JONG IN HEINKENSZAND Wat is het verhaal achter de blikken'? 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Guido Wisselink (12) uit Heinkenszand. ,,Ja! Zeker. Het is een heel gezellig dorp. Er wordt altijd 'hoi' gezegd als je iemand tegenkomt en ik ken best veel mensen. Het scheelt ook dat mijn moeder hier een bakkerij heeft gehad, dus zij kent helemaal superveel mensen. Je hebt van al les op het dorp: een zwembad, leuke plekken om af te spreken en we hebben een bibliotheek, maar daar ga ik niet zo vaak naartoe." ,,Dat is heel divers. We knopen soms hele katapulten en sloopma- chines aan elkaar met balken en touw, we doen droppings en we hebben kampen. Het pinkster kamp is niet doorgegaan wegens corona, het nachtje over is ook niet doorgegaan, maar ik ben wel voor het eerst mee geweest op zomer kamp met de verkenners. Dat is echt geweldig. In een tentje slapen enzo, echt leuk." „Lichamelijke opvoeding vind ik een leuk vak omdat je lekker kan bewegen en ook wiskunde vind ik wel een leuk vak. Oh ja, en de to neellessen, maar ik weet niet ofje dat echt een 'vak' kunt noemen. Ik vond het heel leuk om mee te doen aan de brugklasshow en wilde graag auditie doen voor het Stage Event. Daarom ben ik die to neellessen gaan volgen op de Ostrea Academy. Vorige week heb ik audities gehad en ik ben door! Het Stage Event is in juni te zien in De Mythe. Als alles doorgaat ten minste. Want, ja, corona..." ,,Echt nog geen flauw idee. Vroe ger zei ik altijd dat ik brandweer man wilde worden, maar nee, ik word geen brandweerman. Toch wil ik ook niet, net zoals mijn va- der, heel de dag achter de compu ter zitten. Ik wil wel een beetje kunnen bewegen, iets kunnen doen, iets ondernemen. Maar wat? Dat weet ik nog niet." ,,Ja. Honderd procent zeker. Ik vind het een mooie provincie. Het is hier ook nog niet zo vreselijk druk. Als je dan hoort wat er in Amsterdam allemaal gebeurt: schietpartijen, demonstraties, rel len. Dat heb je hier bijna niet. Dat is mooi aan Zeeland. Je zit hier ook nog eens dicht bij het strand, daar gaan we graag naartoe in de zo- mer. En ik denk dat mijn ouders in Zeeland blijven wonen, dat is voor mij ook een reden om hier te blij ven. Maar er is wel één nadeel. Iets wat écht, écht heel vervelend is. Er komen nu van die dikke witte masten met allemaal van die ka bels. Wat is dat afschuwelijk le lijk." Waar komt toch de bijnaam 'de blikken' vandaan voor leden van de oude zee vaartschool in Vlissingen? Op die vraag probeert Peter Gutteling uit Vlissingen antwoord te krijgen. Hij schrijft een boek over de geschiede nis van de boulevard en is benieuwd naar de mening van de Vlissingers over deze bijnaam. ,,In de krant las ik dat de bijnaam verwees naar het blikken koggeschip, het symbool van de zeevaartschool", legt hij uit. ,,Maar niet iedereen deelt deze me ning. Het zou namelijk ook met de ontgroeningsperiode te maken kun nen hebben. Gedurende de ontgroe- ningstijd zouden de nieuwe leerlin gen een touw waar een blik aan vastzat rond hun enkel binden en daarmee rondlopen. Zelf kom ik er Lezers helpen lezers niet uit wat het echte antwoord is." Zelf heeft Gutteling niks met de zeevaart, maar wel met de boule vard. ,,Het is een icoon voor de stad. Ik vond dat een volledige geschiede nis over de boulevard ontbrak", zegt hij. „Schrijven doe ik graag en nu ik gepensioneerd ben heb ik er meer tijd voor. Ik ben met het begin van het boek bezig en het zal waar schijnlijk puur uit documentatie be staan. Al mijn informatie verzamel ik via het internet en archieven. Het zal gaan over de oude pier en over de gebouwen die aan de boulevard staan en in het verleden stonden. Zo kwam ik ook op de oude zeevaart school uit. Als het af is ga ik kijken of er mogelijkheden zijn om het uit te brengen. Ik verwacht over drie kwart jaar klaar te zijn. Hopelijk met het antwoord over 'de blikken' erin. Ik hoop dat ik met iemand in con tact kan komen die het weet." Weet u het antwoord op deze vraag? Mail dan naar pgutteling@ zeelandnet.nl. GO WOENSDAG 26 JANUARI 2022 'Hier wordt altijd 'hoi' gezegd als je iemand tegenkomt' Rachel van Westen Je woont in Heinkenszand, vind je het fijn om hier te wonen? En je zit op scouting. Wat doen jullie daar allemaal? Je zit op het Ostrea in Goes. Heb je favoriete vakken? Guido Wisselink Leeftijd: 12 jaar Woonplaats: Heinkenszand Geboren: 27 oktober Woont met: Vader Hans (44), moeder Patricia (41) en Zusje Kim (8) Huisdieren: Konijn Blacky School: Brugklas mavo/havo op het Ostrea in Goes Hobby's: Scouting en hardlo pen Bijbaantje: Ik help soms in de dierenwinkel van mijn oom Verliefd: Ja, ik heb vier maanden verkering met Ash ley Weet je wat voor werk je wilt gaan doen? Zou je wel in Zeeland willen blij ven wonen? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? Van daag: Peter Gutteling schrijft een boek over de ge schiedenis van de boulevard in Vlissingen. - Koen Florusse Peter Gutteling bij de voormalige zeevaartschool in Vlissin gen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Guido Wissselink: ,,We knopen soms hele katapulten en sloopmachines aan elkaar met balken en touw. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41