7 Verantwoording VOICE-SCHANDAAL Voice-regisseur Martijn staat plot seling op aan de keukentafel. Nog voor de uitzending van Boos con fronteert deze krant hem met ver klaringen van vrouwen die vinden dat hij te ver gaat tijdens de opna mes (zie kader). Demonstratief legt hij zijn handen op de schouders van zijn echtgenote en laat zien hoe hij soms aan kandidaten van The Voice zat, bijvoorbeeld om een paar 'beauty shots' te maken. ,,Als een jongetje of een meisje binnenkomt dat heel zenuwachtig is, dan pak ik zo iemand vast en zeg ik; kom op hoor, je moet wel op televisie. Het grappige is dat twaalf jaar geleden niemand dit raar vond. Dan kreeg je complimenten over hoe goed je in je vak was. En nu, zeker als er wat jongere mensen rondlopen, hoor je: o, die gaat zeker met ze naar bed. Zo onrechtvaardig. Echt. Ik kan er ge woon niet bij", zegt hij en klapt ver ongelijkt in zijn handen. Geen moment heeft de Voice-re- gisseur zien aankomen dat meer dere vrouwen heel anders tegen zijn handtastelijkheden aankijken dan hijzelf. Zelfs niet toen zijn ei gen collega's het vlak voor de uit zending van Boos vorige week don derdag nog aan hem voorhielden. ,,Mijn editors zeiden nog: Martijn jij bent altijd zo lekker bezig met die kandidaten, ben je niet bang dat ie mand dat verkeerd opvat? Toen zei ik, ja misschien wel. Maar ik denk niet dat er mensen te vinden zijn die zeggen: ik doe teveel." Vijftien vrouwen En toch is dat nu precies wel wat er gebeurt. Programmamaker Tim Hofman maakte in zijn online uit zending bekend dat er vijftien vrouwen melding hebben gemaakt van ongewenste handtastelijkhe den en het maken van seksuele op merkingen van een regisseur, wat bij navraag om Martijn blijkt te gaan. Een andere deelneemster, die zich niet bij Hofman meldde, deed gisteren aangifte tegen hem. De Brabantse vertelde eerder hoe ze probeerde te overleven 'in een kooi van seksuele roofdieren'. Hoe de re gisseur haar bijvoorbeeld vroeg of ze haar topje wat lager kon trekken en hoe ongemakkelijk dat voelde. Toen ze aangafdat het toch om haar zangkwaliteiten ging, werd ze vol gens haar uitgelachen. ,,Jij hebt be paalde talenten, die moeten we goed in beeld brengen", zei Martijn volgens de vrouw. Een oud-medewerkster van The Voice geeft aan dat Martijn haar te gen haar wil in tijdens haar stage periode heeft geprobeerd te zoe nen. ,,Dat was echt geen afscheids zoen. Toen het gebeurde en ik het niet wilde, zei hij iets in de trant van: ik weet niet wat er over me heen kwam, ik doe dit normaal nooit." Deze oud-medewerkster heeft gezien hoe de regisseur zich schul dig zou hebben gemaakt aan seksu eel grensoverschrijdend gedrag en machtsmisbruik. Ze vindt zijn te amicale gedrag veel te ver gaan. ,,Toen lachten we erom, maar we vragen ons nu wel eens af waarom we er niks over zeiden. Dat is echt heel erg. Wij dachten ook: die mei den doen het zelf, dat slaat achteraf natuurlijk nergens op", zegt die zelfde oud-medewerkster nu. De regisseur wierp vorige week mogelijke beschuldigingen al verre van zich. Dat hij een medewerkster zou hebben geprobeerd te zoenen, ontkent hij. ,,lk heb al twintig jaar een mooie vrouw waar ik heel ge lukkig mee ben. Ik doe dat niet en ik wil dat niet." Al was het volgens Martijn bij The Voice lange tijd nor maal om collega's een zoen te geven als ze afscheid van elkaar namen na een lange dag werken. Het gebeurt soms nog steeds met collega's die hij al jaren kent. ,,Nee, dat is niet Blijkbaar zijn er mensen die een knuffel verkeerd opvatten gek. Nu bekijken we alles met het vergrootglas van 2022 en is alles zo krampachtig. Dit kan blijkbaar niet meer, maar een paar jaar geleden was het gewoon anders. De regisseur herkent zich ook niet in de beschuldigingen dat hij grenzen is overgegaan, maar geeft wel toe dat hij amicaal is met kandi daten. Hij geeft ze weleens compli mentjes over hun uiterlijk bijvoor beeld. Of over hun kleding. ,,Dat doe ik om ze zich goed te laten voe len. Ik heb daar nog nooit proble men mee gehad." Sommigen geeft hij ook een knuffel. Om ze te troosten bijvoor beeld, als ze er even doorheen zit ten. ,,Er zijn kandidaten die het zelf vragen aan mij, als ze gespannen zijn voor een opname. Dan doe ik dat, ja. Ik kan er boos om worden als mensen daar dan van alles achter zoeken." Over de grens Maar is knuffelen met een kandi daat niet over de grens voor een re gisseur? ,,Op dat moment zelf gaat het heel natuurlijk en heb ik er nog nooit iemand over horen klagen. Maar nu, in 2022 zeg ik: ja, je hebt gelijk. Blijkbaar zijn er mensen die dit verkeerd opvatten. Niet zozeer de mensen die om een knuffel vra gen, maar wel de mensen die het zien. Die zullen misschien zeggen: hij is te amicaal. Maar het komt uit een goed hart. Ik wil het beste uit mensen halen. Dat heeft altijd ge werkt. Maar waarschij nlijk is het nu te ouderwets." Niet alleen bandleider Jeroen Rietbergen en coach Ali B. liggen onder vuur bij The Voice of Holland vanwege seksueel grensoverschrijdend gedrag. Een oud-deelneemster doet nu ook aangifte tegen een regisseur. Die vindt zelf dat hij niets verkeerds deed. GO DINSDAG 25 JANUARI 2022 Hilversum Een oud-deelneemster doet nu ook aangifte tegen een regisseur van The Voice. FOTO'S GETTY IMAGES, BRUNOPRESS, BEELDBEWERKING ADR - Regisseur Martijn Bij deze krant kwa men voor de uitzen ding van Boos al en kele belastende ver klaringen tegen de regisseur binnen. Vorige week maan dag zijn die met hem besproken. Omdat we meer onderzoek wilden doen is deze krant toen nog niet tot publicatie over gegaan. Dit artikel komt nu alsnog tot stand omdat er in de uitzending van Boos op bredere schaal nieuwe beschuldi gingen zijn geuit en er inmiddels ook aangifte tegen de regisseur is gedaan. De regisseur is ge vraagd om hierop te reageren, hij hield het bij een korte ver klaring: ,,Ik ben nog steeds geschokt door de berichten rondom The Voice of Holland en de be schuldigingen die in de media worden geuit. Ik herken deze beschuldigingen niet. Met het oog op het onderzoek dat nu wordt gedaan, zal ik in dit stadium niet reageren in de me dia." Regisseur van The Voice ook in het nauw gebracht Mark den Blanken Raymond Boere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 7