Muskusrat rukt weer op in Zeeland, niet alle gebieden onder controle Vriendin Dave De K. gaat niet in beroep Broers langer vast in zaak neergestoken Tim (15) BI mond: Eindeloos Geweldia! 5 (T)M arrea De muskusrat dreigt opnieuw een plaag te worden in delen van Zeeland. Het waterschap heeft het knaagdier in een aantal gebieden niet onder controle. Landelijk neemt het aantal mus kusratten gestaag af. Ook in Zeel and was er sinds 2015 sprake van een daling, tot 2286 in 2019. Inmid dels is dat weer meer dan verdub beld. Afgelopen jaar vingen de me dewerkers van waterschap Schel- destromen 4936 exemplaren. Het probleem speelt niet overal in de provincie. Op Tholen, Schou- wen-Duiveland, Noord-Beveland en delen van Zuid-Beveland en in Reimerswaal en het oosten van Zeeuws-Vlaanderen worden nau welijks nog muskusratten gesig naleerd en gevangen. Elders stijgen de aantallen al leen maar. Van de zestien 'vangst- gebieden' waarin Zeeland is ver deeld, zijn er volgens het water schap zeven op dit moment niet onder controle. Vijf daarvan zijn in Zeeuws-Vlaanderen. ,,Dit verrast ons ook, want de stij ging is echt enorm", zegt Luc Mang- nus, dagelijks bestuurder van het waterschap. Afgelopen jaren is er in diverse gebieden al extra gespeurd naar muskusratten. „Desondanks zien we een behoorlijke toename. We zijn nu aan het analyseren hoe dat komt, zodat we een strategie kunnen bepalen om dat onder con trole te kunnen krijgen." De waterschappen willen af van de muskusratten. Die kunnen met hun gegraaf in waterrijke gebieden de stabiliteit van oevers, wegen en dijken aantasten en de waterafvoer belemmeren. De afgelopen jaren is geëxperi menteerd met alternatieve vangst methoden, zoals de inzet van dro nes en speurhonden. Die worden nog niet in de praktijk toegepast. Daarvoor moet eerst het aantal vangsten dalen. Dat melden bronnen rond het on derzoek. W. blijft nu zeker nog een maand achter de tralies. Verdenking van moord De uit Sint Jansteen afkomstige W. werd in het onderzoek naar de dood van de 4-jarige Dean Verberckmoes aangehouden op verdenking van moord en ontvoering, maar het is nog niet duidelijk of ze een actieve rol speelde in de dood van de jon- gen. Dean werd vorige week dood gevonden op een verlaten stuk van Neeltje Jans. In dezelfde nacht werd W. aange houden tijdens een huiszoeking in Sint-Gillis-Waas, in het pand waar ze samen met Dave De K. woonde. Zelf zegt W. onschuldig te zijn. Logeren Dean verbleef in het verleden al bij het koppel en het kind zou er op woensdag 12 januari, de dag waarop De K. en Dean het laatst gezien werden, een nacht logeren. W. denkt dat ze mogelijk de laatste was (met uitzondering van De K.) die Dean levend gezien heeft. Ze blijft meewerken aan het onderzoek. Advocaat Bart De Decker mag geen commentaar meer geven over het onderzoek dat tegen zijn cliënte is ingesteld. De stafhouder van de balie in Dendermonde heeft de advocaten in de zaak opgedragen om geen verklaringen meer af te leg gen. Uitgeleverd De K. en R. W. legden tegenstrij dige verklaringen af en hun respec tievelijke rol in het overlijden van de jongen is nog niet duidelijk. De K. werd opgepakt in Nederland en het is de bedoeling dat hij aan Bel gië wordt uitgeleverd om berecht te worden. cies verloopt, is volgens Machielse één van de charmes van het politie vak, maar dat maakt het soms ook zwaar. ,,Het is voor ons net als met ambulancepersoneel en de brand weer. Wij zitten in de frontlinie, rukken ook uit bij elke reanima- tie-melding. Waar andere bur gers misschien kunnen blijven staan, wordt van ons verwacht dat we een stap naar voren zet ten. Daarom is nazorg zo belang rijk. In dat blauwe uniform zit wel een mens.'' De twee verdachte broers in de zaak van de omgebrachte Tim van der Steen (15) uit Middelburg worden drie maanden langer vast houden. Dat heeft de rech- ter-commissaris bepaald. Beide j ongens (15 en 16) zitten nog in be perkingen, wat inhoudt dat ze al leen contact mogen hebben met hun advocaat. Het Openbaar Ministerie ver denkt de broers van betrokken heid bij de steekpartij met fatale afloop, maar laat nog steeds niks los over hun precieze rol. De ver dachten waren uit huis geplaatst in Rilland en Steenbergen en wer- den opgepakt in het huis van hun moeder in Middelburg. De arres tatie werd verricht op de dag dat Tim in het ziekenhuis overleed aan zijn verwondingen. De 15-jarige Tim van der Steen werd op 9 januari neergestoken bij de Meanderflat in Middelburg. Wat de precieze aanleiding was, is nog steeds onduidelijk. Tim werd zeker zeven keer gestoken met een scherp voorwerp en hevig bloe dend achtergelaten. De tiener werd gevonden door een voorbij ganger, die alarm sloeg. Tim over leed drie dagen later. Spectaculaire prijsverlaging bij Hotel Zuiderduin! Boek nu op marrea.nL of bel 0571-277744 GO WOENSDAG 26 JANUARI 2022 Rolf Bosboom Middelburg DENDERMONDE De 25-jarige R.W, vriendin van de Belg Dave De K, is niet in be roep gegaan tegen de verlen ging van haar aanhouding door de raadkamer in Dender- monde. mens' MIDDELBURG - Eldridge Pentury vEV hotelarrangementen van €-147(50 vanaf Dit wordt wel heel goedkoop uitwaaien aan zee... Het mega populaire Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee gaat gelukkig weer vanaf 27 januari open! Om weer goed van start te gaan hebben we tijdelijk het arrangement in prijs mogen verlagen voor nieuwe reserveringen. Kom heel voordelig genieten van een verblijf aan zee! Highlights: Wandelen door het duinreservaat Kaasstad Alkmaar Op de fiets naar Bergen Museum Broekerveiling Vuurtoren Jan van Speijck •chlkbaarf te! Zuide/d Arrangement: perkt aantal kamers besi 2 x overnachting inclusief ontbijt 1 x uitgebreid dinerbuffet inclusief 1 drankje Gebruik van binnenzwembad en saunafaciliteiten. Gebruik van WiFi en gratis parkeren (o.b.v. beschikbaarheid) Prijs p.p. aankomst op: 89,- p.p. 27 januari t/m 10 februari en 13 t/m 15 februari 109,- p.p. 20 februari t/m 3 maart en 11, 12 maart 119,- p.p. 25 februari 99,- p.p. 1112 februari, 6 maart t/m 10 maart, 13 t/m 15 maart en 21,22 maart Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag alleengebruik: 30,- p.n., Reserveringskosten: 14,95 per boeking. Geldig t/m december 2022, m.u.v. feestdagen. Reguliere prijzen vanaf 23 maart zie marrea.nl Stefan Leloux is een van de muskusrattenvangers van water schap Scheldestromen. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37