Met Wim spelen was een genot Sr»-* -Wsl 23 Wk rrUj *75Wb;-*j t »v -- i jb y K t - - Mv A aT4» <rk«» Boskamp een paar honderd meter verderop woonde in de Woelwijk straat - groeide hij uit tot een van de beste middenvelders die Ne derland ooit kende. IJsbal Dat hij korte tijd voor aartsrivaal Ajax uitkwam, met de beroemde ijsbal op zijn oog in de Kuip als ge volg, is hem door de achterban van Feyenoord uiteindelijk wel verge ven. 'Wim voerde elke opdracht uit die je hem gaf, zei Happel eens. 'Zelfs al zet je hem linksbuiten.' Jan Boskamp verwoordde het in het magazine van De Feijenoorder op zijn manier. 'Kijk', zei Bos kamp. 'Coentje Moulijn, dat was de allerbeste. Maar daarna? Ik zou niet weten wie er beter was dan Wim, hoor. Willem van Hanegem was ook heel goed, maar die jon gens waren niet met elkaar te ver gelijken. Op zijn positie was Wim een grootheid.' Een grootheid van wie nog nergens een standbeeld staat, zoals ook nergens een tri bune zijn naam draagt. Tot blijdschap van Jansen. Bij de gedachte alleen al begon de man, die al enige tijd leed aan de ziekte van Alzheimer, zich heel erg onge makkelijk te voelen. De uitvaart van Jansen, die vrouw Coby, zoon Wim junior, dochter Petra en zijn kleinkinderen achterlaat, vindt komende zaterdag plaats. COLUMN Willem van Hanegem weet je dat er iets aan de hand is. En dat bleek zo. Dat Wim Jansen er niet meer is, kwam bij mij binnen als een schok. Ik had vorig jaar gele zen dat hij de ziekte van Alzheimer had, maar ik hield er geen rekening mee dat de wereld hem zo snel zou verliezen. Onze wegen kruisten elkaar heel vaak in onze loopbaan. Toen ik als speler naar Feyenoord ging, was Wim daar al. We beleefden samen de succes volle jaren van de club. Later was er natuurlijk Oranje, met uiteraard het WK 1974. Wim was mo gelijk een nog grotere mopperaar dan ik; hij kon echt tekeergaan als mensen er een potje van maak ten. En Wim was later natuurlijk technisch direc teur in de Kuip toen ik trainer van Feyenoord was. Nee, wij waren niet gebrouilleerd, al ken ik de verhalen van mensen die denken dat het wel zo is. Natuurlijk, in de tijd dat we spelers waren, gingen we veel meer met elkaar om dan later. We woon den in Hendrik-Ido-Ambacht maar een paar stra ten van elkaar en vaak zochten we elkaar op. Om een potje te kaarten bijvoorbeeld. Samen met de vrouwen. Wim had op een gegeven moment een sjoelbak gekocht en hij was zeer bedreven in dat spelletje. Ik verloor steeds van hem. Toen heb ik stiekem ook zo'n ding aangeschaft en ben als een bezetene gaan oefenen. Opeens kon ik van hem winnen, haha. Toen ik trainer van Feyenoord was, zou Wim als technisch directeur bij voorzitter Jorien van den Herik hebben aangedrongen op mijn vertrek. Ik kon me dat niet voorstellen, eerlijk gezegd. Van den Herik verlengde mijn contract en toen verdween Wim bij Feyenoord. Dan zoek je elkaar even wat minder op in de jaren die volgen. Maar geloof me, er zijn nog veel momenten geweest dat we uitgebreid met elkaar hebben gespro ken. Ik kan me bijvoorbeeld een boekpresentatie van Rinus Israël in de Kuip her inneren. Maar ook wel ge woon bij wedstrijden van Feyenoord. De biografie van Wim die recent is verschenen, heb ik niet gelezen. Maar dat zegt weinig, want ik lees zelden tot nooit een boek. Nee, de schrijver heeft mij niet gebeld om iets over Wim te zeggen, maar dat hoeft toch ook niet? Ik heb altijd veel waarde ring voor Wim gehad. Hij is absoluut een van de beste spelers van Nederland geweest. Hij zou ook in deze tijd tot de topcategorie hebben behoord. Mensen praten vaak nog lovend over het mid denveld van Feyenoord dat ik vormde met Jansen en Franz Hasil. Bij Oranje waren we nog een tikkie beter, want Johan Neeskens was beter dan Hasil. Het was heerlijk om met die jongens te voetballen en te weten dat Jansen altijd in je rug zat. Ik schrijf al jaren columns voor het AD, maar deze valt mij zwaar. Omdat ik Wim en zijn familie goed heb gekend. En ook omdat ik niet graag op de voorgrond treed als er mensen zijn overleden. Er zijn al zoveel van die types die dat maar al te graag doen. Maar ik wilde en moest uiteraard toch stil staan bij het overlijden van de man met wie het een genot was om te voetballen. Hijwas als speler mogelijk een nog grotere mopperaar dan ik GO WOENSDAG 26 JANUARI 2022 A Wim Jansen in het shirt van zijn 'club' Fey enoord. FOTO COR Als je opeens veel gemiste oproepen hebt, als je van de golfbaan stapt, dan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23