O c 'Broodnodige restricties' moeten het risico beperken JOL Walcheren VVD 'denkt na' over positie van Soumaya Sahla 'Ongemakkelijk gevoel' bij voormalig lid van de Hofstadgroep Feyenoords voetbalicoon Wim Jansen overleden Stroom van reacties vanuit hele wereld: van Celtic tot Ajax Het is misschien niet de totale heropening waar zovelen op zaten te wachten, maar de horeca en cultuursector mogen weer open. De voorbereidingen zijn in volle gang. Zo ook in de Stadsschouwburg in Middelburg waar Niels Welsing de zaal gereed maakt voor het publiek. Straks is het weer: licht uit, spot aan! Het kabinet wuift de harde lockdown uit. Van bioscopen tot cafés, stadions en theaters: overal gaan de deuren open. Spannend is het wel: de omikronvariant raast rond. De maatschappelijke druk is te hoog, de coronamoeheid te groot om nog langer te wachten met ver soepelen. De politie klaagt dat mensen niet meer luisteren, burge meesters muiten. Het kabinet moet wel. ,,Nog langer met maatregelen leven, beschadigt onze gezondheid en samenleving", zei minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid, D66) gisteravond op zijn tweede corona persconferentie. Dit versoepelings pakket strekt dan ook verder dan eerder: tot 8 maart is het plan dit maal. Het 'goede nieuws', aldus pre mier Mark Rutte, gaat wel met voorwaarden gepaard. Om 22.00 uur gaat overal het licht uit. De mondkap moet vaak op, er wordt met vaste zitplaatsen gewerkt waar dat kan en de coronapas (3G) moet dikwijls worden getoond. Ook de hoeveelheid gasten wordt aan banden gelegd. In binnenloca- ties zijn maximaal 1250 bezoekers welkom. Buitenevenementen mo gen een derde van de capaciteit be- Het is heel spannend. Juist nu de cijfers over besmettingen door het dak gaan zetten. Het zijn broodnodige res tricties, zei Rutte, want 'we nemen opnieuw een risico'. ,,Het is heel spannend. Juist nu de besmettings- cijfers door het dak gaan." Tegenstrijdig Afgelopen week raakte al een op de vijftig Nederlanders besmet, vol gens schattingen kan het aantal mensen dat geïnfecteerd is of in quarantaine moet, oplopen tot zelfs twee miljoen per week. Rutte: ,,Daarom voelt het tegenstrijdig deze stap te zetten, maar ook het OMT denkt dat het kan." Die deskundigen schetsen dat de druk op de zorg in maart weer zo groot wordt als in de zwaarste peri ode in december. Operaties werden afgezegd, code zwart dreigde. Toch wil het kabinet 'bewust de grenzen van het mogelijke' opzoeken van wege de 'noodkreten' vanuit de sa menleving. En er zijn lichtpuntjes, zei Kuipers. ,,Door de omikronvari- ant komen mensen minder snel in het ziekenhuis terecht, en de lig- duur is wat korter." Een ander bewijs dat zowel het kabinet als de deskundigen conces sies doen, ligt in de quarantainere- gels. Kinderen tot en met 12 jaar hoeven alleen nog in afzondering als ze klachten hebben. Dat moet ervoor zorgen dat niet duizenden schoolklassen naar huis hoeven worden gestuurd na enkele infec ties in de klas. Nieuwsmedia :s ;a C P3 C P22 CZEELAND2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Kabinet gooit de deuren open Tobias den Hartog en Niels Klaassen Den Haag - Premier Mark Rutte C P4, ZEELAND 1 en 2 woensdag 26 januari 2022 6°c Weeroverzicht lange termijn: C Zeeland 16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1