'Het wordt tijd voor een nieuw iemand' H c Verslagen familie wil vervolging van chirurg in Turkije 'Johnson gaf zwerfhonden voorrang bij evacuatie' 3 ,,Ik heb voor mijzelf en voor de ge meente de balans opgemaakt. Na ruim zestien jaar burgemeester te zijn geweest van Veere ga ik op zoek naar een nieuwe uitdaging." Wat dat is, weet hij nog niet. Het liefst blijft hij actief in het openbaar be stuur. ,,Ik heb een brede werkerva ring, maar het openbaar bestuur, daar wil ik graag actief in blijven." Hij sluit niet uit dat een functie als waarnemend burgemeester mis schien wel iets voor hem is. ,,Want het burgemeesterschap is de mooi ste baan die er is." Nog niet weg Van der Zwaag laat weten dat zijn agenda voor de komende maanden nog goed gevuld is. ,,Ik ben dus nog niet weg, Dat duurt echt nog een hele tijd." Zo wil hij er voor zorgen dat de komende verkiezingen goed verlopen. Ook laat hij weten dat hij samen met de nieuwe gemeente raad wil zorgen voor een goede start van een nieuwe raadsperiode. Na de Pedagogische Academie is Rob van der Zwaag afgestudeerd in maatschappijgeschiedenis aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en vervolgens is hij het bedrijfsleven ingegaan en werkte hij als account manager bij ING. Sinds 1999 is hij actiefin de lokale Burgemeesterschap is de mooiste baan die er is politiek. Hij was wethouder van Venlo en volgde op 16 januari 2006 Adrie de Bruijn op als burgemeester van Veere. ,,Ik ben nu 60. En ik heb altijd gezegd dat ik niet langer dan drie termijnen burgemeester wil zijn", aldus de burgervader. ,,Hoe mooi het vak en de gemeente ook is, het wordt tijd voor een nieuw ie mand." Een Nederlandse vrouw is maandag overleden na een omstreden cosmetische operatie in Turkije, de 'Braziliaanse billenlift'. Vorig jaar overleed ook al een Nederlandse vrouw. De nabestaanden van het slachtof fer reageren verslagen en hopen dat de Turkse chirurg wordt vervolgd. Het zou volgens hen niet de eerste keer zijn dat hij zo de fout in gaat. ,,Als hij niet wordt vervolgd voor zijn daden zijn wij bang dat het ook niet bij deze twee keer blijft'', laat de familie in een verklaring aan deze krant weten. ,,Dokter Ali Nevai heeft bij een andere patiënte de kosten terugbetaald van de ope ratie, en ook de repatriëring be taald; hij heeft ons dit ook aangebo den. Dit vinden wij een teken dat zijn geweten spreekt.'' Aan de telefoon reageert de chi rurg als met stomheid geslagen. ,,Ik heb werkelijk geen idee hoe dit heeft kunnen gebeuren. Ik behan delde deze patiënt als mijn bloedei gen zus.'' Volgens Nevai was er 'he lemaal niets aan de hand' toen hij klaar was met de ingreep en hij tij delijk de operatiekamer verliet. ,,Haar hartslag, haar ademhaling, het was allemaal in orde. Maar van het ene op het andere moment ging haar hartslag omlaag en ging het fout. Reanimatie mocht niet meer baten.'' Over de oorzaak tast Nevai in het duister. ,,Dat moet de autopsie uit wijzen'', zegt hij. De Turkse ge zondheidsinspectie doet volgens hem onderzoek naar het voorval. ,,Het is voor ons superbelangrijk om erachter te komen wat er pre cies is gebeurd, zodat dit niet nog een keer kan gebeuren.'' Vetpropjes Bij een Brazilian Butt Lift wordt vet uit delen van het lichaam weggezo gen met liposuctie, om vervolgens te worden teruggeplaatst in de bil len, zo is te lezen op de website van Body Lab Istanbul. In 2018 waar schuwden instanties al voor de risi co's van vetinjecties in de bilregio. De ingreep zou een hoog sterftecij fer kennen, van één op drieduizend behandelingen. Onderzoek onder overleden patiënten wees uit dat vermoedelijk vetweefsel te diep was ingespoten en zo in de bloeds omloop was terechtgekomen, met vetpropjes (embolieën) in hart en/of longen tot gevolg. Uiteinde- lijk kan dat zorgen voor een hartin farct of hartstilstand. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie komt, mede naar aanleiding van het incident in Turkije, waarschijnlijk binnen enkele weken met een registratie systeem voor complicaties na cos metische ingrepen. Een van de initiatiefnemers, plastisch chirurg Annekatrien van de Kar van het OLVG-ziekenhuis in Amsterdam, zegt alleen daar al ongeveer weke lijks een complicatie te zien, meestal na een ingreep die is uitge voerd in het buitenland. Het gaat dan vooral om infecties, soms met vreemde bacteriën, en het afster ven van huid ofverplaatst vet. Pakketreizen Collega's in heel het land krijgen steeds vaker te maken met compli caties, aldus Van de Kar, het leeu wendeel volgens de chirurg na ope raties in Turkije en de Dominicaan se Republiek. Speciale bureaus bie den vaak aantrekkelijk geprijsde pakketreizen aan. Ook naar Polen, Thailand en andere landen in Zuid- Amerika wordt gereisd met cosme tisch doel. ,,Maar het gros gaat naar Turkije en de Dominicaanse Repu bliek'', aldus Van de Kar. Dierenactivist Paul 'Pen' Farthing kon dankzij persoonlijk ingrijpen van Johnson met 94 honden en 68 katten vorig jaar augustus met één van de laatste vluchten mee vanuit Kaboel. Dat komt naar voren in uitgelekte e-mails. Johnson ontkende eer der ten stelligste iets van doen te hebben met het goedkeuren van deze reddingsoperatie in Afgha nistan. ,,Volslagen onzin'', noemde Johnson de suggestie dat hij de levens van zwerfdieren boven die van Afghaanse burgers stelde, toen de taliban de hoofd stad naderden. Door het werk van een speciale commissie, die de e-mails publiceerde, kwam deze uitleg ernstig aan het wan kelen. De premier had volgens een bericht van een beambte bij het ministerie van Buitenlandse Zaken toestemming gegeven om Farthing, zijn dieren en diens staf in veiligheid te brengen. Cruciaal Farthing, een ex-marinier, leidde in Afghanistan een die renkliniek en opvangcentra voor honden, katten en ezels. Mede stander Dominic Dyer, die voor hem lobbyde in het Verenigd Koninkrijk, gaf enkele maanden geleden aan dat Johnson en zijn vrouw Carrie een cruciale rol speelden bij het regelen van zijn vrijgeleide. Carrie Johnson is een goede bekende van Farthing, wiens 68 medewerkers later eveneens prioriteit kregen. Woordvoerders van Johnson ontkenden gisteren dat hun baas invloed op deze beslissing had, maar de publicatie van de brief wisseling vormt het zoveelste schandaal in korte tijd waarin Johnson is verwikkeld. Britten die alles in het werk stelden om de levens te redden van Afgha- nen, zijn woedend. Een ano nieme bron meldde in The Times: ,,Zijn dieren kregen zelfs voor rang boven zijn personeel.'' GO DONDERDAG 27 JANUARI 2022 DOMBURG Burgemeester Rob van der Zwaag verlaat na zestien jaar de ge meente Veere. foto gemeente veere Burgemeester Rob van der Zwaag (60) van Veere heeft zijn vertrek aangekondigd. Hij blijft aan tot er een nieuwe burge meester is. Hij verwacht dat dat eind dit jaar of begin 2023 zal zijn. - Rob van der Zwaag - Emile Calon Nederlandse vrouw overlijdt na 'billenlift' Sebastiaan Quekel Rotterdam/Istanboel De plek voor een ingreep bij de bil wordt gemarkeerd. foto getty De Britse premier Boris Johnson heeft mogelijk een dierenactivist en diens zwerf dieren voorrang gegeven boven Afghanen bij het be schikbaar stellen van één van de laatste evacuatievluchten vanuit Kaboel. Geert Langendorff Londen Boris Johnson ligt zwaar onder vuur. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 3