontstaan, zit mijn positieve bijdrage op dit moment in de weg.' Sahla legt daarom haar functie als expert neer, ze organiseerde denk- C Haar rol was geen probleem, tot Wilders haar onder vuur nam tankbijeenkomsten over terrorisme en radicalisering voor VVD-Ka- merleden. Wat de positie van Sahla inge wikkeld maakte, is dat ze ongezien en zonder dat dit tot ophefleidde, al in 2011 de partij werd binnenge loodst door Frits Bolkestein. Hij kwam haar tegen nadat ze na haar celstraf was gaan studeren en ont fermde zich over haar als mentor. De VVD krabde zich na de aanval door Wilders pas achter de oren over haar rol. Wilders 'viert' het vertrek van Sahla: ,,De PVV heeft geen macht, maar heel veel in vloed", twitterde hij. Advertentie 'Eczeem? Gebruik Grahams, de succesformule uit Australië!' HollanddBarrett TECHNIEK OP HAVO EN VWO HEEFT AL EEN GROTE INHAALSLAG Op de middelbare school kiezen meisjes steeds vaker voor een bètaprofiel met exacte vakken zoals wiskunde, natuurkunde en scheikunde, blijkt uit nieuw onderzoek. Toch is de inhaalslag op jongens volgens experts nog niet voltooid. Edwin van der Aa In het schooljaar 2020/2021 lag het aandeel meisjes dat met een bètaprofiel eindex amen deed 22 procent hoger dan vijf jaar eerder, komt naar voren uit onderzoek van online onderwijsinstituut Laudius op basis van de recentste data van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). Bij jongens was ook een stijging te zien, maar die is met 14,7 procent veel min der sterk. Meisjes zijn dus bezig met een inhaalslag, al blijft bij de laatste lichting eindexamenkandidaten de status quo nog steeds in stand: de jongens (39,9 procent) hadden afgelopen jaar nog steeds vaker een bètaprofiel dan de meisjes (27,3 procent). ,,Het is een fantastische ont wikkeling dat steeds meer meis jes kiezen voor een bètaprofiel", zegt Mark van Hegelsom van Lau- dius desondanks. ,,De toene mende populariteit van een tech nisch vakkenpakket kan komen doordat vrouwelijke leerlingen zich minder laten leiden door ou derwetse stereotypes en zich be wuster zijn van wat zij allemaal kunnen met een bètaprofiel.'' Decennia geleden wierpen overheidscampagnes als 'Kies exact' (van 1987 tot 1989) en 'Een slimme meid is op haar toekomst voorbereid' (1990-1993) niet ge noeg vrucht af. Daarom is het ook bemoedigend dat de cijfers nu wél oplopen, vindt directeur Sa- har Yadegari van het expertise centrum voor genderdiversiteit in bèta, techniek en it (VHTO). Yadegari: ,,In de praktijk groeit het aandeel van meisjes dat exacte vakken kiest, door een combinatie van factoren. Vooral Het stereotiepe beeld bestaat dat je er vies van wordt of nerd voor moet zijn de laatste tien jaar heeft, vooral op havo en vwo, een grote inhaalslag plaatsgevonden. Op het vmbo veel minder. Daar is het aandeel van meisjes met een bètapakket nu wel echt gestegen, maar het is nog steeds minimaal ten opzichte van jongens." Aandacht Het vwo telde in het schooljaar 2020/2021 het grootste aandeel bèta-examenkandidaten, bij zo wel de jongens (60,7 procent) als de meisjes (58 procent). Het aan deel examenkandidaten met een technisch profiel is inderdaad het laagst op het vmbo. Hier kiest 31,3 procent van de jongens en slechts 5,4 procent van de meisjes voor een profiel met exacte vakken. Echter, vijf jaar eerder ging het nog maar om 1,7 procent van de meisjes.Volgens de VHTO-direc- teur is er veel aandacht vanuit de overheid en de onderwijsinstel lingen geweest voor de mogelijk heden die leerlingen hebben als ze kiezen voor een bètaprofiel. ,,Dat is een goede ontwikkeling, omdat ouders en leerkrachten en De twee spraken elkaar gistermid dag over de misstanden bij het programma The Voice of Holland. Uslu zei dat er meer meldingen bij omroepen zijn gedaan, ook over andere programma's. Sinds de Boos-aflevering over The Voice of Holland van vorige week zijn zestig meldingen binnengekomen bij Mores, het meldpunt van grens overschrijdend gedrag voor de cul turele en creatieve sector. De helft van deze meldingen 'kan leiden tot een strafrechtelijk onderzoek', zegt Uslu. Uslu hoopt dat omroepen als RTL, Talpa, de NPO, producenten en 'experts' samen in gesprek gaan om een aanpak te ontwikkelen. In het programma Boos, van ma ker Tim Hofman, kwam een keur aan misstanden aan bod. Meerdere vrouwen deden hun verhaal over seksueel grensoverschrijdend ge- drag achter de schermen. De ver halen betroffen bandleider Jeroen Rietbergen, coaches Ali B en Marco Borsato en een regisseur. Rietbergen stapte op. Hij er kende relaties van 'seksuele aard' te hebben gehad met vrouwen die betrokken waren bij het pro gramma. RTL zette de samenwer king met Ali B gedurende het on derzoek stil. Tegen hem liggen twee aangiftes, waarvan een voor verkrachting. Ali B maakte giste ren via zijn management bekend dat hij gedurende het onderzoek al zijn activiteiten neerlegt. DONDERDAG 27 JANUARI 2022 GO Soumaya Sahla stopt als terreurexpert bij de partij. foto anp Aan het 'ongemak' binnen de VVD over terreurexpert Sou maya Sahla is een einde geko men: ze stopt met haar advies werk aan de partij. Tobias den Hartog Den Haag bijvoorbeeld Rosacea Crème" en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. De missie van Grahams is om de voordelen van hun productlijn, gemaakt van natuurlijke, actieve ingrediënten, te delen met zoveel mogelijk mensen. Geoff en Shannon zijn vastbesloten om de strijd tegen huidaandoeningen voort te zetten en een verschil te maken voor mensen over de hele wereld! Grahams werd ruim 20 jaar geleden opgericht door Geoff en Shannon Graham uit een behoefte om een veilige en natuurlijke behandeling te vinden voor de probleemhuid vol eczeem van hun jonge zoon Ryan. Geoff heeft hier zelf jarenlang last van gehad en wilde niet dat zijn zoon ook de kwelling hiervan zou moeten doorstaan. Ze ontdekten dat het gebruik van een unieke combinatie van hoogwaardige, natuurlijke ingrediënten de sleutel tot hun succes was. Samen ontwikkelde ze vervolgens een reeks van natuurlijke producten voor alle leeftijden. Deze producten op natuurlijke basis is in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. De natuurlijke producten van Grahams worden wereldwijd verkocht en gelden als één van Australisch meest toonaangevende producten voor de gevoelige huid. Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de Eczeem Crème", C+ Crème", Psorias Crème", maar ook Kijk voor alle verkooppunten op www.grahams.nl Voor contact: Grahams, www.grahams.nl *D/f is een medisdi hulpmiddel, lees voor gebmk de geb/ijiksadnwipnq. Decennia na de beroemde kreet kiezen meisjes eindelijk exact Amsterdam/Venlo - Sahar Yadegari, VHTO DEN HAAG Naast meldingen van misstan den bij The Voice zijn er bij om roepen ook over andere pro gramma's meldingen gedaan van grensoverschrijdend ge drag. Dat heeft staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) gezegd na een gesprek met Tal pabaas John de Mol. - Tobias den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 4