oqp Welke toppers komen er allemaal over iets meer dan een week in actie namens 24 OLYMPISCHE WINTERSPELEN BEIJING TOÏ3- Het grootste deel van TeamNL stapt vanmiddag in het vliegtuig naar Peking voor de Winterspelen. De ploeg is diverser dan ooit. Een overzicht van de 42 sporters. Y @RikSpekenbrink RIK SPEKENBRINK Alpineskiën Bobsleeën Karlien Sleper (29, monobob) Kunstrijden Schaatsen Michelle de Jong (22, 500 meter) Ireen Wüst (35, 1000, 1500 meter, ploegenachtervolging) WOENSDAG 26 JANUARI 2022 GO Rotterdam Adriana Jelinkova (26, slalom en reuzenslalom) De eerste Nederlandse skiester op de Olympische Spelen sinds Mar griet Prajoux-Bouma, zeventig jaar geleden. Maarten Meiners (29, reuzenslalom) Haalde de olympische eis niet, maar werd vanwege 'bijzondere omstandigheden' toegevoegd aan de Nederlandse equipe. Het hoeft niet in twee- of viertallen, in Peking debuteert de monobob, met Nederlandse inbreng. Ivo de Bruin (35, twee- en viermansbob) De enige Neder landse piloot in deze sport dreigde ook bij zijn derde poging een ticket mis te lopen, maar werd alsnog toegelaten voor de twee- én viermansbob. Zijn remmer in de kleine bob wordt nog aangewezen. Janko Franjic (27, viermansbob) Gaat zijn vader, die uitkwam voor Joegoslavië en Bosnië-Herzego- vina, opvolgen als olympisch bob ber. Jelen Franjic (21, viermansbob) Is samen met zijn oudere broer en de zusjes Antoinette en Michelle de Jong de enige die kan zeggen dat hij familieleden in de buurt heeft. Dennis Veenker (29, viermansbob) De Fries was eigenlijk gestopt, na dat hij bij de starttrainingen was afgevallen, maar sloot na een bles suregeval toch weer aan. Stephan Huis in't Veld (23, reserve) Zoals veel bobbers afkomstig uit de atletiek, dankzij kracht en snel heid van kogelslingeren en sprint. Lindsay van Zundert (16, korte kür en vrije kür) Is het jongste lid van de ploeg en draagt volgende week, samen met Kjeld Nuis, de Nederlandse vlag het 'Vogelnest' binnen bij de openings ceremonie. Femke Kok (21, 500 meter) De nieuwe Nederlandse troef in bange sprintdagen. Kan zij Margot Boer opvolgen, de tot dusver enige Nederlandse medaillewinnares op de kortste afstand? Jutta Leerdam (23, 500 en 1000 meter) Revelatie van de afgelopen jaren, nu klaar om bij haar olympische debuut meteen te oogsten. Vergezelt haar ploeggenoot en schaatsvriendin Kok én haar zus Antoinette. Antoinette de Jong (26, 1000, 1500, 3000 meter, ploegenachtervolging) Heeft een overvol programma en is, als ze haar vorm van het kwalifi catietoernooi meeneemt, op alle nummers kansrijk. Wat voegt de meest succesvolle Nederlandse olympiër nog toe aan haar overvolle prijzenkast? Marijke Groene- woud (22, 1500 meter, massastart) Regerend wereld kampioene op de massastart, maar slaagde er ook in zich te kwalificeren voor de schaatsmijl. Irene Schouten (29, 3000, 5000 meter, ploegen- achtervolging, massastart) Is in Peking misschien wel dé kopvrouw van de Nederlandse afvaardiging. Ze heeft een reële kans op vier medailles. Carlijn Achtereekte (31, 3000 meter) Heeft diep vanbinnen een voorkeur voor de 5 kilometer, maar verdedigt haar titel op de 3. Sanne in 't Hof (24, 5000 meter) Moest haar bijbaantjes, die ze had om haar sport te kunnen bekosti gen, afzeggen toen het dit seizoen ineens allemaal op zijn plek viel. Merijn Scheperkamp (21, 500 meter) Versloeg met jeugdige bravoure alle ervaren sprinters op het OKT en is in Peking de benjamin van de schaatsers. Kai Verbij (27, 500, 1000 meter) Viel vier jaar geleden in Gangneung buiten de prijzen, maar is al die ja ren een van de meest constante factoren op het ijs gebleven. Thomas Krol (29, 500, 1000, 1500 meter) Regerend wereldkampioen op de 1500 meter en in blakende vorm richting zijn eerste Spelen. Hein Otterspeer (33, 1000 meter) Er was vaak 'iets' met hem aan de hand, maar nu viel het kwartje zijn kant op en is hij medaillekandidaat op de kilometer. Kjeld Nuis (32, 1500 meter) Was de grote man in Zuid-Korea met twee keer goud, maar kan alleen de titel op de 1500 meter verdedigen. Marcel Bosker (25, 1500 meter, ploegenachtervolging) Redde het individueel aanvankelijk niet op het olympisch kwalificatie toernooi, maar werd als lid van de ploegenachtervolging aangewezen voor Peking. Patrick Roest (26, 5000, 10.000 meter, ploegenachtervolging) Kan hij Nils van der Poel aan op de lange afstanden? Dat is de grote vraag. Deze 42 wintersporters gaan op goudjacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24