J O 22 Kort Clubs willen voller stadion De KNVB en de clubs uit het betaald voet bal zien niets in het besluit van het kabinet om weer een derde van de capaciteit van de stadions te gaan gebruiken. Volgens de clubs kost ze dat weer handenvol geld. Ze willen minimaal twee derde van hun tri bunes kunnen benutten om toeschouwers te ontvangen. De nieuwe maatregel geldt voor zes weken. Over drie weken is er wel een 'weegmoment'. De clubs spelen al sinds november voor lege tribunes. Nadal door naar halve finale Rafael Nadal is weer dichter bij zijn 21ste grandslamzege gekomen. De 35-jarige Spanjaard bereikte met de nodige moeite gisteren de halve finales van de Australian Open door de Canadees Denis Shapovalov in vijf sets te verslaan: 6-3 6-4 4-6 3-6 6-3. Het zag er in de vierde set even slecht uit voor Nadal, die bij een achterstand van 4-1 de fysiotherapeut de baan op liet komen. Hij herstelde zich van die inzinking en won gemakkelijk de vijfde set. Toestand Bernal stabiel Egan Bernal (25, foto) heeft na zijn zware trainingsongeluk twee operaties onder gaan in een ziekenhuis in Bogota. Volgens zijn ploeg Ineos is zijn toestand stabiel. De Colombiaan, in 2019 Tourwinnaar, liep maandag bij een botsing met een bus on der meer gebroken ruggenwervels, een ge broken dijbeen, een gebroken knieschijf en een klaplong op. De kans is groot dat Ber- nal dit seizoen niet meer in actie komt. Flitsen Quote van de dag 'Wij spraken dezelfde taal, de taal van de liefhebber' Worst niet op de WK Weer zege Anish Giri WIM JANSEN 1946-2022 Met Wim Jansen verloor Feyenoord gisteren een van zijn clubiconen. De voormalige middenvelder, die leed aan de ziekte van Alzheimer, was het Rotterdamse uithangbord van 'geen woorden, maar daden'. waarin hij 67 keer scoorde. Hij speelde ook nog 65 interlands (1 goal) alsmede de WK-finales in 1974 en 1978. Maar de aanhang van Feyenoord is Jansen nog wel het meest dank baar voor de rol die hij op zich nam na zijn loopbaan als speler. Begin 1991, in een van de donker ste periodes van de Rotterdamse club, nam hij zijn verantwoorde lijkheid toen Feyenoord was afge zakt naar de elfde plek in de eredi visie. Het duo Gunder Bengtsson en Pim Verbeek verdween uit de Kuip en Jansen werd hoofdtrainer. Hij won twee keer de KNVB Beker én bereikte de halve finale van de Eu ropacup II, alvorens hij verder ging als technisch directeur en met oud-ploeggenoot Willem van Ha- negem als trainer de landstitel ver overde. Die successen kwamen er we derom toen hij in 1997 Celtic on der zijn hoede nam. Met Jansen aan het roer won de club de Schotse beker en werd voor het eerst in tien jaar ook landskampi oen. Een hoofdrol in het winnen van die prijs was weggelegd voor aan koop Henrik Larsson, die Jansen voor een schijntje 650.000) had weggehaald bij Feyenoord. Na een seizoen is Jansen al weer vertrok ken uit Glasgow en na Urawa Red Diamonds werd hij nog even as sistent trainer van Gertjan Ver beek bij Feyenoord, waar hij daarna ook veel energie in de jeugdopleiding legde. In het boek Voor altijd de eerste blikte Jansen bij hoge uitzonde ring nog eens terug op de winst van de Europa Cup I in 1970. De Rotterdammer adoreerde zijn trai ner Ernst Happel. 'Alles deed hij simpel, dat is de grootste les die ik van hem heb geleerd', zei Jansen. Opgegroeid in het oude Noorden in Rotterdam in de Bloklandstraat - waar ook Coen Moulijn vandaan kwam, terwijl boezemvriend Jan In mei van het afgelopen jaar bracht de officiële supportersver eniging De Feijenoorder een spe ciaal magazine uit over Wim Jan sen. Het was een paar maanden voor de 75ste verjaardag van de voormalige speler, trainer en tech nisch directeur van Feyenoord, naar dinsdag bleek zijn laatste ver jaardag. Jansen, bepaald geen lief hebber van het geven van inter views, kwam zelf ook aan het woord, al was het vrij summier. De vraag luidde: 'Welke speler uit het huidige voetbal, in Nederland of daarbuiten, lijkt qua spel en voetbalinzicht het meest op u als voetballer destijds?' Het antwoord van de man die als speler van Feyenoord drie landstitels, een KNVB Beker, de Europacup 1, de Wereldbeker en de UEFA Cup won, was voor de le zer vast een tikkeltje teleurstel lend, maar paste naadloos bij hem. 'Ik lijk vooral veel op Wim Jansen', zei Jansen. Zijn zelfverkozen rol in de kant lijn van het voetbal leverde hem de bijnamen 'Stille Willem' en 'Willem de Zwijger' op. Hij nam ze voor lief. Willem van Hanegem vertelde vaak dat Jansen 'een tikkeltje on derschat was', maar daar kon Jan sen juist prima mee leven. In de ja ren 90 verbond hij zich kortston dig als columnist aan het Rotter dams Dagblad en ook in die bij dragen hield hij zich bij voorkeur op de vlakte. 'Als je serieus bent, vinden ze je saai', zei hij over zijn imago in zijn biografie Meester brein, die afgelopen jaar ver scheen. Clubicoon Een tikkeltje saai misschien, een pietje-precies ook wel, maar Fey- enoord verloor gisteren een clubi coon met ongekende verdiensten voor de club. Jansen werd als 10-ja- rige lid van zijn grote liefde. Zijn eerste officiële optreden was in de competitiewedstrijd tegen For- tuna '54 op 10 oktober 1965. In april 1980 speelde Jansen voor het laatst voor Feyenoord. In de tus senliggende periode speelde Jan sen 422 competitiewedstrijden, 31 bekerwedstrijden, 52 Europacup wedstrijden, 2 Wereldbekerwed strijden en 168 oefenwedstrijden, saP^iö VOETBAL TENNIS WIELRENNEN Sydney van Hooijdonk( 21) maakt het seizoen af bij Heerenveen. De spits wordt gehuurd van Bologna. Jorrit Hendrix is bijna Feyenoorder. Deze week tekent de speler van Spartak Moskou waarschijnlijk voor een half jaar in de Kuip. Fortuna Sittard en Telstar treden ko mend seizoen toe tot de Eredivisie Vrou wen. De competitie komt daarmee op elf clubs. - Robin van Persie over Wim Jansen, zijn leermeester bij Feyenoord VELDRIJDEN Annemarie Worst (foto) en Denise Betsema zijn niet meege reisd naar de Verenigde Sta ten waar ko mend weekeinde de WK veldrijden plaatsvinden. Worst, afgelopen twee jaar tweede, testte positief op co rona. Betsema had een negatief testresultaat, maar voelde zich koortsig. Ze be sloot daarom ook niet af te rei zen naar Fayet- teville, waar za terdag de titel strijd is. SCHAKEN Anish Giri (foto) heeft bij het schaaktoernooi in Wijk aan Zee zijn vierde over winning op rij behaald. De Ne derlandse groot meester, ze vende op de we reldranglijst, ver sloeg in de negende ronde de Amerikaan Sam Shankland met wit. Met zes punten heeft Giri als nummer 2 een half punt minder dan we reldkampioen Magnus Carlsen, de Noorse klas sementsleider. o. (O WOENSDAG 26 JANUARI 2022 GO Tevreden in zelfverkozen kantlijn van het voetbal Mikos Gouka Rotterdam In duel met Johan Cruijff tijdens Feyenoord - Barcelona. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22