2 10 1 Opinie in de krant Brief van de dag Vaccinatieweigeraars Vijf vaccinatieweigeraars vertelden zaterdag (22 januari) hun redenen. ,,Ik heb een groot vertrouwen in mijn ei gen immuunsysteem." ,,Ik heb ernstige twijfels bij de veiligheid van het vaccin." ,,Ik behoor niet tot de risicogroep." Quote van de week Ik steek mijn kop niet in het zand Het wordt tijd om definitief, publieke lijk afstand te doen van de VOC- mentaliteit Ik begrijp alle Eind- hovense commotie rond het doorspe len wel hoor Water wordt wel eens 'de olie van de toekomst' genoemd LEZERSBRIEVEN Ik begrijp alle Eindhovense com motie rond het doorspelen wel hoor. Als het Ajax was overkomen, had iedere Ajacied ook zo gerea geerd. Feit is, dat las ik in deze krant, dat de assistent-scheids rechter op het moment dat Blind de bal probeert binnen het veld te houden, tegen Makkelie roept dat de bal 'in' is, dus werd er doorge speeld. De VAR is in feite het zelfde als de 'Hawkeye' bij tennis. Hoe vaak ziet iedereen in de we reld niet dat een bal 'uit' wordt ge geven door lijnrechters en dat bij het tonen van beelden de bal nog net enkele millimeters de lijn raakt. Dat was hier dus ook duide lijk het geval. Zondag zag ik dus soortgelijke beelden. Ik volg naast het kijken van wedstrijden ook een 'Ajax-chat' en ik zei daar al meteen dat de VAR dit niet kan beoordelen omdat er geen juiste camera opstelling is én dat de bal wellicht net nog een stukje boven de zijlijn zweefde. jan Corver, Middelburg De bal omtrek bij een eredivisie wedstrijdbal is volgens FIFA Qua lity Pro keurmerk tussen de 68,5 en 69,5 cm. Deel je de omtrek door 3,14 dan kom je op de diameter die je door 2 deelt voor de straal Bij de bal met 68.5 cm kom je op een straal van 10.9 cm en bij 69,5 cm kom je op 11,1 cm uit. Wanneer je de foto uitvergroot die in de digi tale krant staat afgebeeld en je trekt een lijn parallel aan de mid dellijn, dan kun je deze verschui ven naar de verticale hartlijn van de wedstrijdbal. De bal als ijkpunt is gemiddeld 22,0 cm in doorsnee. De afstand van buitenlijn nauw keurig gemeten tot verticale hart lijn is precies 10,8 cm. Conclusie: bij een gemiddelde straal van 11,0 cm overlapt de bal de buitenlijn. Het doelpunt is dus geldig. Abko Paauwe, Goes Het interview van Maurits Sep met Emilie Sturm en Margot Pop- pelaars (krant, 22 januari) wekt on bedoeld de suggestie dat ik en an dere binnenstadbewoners van Middelburg tegen iedere vorm van toeristische verhuur door particu lieren zijn. Dat is niet het geval. Niemand is tegen de bestaande re gels voor bed and breakfasts. Daar mee kunnen bewoners maximaal drie kamers verhuren - en dus niet meer dan drie zoals Sturm wil - op voorwaarde dat zij ook zelf in het pand wonen. Waar wij wél zorgen over hebben is de toeristische ver huur van zelfstandig bewoonbare appartementen en huisjes en de gebrekkige handhaving van de be staande B&B regels. Als het be stemmingsplan zegt dat een pand een woonbestemming heeft, dan moet daar in gewoond worden. Zo voorkomen we dat de woning nood nog verder toeneemt en houden we de binnenstad leef baar. Herman Lelieveldt, Middelburg Voice of Holland Een vooruitziende blik kan de heer Bouali niet worden ont zegd. Lang voordat zijn naam als betrokkene in een zedenzaak zou Niemand is tegen de bestaande regels voor bed and breakfasts worden genoemd krant, 17 janu ari noemde hij zich uit voorzorg Ali B. Nu wil het geval (het geval wil ook wel eens wat dat hij on der die naam grote bekendheid heeft verkregen; vrijwel iedereen weet wie 'Ali B' is. Sterker nog, niet weinigen denken dat B zijn achternaam is. Teneinde de anoni miteit van de heer Ali B te waar borgen, lijkt het mij daarom rede lijk en gepast om hem -zolang hij nog slechts verdachte is - in de krant aan te duiden als Ali. A.J. Derksen, Kapelle Gouden Koets Het is een illusie dat de kritiek op de Gouden Koets (krant, 14 janu ari) zal verstommen: de zwarte- pietendiscussie en de Black Lives Matter Beweging tonen aan dat er een omwenteling plaatsvindt bin nen het maatschappelijke debat. Het vertrek naar zijn vakantiehuis in Griekenland en het vieren van de verjaardag van de troonopvolg ster leidde tot onbegrip. Dit laat zien dat de koning het op zijn zachtst gezegd toch best lastig vindt om de samenleving te pei len. In deze tijd van polarisatie zou het gelijkwaardigheidsprincipe uit artikel 1 van de grondwet centraal moeten staan. Het wordt tijd om definitief, publiekelijk afstand te doen van de VOC-mentaliteit en in het onderwijs en de cultuursec tor uitgebreid aandacht te schen ken aan deze zwarte bladzijde uit de Nederlandse geschiedenis, in plaats van het bevlekte parade paardje van de ondemocratische monarchie jaarlijks met veel bom barie van stal te halen. Carmen de Waal, Kloosterzande De gemeente Sluis is bezig met een plan voor het centrum van Oostburg, 'Metamorfose Oost burg'. Een aantal raadsleden vreest de financiële risico's van dit plan (krant 13 januari). Terecht. Zestig miljoen euro is een enorm bedrag. We weten helaas maar al te goed hoe het soms gaat met plannen van de overheid, die ontaarden in grote overschrijdingen van ge plande budgetten. Ook is het vreemd dat de gemeenteraad van Sluis eind deze maand over dit plan een besluit moet nemen. Het lijkt mij beter dat de nieuwe ge meenteraad (verkiezingen voor de gemeenteraden op 16 maart a) hierover gaat beslissen. In het ver leden zijn al meer plannen ge strand, die de gemeente honderd duizenden euro's hebben gekost. Denk aan de Euregio-tuinen (nog steeds een hoofdpijn dossier) in Oostburg en aan Sluis aan Zee. Waarom de haast om dit plan nu door te drijven, zo vlak voor de verkiezingen. Bang dat de nieuwe gemeenteraad anders gaat beslui ten? Willem de Vries, Oostburg Water(s)nood De laatste jaren worden we via de media vaker dan frequent gecon fronteerd met de (bijna contai- ner-)begrippen klimaatverande ring en zeespiegelstijging, (krant, 14 januari). Nu kennen we al de cennia lang gas- en olieleidingen (via Wikipedia sowieso een tiental mega-leidingen), doordat deze aardwinningen ontzettend lucra tief zijn geworden. Water wordt wel eens 'de olie van de toekomst' genoemd. Zou het een idee zijn om al het overtollige water te transporteren naar droog- tegebieden? Ik denk hier bij aan sub-Sahara, slechts één voorbeeld op het Afrikaanse continent, of is dat een te kinderlijke gedachte? Als daardoor de welvaart ter plaatse toe zou nemen, zal er ook minder migratie van 'kansloze' mensen richting Europa zijn, een gunstig secundair gevolg. Monique Sturm, Waterlandkerkje DONDERDAG 27 JANUARI 2022 GO Deze krant wil een podium zijn voor opinies in en over Zeeland. Personen en organisaties die in een betoog van maximaal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet gegarandeerd. Daarom is het goed de contouren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. Mensen hebben uiteenlopende redenen om zich wel of niet te la ten vaccineren. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Deze meningen zijn hun goed recht. Opvallend is dat elke zin begint met 'Ik'. Dat is inderdaad het eigen spoor van de vaccinatieweigeraars. Vacci- neerders zeggen: het werkt wel, ik wil niet ziek worden. Daarnaast is het so ciale spoor: anderen niet ziek maken, niet in het ziekenhuis en niet op ic la ten komen. Feit is dat bij gevaccineer- den de kans op dat alles veel kleiner is dan bij vaccinatieweigeraars. Ik denk dat de rijksoverheid vanaf maart 2020 te weinig aan oprechte en hel dere communicatie heeft gedaan. Dit heeft geleid tot te veel lockdowns en te strenge maatregelen terwijl ie dereen, ook de vaccinatieweigeraars, zo snel mogelijk terug willen naar het oude normaal. Alleen hebben zij daar aan helaas niets bijgedragen, integen deel. T Stapels, Goes - Piet Scheerders uit Hulst over te veel PFAS in zijn bloed - Carmen de Waal, Kloosterzande Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. - Jan Corver, Middelburg - Monique Sturm, Waterland kerkje Ajax-PSV Ajax-PSV (2) Toeristische verhuur Het VAR-moment na de 1-2 van Ajax in het duel met PSV. FOTO OLAF KRAAK/ANP - Herman Lelieveldt, Middelburg Oostburg G De Gouden Koets. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38