Aanslag voorbereid 'met informatie van zorgverzekeraar' H Voordelig naar Oostenrijk met bolderman.ni 8 OEKRAÏNE HAVENSTAD VREEST DOOR STRATEGISCHE LIGGING ALS Dat wordt bevestigd door meer dere bronnen rond het onderzoek. Het gaat om de 32-jarige Rachid A., die bij zorgverzekeraar Ach- mea actief was als 'senior klant contact specialist'. Nadat in 2019 bij De Groot Fresh Group in Hedel een partij van 400 kilo cocaïne werd aangetroffen, is het bedrijf geconfronteerd met afpersing. De Groot zou een miljoenenbedrag op tafel moeten leggen, anders zouden aanslagen volgen. Ook lekte door een blunder van justitie een lijst met adressen van werk nemers van De Groot uit. Golf aanslagen De afgelopen twee jaar werden medewerkers en ex-medewerkers van het fruitbedrijf geconfron teerd met een golf aan aanslagen op woonhuizen, die vrijwel alle maal te koppelen waren aan de adressenlijst. Bij die aanslagen raakten sommige bewoners ern stig gewond. Een andere aanslag werd echter voorkomen, in de cember 2020, nadat de TCI (de in lichtingendienst van de politie) informatie kreeg dat in Hilversum een aanslag op handen was. Het ging om de woning van een doch ter van de directeur van het fruit- bedrijf. De politie kon destijds op tijd ingrijpen, waarna een aantal verdachten werd aangehouden. Lang was onduidelijk hoe dit adres, dat niet op de uitgelekte lij st stond, was terechtgekomen bij de vermeende criminele organisatie van hoofdverdachte Ali G. Inmid dels denkt de politie het wel te weten. In december 2021 werden Rachid A. en Abdelhafid O. uit Bussum aangehouden. Abdelha- fid O. is de broer van een vriend van Ali G. en de politie vermoedt dat hij als tussenpersoon heeft ge fungeerd. De verdenking is dat Rachid A. de persoon is geweest die in de systemen van Achmea heeft gezocht naar informatie over de familie De Groot, en die heeft doorgespeeld. Hoofdverdachte Ali G. werd in januari 2021 aangehouden. Daar mee leek de rust te zijn weerge keerd, maar afgelopen zomer wer den opnieuw aanslagen gepleegd. Eind december 2021 werd Ali G. in zijn cel aangehouden, omdat hij vanuit de gevangenis de nieuwe aanslagen zou hebben voorbereid en aangestuurd. Vandaag staat hij tijdens een nieuwe inleidende zitting bij de rechtbank in Arn hem voor het eerst terecht voor deze nieuwe verdenkingen. Zorgelijk Hans Slaman, woordvoerder na mens fruitbedrijf De Groot Fresh Group, laat weten geschrokken te zijn van deze nieuwe informatie. ,,Indien deze informatie klopt, is het een zeer zorgelijke ontwikke ling dat medewerkers van een groot bedrijfzomaar dergelijke in formatie doorspelen aan crimi nele organisaties." De advocaat van Rachid A. zei niet te kunnen reageren. Het OM wil inhoudelijk niet reageren. We leren de mensen nu hoe ze naar de schuilkelder moeten In Marioepol weten ze al heel goed wat oorlog is. Afgelopen maandag herdachten de inwo ners dat er vijf jaar geleden een regen van Grad-raketten neer daalde op de wijk Vostotsjny ('ooste lijk'). Ruim dertig mensen lieten het leven, meer dan honderd raakten ge wond. ,,Ik kan er nog altijd om huilen'', vertelt Valetina (62, liever geen ach ternaam). Ze is voorzitter van twee flatblokken, die keihard werden ge troffen door de raketaanval. ,,We we ten van welke kant ze kwamen", ver volgt ze samenzweerderig. Ze be doelt: de kant van de rebellen, iets wat onderzoekscollectief Bellingcat al eerder had vastgesteld. Nu lopen de spanningen tussen Oekraïne en Rusland opnieuw op en denken westerse veiligheidsdiensten dat de in 2014 door velen verwachte invasie nu alsnog gaat plaatsvinden. Maar Valentina vindt dat onzin. Ze gelooft niet in een Russische troe penmacht van ruim honderdduizend man en materieel rond de grenzen van Oekraïne. ,,Allemaal leugens van onze eigen autoriteiten", foetert de Oekraïense, die tussen neus en lip pen door wel toegeeft haar informa tie van de Russische televisie te heb ben. Doorgangsroute Mocht het toch tot een grootschalig gewapend conflict komen, dan zal Rusland mogelijk op Marioepol als een van de eerste steden zijn oog la ten vallen. De stad ligt op de door gangsroute via de Oekraïense zuid kust naar de Krim. Dus zullen de Russen erlangs moeten. Daarnaast zou Rusland met Mari oepol de zee van Azov vrijwel in han den krijgen, want de zuidkant daar- Boek nu met ons gratis Garantiepakket!* 8 dagen Salzburgerland, Fusch aan de Grossglockner 8 dagen Kirchberg in Tirol 10 dagen NaudersinTirolen Bernina Express 8/10 dagen Wenen, het Wienerwald en Bratislava 8 dagen Salzburgerland, Kaprun all-inclusive 10 dagen Drautal in Karinthië WOENSDAG 26 JANUARI 2022 GO Politie en justitie verdenken een 32-jarige man uit Bussum, die werkzaam was als mede werker bij zorgverzekeraar Achmea, ervan informatie te hebben doorgegeven die heeft geleid tot het voorbereiden van een aanslag. Het doelwit was de dochter van de directeur van de afgeperste fruithandel De Groot uit Hedel. Yelle Tieleman Hedel Huizen in Hedel gingen in vlammen op. foto bart meesters Een Oekraïense sol daat aan het front met de pro-Russische rebellen in Marioepol. FOTO AP - Katerina Soechomlinova Marioepol Joost Bosman Vertrekdata: 30 apr/7,14,21,28 mei 74,11,18,25juni 2, 9 juli etc. v.a. slechts Vertrekdata: 2,11,23 apr/7,14,16, 28 mei711,20,25juni79 juli etc Vertrekdata: 14.21,28 mei 718,25 juni79,16,23juli76,13,20 aug etc. Vertrekdata: 4,27 juni 7 9 juli 7 6 aug 7 8 okt ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden. Bekijk de voorwaarden op onze website Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds, reserveringskosten, consumentenbijdrage SGR e.v.t. brandstoftoeslag. Vertrekdata: 14,21,28 mei 7 4 juni 7 9 juli 713,20 aug 717,24 sept etc. Vertrekdata: 7,21 mei 74,18 juni 7 2,30juli 713,27 aug 710,24 sept. ALL-INCLUSIVE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 8