m €99, Nog altijd is Lenny Kuhr een troubadour, maar dan wel een die poppy klinkt. Vrijdag lanceert ze een beschouwend popalbum zoals ze dat niet eerder maakte. ,,Hoe bijzonder is het dat ik dit mocht doen.'' 4,6 of 8 dagen Thüringen ontdekken 27 buutalbum uit 1969 en op haar nieuwe album met dezelfde titel (Lenny Kuhr) is Nog steeds een troubadour het tweede nummer. Het lied is geschreven door Stef Bos, die op Kuhrs nieuwe plaat in gezelschap is van collega's Spinvis en Elke Vier- veijzer. Intimiteit Kuhrs 33ste album onderscheidt zich op meerdere manieren van de voor gangers. ,,Het klinkt als popmuziek'', zegt Kuhr, die het opnam met hulp van arrangeur Reyer Zwart (Danny Vera, Claudia de Breij) en de ervaren Ik laat me op dit album heerlijk dragen door violen en blazers producer Frans Hagenaars, die werkte met tal van artiesten. ,,Het is heel anders dan ik gewend was, ik laat me heerlijk dragen door violen en blazers, zonder de intimiteit te verliezen. Ik hoorde al dat het klinkt alsof ik alleen voor jou sta te zingen. Het was precies de bedoeling dat de stem centraal bleef staan.'' Dat ze voor de teksten de hulp in riep van collega's, was een idee van Hagenaars. ,,Ik zou nooit Stef Bos hebben gebeld met de vraag of hij een lied voor me wil schrijven, mis schien ben ik daar te verlegen voor. Het heeft me verbaasd dat de teksten van al die schrijvers heel goed bij me passen, terwijl ze in andere vocabu laires zijn dan het mijne. Ieder put uit zijn eigen scala aan woorden.'' Kuhr schreef ook zelf en kreeg hulp van zeer nabij; van haar dochter Daphna, die in Israël woont. ,,Zij maakt mooie, bluesy liedjes. Ik heb twee liedjes van haar opgenomen, die ze in het Engels had geschreven.'' Beide nummers hebben nu een Ne derlandse versie. Het ene was al 'hertaald' door Kuhrs overleden ex-partner Herman Pieter de Boer, Daphna's stiefvader. Voor het andere lied schreef Kuhr samen met haar echtgenoot Rob een Nederlandse tekst. Blueszangeres Al vaker had Daphna haar gezegd dat het haar leuk leek als haar moeder haar nummers zou zingen. ,,Daphna dacht dat ik ze niet wilde zingen, maar het was omdat ik vond dat zij ze mooier zingt. Zij is een blueszan geres. Bij dit album paste het. Ze vindt het heel bijzonder dat ik ze nu zing, en mij raakt het ook.'' Bijna twee jaar kon Kuhr haar dochter (41), kleinzoon Eliah (6) en kleindochter Nico (3) slechts zien via het schermpje van FaceTime, ter wijl ze een sterke drijfveer had om naar Israël te reizen. ,,Mijn klein dochtertje kreeg de diagnose SMA, een spierziekte waardoor ze niet kon lopen. Gelukkig heeft ze goede me dicijnen gekregen, waardoor ze nu bezig is te gaan staan. Het gaat de goede kant op met haar. Natuurlijk had ik in die tijd bij hen willen zijn, maar het kon niet.'' Afgelopen oktober, toen ze bij Eliah in de klas belandde, zag Kuhr hen voor het eerst weer. ,,De laatste keer was bij de eerste verjaardag van Nico geweest. Ze herkende me des ondanks wel meteen, ze kwam er achter dat die oma van dat telefoon schermpje echt bestond.'' Met kerst kwam Daphna met haar gezin naar Nederwetten, waar Kuhr met haar man te midden van de Brabantse bossen woont. Nu de coronapandemie andermaal heeft geleid tot een lockdown, haalt Kuhr vreugde en voorpret uit haar album. Daarvoor maakt haar platen maatschappij al een vergelijking met Johnny Cash, die in de herfst van zijn carrière ook een ander geluid ging laten horen. ,,Ik ben erg be nieuwd naar de reacties op dit al bum, dat heel beschouwend is. Hoe bijzonder is het dat ik dit mocht doen in deze fase van mijn loopbaan. Hoewel loopbaan, ik heb nog nooit gewerkt in mijn leven. Ik weet niet eens wat dat is. Ik heb het alleen maar leuk gehad, en dat wens ik ie dereen toe.'' VANAF wmné HoteL Rodebachmühle in Georgenthal, Duitsland Boek nu op pzc.nl/vt2204 PC WOENSDAG 26 JANUARI 2022 'Ik heb het alleen maar leuk gehad, en dat wens ik iedereen toe' Lenny Kuhr in 1969 (boven) en tegenwoordig (links). FOTO'S ANP, ROB BECKER Thüringen trakteert je op een flinke dosis natuur èn cultuur. Hotel Rode bachmühle is daarbij het ideale uitgangspunt want midden in het Thüringer Woud en bij wandelpad de Rennsteig. De drie steden Eisenach, Erfurt en Wei mar, bekend van Luther, Bach Goethe liggen daarnaast op nog geen uur rijden. Inhoud arrangement: 3,5 of 7x overnachting ontbijt 3,5 of 7x 3-gangendiner of buffet wandeling met de boswachter (din vrij) gratis wifi, parkeren en meer Prijzen p.p. per arrangement: 4 dagen - van 99,- tot 129, 6 dagen - van 159,- tot 199, 8 dagen - van 219,- tot 269,- 20 korting met actiecode JAN22 Prijzen per persoon o.b.v. een 2-pk en excL. 20 boekingskosten en toer.beLasting van 1 pppn. ToesL. 1-pk en kinderkorting: zie website. De actiecode JAN22 is geldig t/m 31 januari 2022. Bij negatief reisadvies gratis an nuleren tot 35 dgn voor aankomst binnen die tijd omboeken zonder wijz-kosten. De afstand is vanaf Utrecht. 8o|WEBSHOP fO| KEURMERK J VEILIG EN BETROUWBAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 27