Peter kan in de top van de hoogste boom 2022 Familie Caljouw geschokt door lagere straf 2 COLUMN Elodie Kint Heel even twijfelde ik om boven aan deze column de naam Peter te laten zetten. Om, net als alle vrouwen die hun naam deze week op LinkedIn verander den, aandacht te vragen voor het feit dat er in Nederland meer ceo's zijn die Peter heten dan dat er überhaupt vrouwen op die positie zitten. De actie is een initiatief van WO MEN Inc. en BrandedU en moet mensen be wust maken van de ongelijke man-vrouw verdeling in besluitvormende posities. Ze vinden het tijd voor verandering en roepen de overheid en werkgevers op tot actie. de top van veel bedrijven is ontzettend scheef. Vrouwen werken vaker parttime en krijgen minder betaald. En er zijn tal van onderzoeken die aantonen dat de sociale normen 'ons' deze rolpatronen vaak onbe wust opleggen. Zo wordt van vrouwen ver wacht dat ze prioriteit geven aan hun gezin en genieten mannen die datzelfde doen minder maatschappelijk aanzien dan wan neer ze carrière maken. En ja, dat zijn inder daad een stel treu rige feiten op een rij. Feiten die ik heel graag anders zou zien. vrouwen' de oorzaak hiervan toch ook niet wat meer bij onszelf zoeken? Ik vraag mij sterk af of er net zoveel vrou wen als mannen zijn die die hoge posities willen bekleden. En of zij er dan net zoveel aan doen om de vaar digheden aan te leren die nodig zijn om aan de top te komen. Of zij hun ambities uit spreken en vervolgens laten zien dat ze er echt voor gaan. En of ze zelf geloven dat ze capabel zijn om de moeilijke beslissingen te nemen, waar managementboards dagelijks voor staan. Als je op dat punt bent, dan maakt hetgeenreet meer uit of je nu Peter heet of Petra Zo gezegd in deze krant KLAAR VOOR DE MAX PUBQUIZ ,,Het is ongelooflijk", zegt Tom Caljouw. De ouders van Inge Caljouw zijn geschokt door de lagere straf voor de man die in juni 2020 in Vlissingen hun 42-jarige dochter doodreed. Het gerechtshof in Den Bosch ver oordeelde Rotterdammer Ahmed K. (29) gisteren tot tweeënhalf jaar cel, terwijl twee weken geleden vijf jaar tegen hem was geëist. De straf is ook een stuk lager dan de vier jaar die de rechtbank in Middelburg be gin vorig jaar oplegde. ,,Je verdient minimaal tien jaar gevangenisstraf', zei moeder Riet Caljouw twee weken geleden tegen K., bij de behandeling van het hoger beroep. De uitspraak van het hof valt de ouders dan ook rauw op het dak. ,,Het verschil is wel heel erg groot", zegt vader Tom Caljouw. ,,We zitten hier echt terneergesla gen, want dit is een grote teleurstel ling. We moeten dit verwerken." Straatrace Op 10 juni 2020 reed Ahmed K. in zijn witte Golfin Vlissingen. Nadat hij bij een verkeerslicht achter een identieke auto had moeten wach ten, ontstond er spontaan een wed strijd tussen de twee wagens. Daar bij werden, in de bebouwde kom, snelheden tot 168 kilometer per uur bereikt. Na een inhaalactie schepte K. op de Burgemeester Van Woelderen- laan Inge Caljouw, die met haar handbike wilde oversteken. Zij overleed vier dagen later aan haar verwondingen. De bestuurder van de andere Golf is tot nu toe niet achterhaald. Het Openbaar Ministerie vindt dat K. zou moeten worden veroor deeld voor doodslag. De bestuur ders waren bezig met een straat race, aldus het OM. Volgens het ge rechtshof was daar, ondanks de ex treem hoge snelheden, juridisch gezien geen sprake van. De twee hadden geen afspraken gemaakt om een wedstrijd te houden. Ook hebben ze niet langere tijd naast el kaar gereden, elkaar proberen af te snijden of elkaar meerdere keren ingehaald. Roekeloos rijden Doodslag is ook niet aan de orde, stelt het gerechtshof, want K. had niet de bedoeling om iemand om het leven te brengen. Hij wordt wel veroordeeld voor roekeloos rijden, de zwaarste vorm van schuld. Daarop staat een gevangenisstraf van maximaal zes jaar, maar het hof benadrukt dat dit soort zaken zich lastig laten vergelijken. De rechters wegen ook mee dat K. niet bekend stond als een wegpiraat en spijt heeft betuigd. De vader van Inge Caljouw vindt dat actie moet worden onderno men om extreem rijgedrag harder aan te pakken. ,,Naar onze overtui ging was dit echt doodslag. In het buitenland worden dit soort geval len veel zwaarder bestraft. Daarom vinden wij dat de politiek aan zet is. Die moet nu echt met andere wet- geving komen om dit soort dingen niet meer te laten gebeuren." Verontwaardiging Ook op sociale media was gisteren veel verontwaardiging over de hoogte van de straf. De afgelopen jaren zorgden ook andere fatale on gevallen door gevaarlijk rijgedrag voor veel discussie. Doodslag kan uiteindelijk zelden worden bewe zen. Wel is het sinds 1 januari 2020 mogelijk wegpiraten eerder voor roekeloos rijden te veroordelen, wat zwaardere straffen mogelijk maakt. ,,In zaken met zulke noodlottige gevolgen is de publieke opinie te genwoordig razendsnel en vernie tigend", zegt Willem Backer, advo caat van K. ,,Alle emoties zijn be grijpelijk, maar het maakt een kri tisch oordelende strafrechter on misbaar. Publieke onvrede is name lijk geen graadmeter voor schuld en ons strafproces is niet uitgerust om leed volledig teniet te doen via straf. Het hof komt hier tot een even wichtiger oordeel over de feiten en over mijn cliënt dan de rechtbank en dat is bemoedigend." Toos Henk EU SLUIT MILITAIR CONFLICT MET POETIN NIET UIT Minder besmettingen in verpleeghuizen Het aantal besmettingen met corona in de Zeeuwse verpleeg huizen daalt. Afgelopen week raakten vijftien bewoners be smet. Vorige week telden de verpleeghuizen nog 22 bewo ners die positief waren getest op corona. Schouwen-Duive- land spant de kroon met vier nieuwe besmettingen, gevolgd door Middelburg waar drie be woners positief hebben getest en Noord-Beveland met twee. Veere, Goes, Borsele, Kapelle, Reimerswaal hadden geen nieuwe besmettingen. vrouw alles kunt worden wat je maar wilt. Volgens mij moeten we de overheid of werkgevers dan ook niet oproepen tot actie. Maar moeten we laten zien dat het loont om zelf actie te ondernemen. Het gaat erom dat de geschiktste persoon de functie krijgt. En het is aan nie mand minder dan onszelf om precies die persoon te worden. Want als je eenmaal op dat punt bent, dan maakt het geen reet meer uit of je nu Peter heet of Petra. Of je man of vrouw bent, zwart of wit en wel of geen handicap of rug zakje hebt. Als we daar alle maal naar streven, dan is het een kwestie van tijd voordat Peter de top van de hoogste boom in kan. Het klopt. De man-vrouwverhouding aan Maar kunnen 'wij ,,Je hebt hele maal niet in de gaten dat je opgenomen wordt. Die ca mera's zitten verborgen." - Ine en Jacques Derksen ZEELAND8 JONG IN ZEELAND ,,Er wordt altijd 'hoi' gezegd als je iemand tegenkomt." - Guido Wisselink, scout uit Heinkens- zand ZEELAND9 26 WOENSDAG 26 JANUARI 2022 GO 'Dit hadden we nooit verwacht' Rolf Bosboom Vlissingen Paul Kusters HEX riPOÖJlEM C3P PAR&ON IX VOLS ALVAST EEN CURSUS RUSSISCH Internet: toosenhenk.nl VLISSINGEN Tot nu toe is mijn ervaring dat je ook als Nicole Hout 14-01-al Ahmed K. bij de behandeling van de zaak bij de rechtbank in Mid delburg in januari vorig jaar. Tekening anp/nicole van den hout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 2