u Werkgevers zuchten onder vele corona-afwezigen 3 niet druk over de besmettingscij- fers. ,,Ik heb mijn vaccins én de booster gehad. Als we het allemaal gehad hebben, zijn we immuun en kan Hulst gewoon weer open", vult Van Rooyen aan. Tot de normale sluitingstijd. Maar we zijn al blij dat het nu tot 22.00 uur kan, hoor. Dat is al een bonus." Gewoonte Ludo Markx en vriendin Paula Ver- cammen uit het Belgische Bornem zitten genoeglijk aan een Grimber gen bij Het Bonte Hert. Om de twee weken naar Hulst, dat was vroeger de gewoonte, vertelt Markx. ,,Wij zijn gepensioneerd en hebben niets anders te doen dan op terrasjes zit- Woensdag is altijd ons bijkletsmomentje. We kunnen weer! ten", lacht de Vlaming. ,,Gister- avond zagen we op de tablet dat het hier weer open ging. Toen zeiden we gelijk: morgen gaan we in Hulst een pintje drinken." Het plan: tot een uur of zes op de terrasjes hangen. Dat gaat wel luk ken, op dit fraaie plekje. Zo dadelijk komt er een tapasplankje op tafel, vertelt het koppel verlekkerd. Markx wijst op de menukaart: creu- ses, gerookte zalm, scampies, gar- nalenkroketjes en wat al niet. Mal tezer Wietske kijkt alsof ze er ook wel zin in heeft. Ook zij nemen de cijfers over co ronabesmettingen voor kennisge ving aan. Markx: ,,Ik ben 79 jaar en heb drie pikuren (vaccinaties, red.) gehad." Paula Vercammen ook, knikt ze: ,,En corona. Ge moogt er niet te veel aan denken. Dan word je ziek." Markx: ,,Laat maar komen." besmettingen. Carla Dhondt schudt haar hoofd. ,,Wij zitten hier met zijn tweeën op een terras, niet in een grote groep. Ik ben op tijd ge prikt en op tijd geboosterd, dat zal ook wel helpen. Nee, ik heb nog geen corona gehad, maar ik word niet bang van de berichten over omikron." In Café De Schuilkelder geniet Mario Pieters met een brede glim lach van een biertje. Kijk, het is al op. „Heerlijk, gewoon lekker je klanten ontvangen", zegt eigena resse Lisa van Rooyen terwijl ze een verse tapt. ,,Ik heb ze allemaal zó ge mist!" Mario Pieters is - rond een uur of een - haar vierde klant. ,,Ik werk net over de grens in België. Dus toen het hier gesloten was, kon ik daar wel op café gaan, maar als je dan met een paar biertjes op nog naar huis wil, wordt het wel een beetje moeilijk. Vandaag ben ik om twaalf uur direct naar huis gereden, biertj e drinken in Hulst." Hij heft het glas. Over 'de situatie' in Hulst maakt hij zich geen zorgen. Op zijn werk draagt hij een masker en blijft op 1,5 meter afstand, vertelt hij tussen twee slokken door. ,,In april en juni heb ik een vaccinatie gehad, half november toch corona. Net of ik zwaar griep had, ik was in een week zes kilo kwijt! En zweten!" De kans dat er nog een omikronnetje over heen komt, acht hij klein. ,,Ik zie geen spoken. Alleen vooruitgang!" Lisa van Rooyen maakt zich ook De voorzitter van ondernemersver eniging Hulst Vestingstad, Geerard den Herder, heeft het ook aan zijn rekker. Meer dan de helft van zijn personeel van zijn Blokker-filiaal zit thuis. Besmet of in quarantaine. Hij staat er zowat in zijn eentje voor. ,,Als ik nu ook ziek zou wor den, moet de deur dicht. Vandaar dat ik mezelfecht extra goed aan de hygiëne- en afstandsregels hou. Overal vragen ze personeel, we zit ten allemaal in hetzelfde schuitje." Bij de Hulster AH supermarkt zit een derde van de vulploeg thuis. De gemeente Hulst zit met vijf absen ten op tweehonderd ambtenaren nog redelijk goed. Bij Morres Wo nen was niemand aanwezig om die vraag ook maar te beantwoorden. Bij Linex Prefab Daksystemen op het Hulster bedrijventerrein Hoge- weg is de coronabrandhaard goed te merken. Volgens directeur Collin Vonck werken er normaal gespro ken ongeveer honderd mensen. Van het kantoorpersoneel (35 men sen) zit nu een derde thuis en de fa briek moet nu tien paar handen missen. Vonck: ,,Maar met onze ei gen absenties zijn we er nog niet. Bij afwezigen bij onze toeleverings bedrijven, krijgen wij onze grond stoffen niet. En kunnen chauffeurs van onze transporteurs niet wer ken, dan kunnen wij geen dakka pellen aan onze klanten leveren. Als ergens een kink komt, merken we dat in de hele keten." Niet ziek, wel thuis Vonck: ,,Het is dat onze medewer kers er samen alles aan doen, ook overwerken, om onze klanten toch te kunnen beleveren. Ik geef onze medewerkers een dikke pluim. Op drachten hebben we niet veel moe ten verzetten, maar het komt wel Ik geef onze medewerkers een dikke pluim. Ze doen er samen alles aan voor dat we met slecht nieuws naar de klant moeten." Het zijn volgens Vonck vooral de quarantaineregels die zorgen voor 'gigantische pro blemen' binnen bedrijven. ,,Want je bent niet ziek, maar je moet wel thuiszitten. De mensen bij ons op kantoor moeten ingewikkelde be- rekeningen maken. Dat gaat niet zo fijn als ook je kinderen thuis zijn. De efficiency is dan echt lager." Tom van den Manacker van Van den Manacker Infra uit Hulst én voorzitter van ondernemersvereni ging Hogeweg Hulst zit met vijf af wezigen van 25 personeelsleden. ,,Het valt nu mee, vorige week was het nog erger, we hebben al moeten annuleren en vooruitschuiven." De situatie is niet alleen vervelend voor de werkgever. ,,Wat ik merk is dat het personeel er net zo hard van baalt dat ze niet kunnen komen werken. Er wordt geen misbruik van de situatie gemaakt." PC DONDERDAG 27 JANUARI 2022 lacht om omikron - Karin Willems zie ook pzc.nl/video Werk dat uitgesteld moet wor den of zelfs geannuleerd, deels lege werkvloeren en kantoren, een lagere algemene productivi teit. Werkgevers uit 'corona brandhaard' gemeente Hulst zuchten onder het hoge aantal absenties. - Collin Vonck, Linex Prefab - Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31