Lezing dat overvallers gericht op agenten schoten leidt tot twijfel H Het virus hing als een zwaard van Damocles boven ons, en het viel H 6 ^Grahams LINDA AKKERMANS Rechtszaak wildwest-schietpartij in polder Advertentie 'Eczeem? Gebruik Grahams, de succesformule uit Australië!' Schoten de overvallers van Schöne Edelmetaal gericht op de politie of toch niet? De verdediging zegt dat afgesproken was om niet te richten. Het Openbaar Ministerie (OM) blijft ervan overtuigd dat de overvallers dat wel hebben gedaan. Volgens advocaten van de ver dachten spreekt het bewijs in het dossier tegen, dat de vluchtende overvallers gericht op de politie hebben geschoten. Het OM houdt staande dat er gericht is geschoten, bleek tijdens een pro-formazit- ting, gisteren. Op 19 mei vorig jaar draaide een overval op een Brinks-waarde- transport bij het pand van Schöne Edelmetaal in Amsterdam-Noord uit op een wildwest-achtervol ging. Meer dan dertig agenten de den na de overval aangifte van be dreiging, poging tot doodslag dan wel moord. Kogelinslagen ,,Het is uiteraard voorstelbaar dat er angsten hebben geheerst. Het is goed mogelijk dat agenten oprecht hebben gedacht dat er op hen is ge schoten", stelde Jan Hein Kuijpers, de advocaat van verdachte Abdi el G. ,,Maar het is aan het Openbaar Ministerie om vast te stellen of dat ook daadwerkelijk is gebeurd." Zo zijn er geen kogelinslagen aangetroffen in politieauto's. In- slagen die werden aangetroffen in vier woningen in Broek in Water land bleken afkomstig van politie- munitie. Ook bij een kogelinslag in de voorruit van een auto en twee kogelgaten in een paardentrailer bleek het te gaan om kogels die werden afgevuurd met politiewa- pens. Onlangs is een wapenexpert van defensie gehoord als getuige. Die bleek de nodige twijfel te hebben over gericht schieten op de politie. De kalasjnikov-geweren die na de overval zijn teruggevon den, stonden volgens de politie op de stand voor een enkel schot. Het leek wel een oorlogsgebied met eenzijdig geweld ,,Het is bijna onmogelijk om een doelwit dan te missen", aldus de de expert. Daarnaast vond hij het vreemd dat nergens kogelinslagen van de kalasjnikovs zijn terugge vonden. Volgens Kuijpers is er bij de overval vijftig keer door de po litie geschoten en tien keer door de overvallers. ,,Het leek wel een oor logsgebied met eenzijdig geweld", stelde Gerald Roethof, de advocaat van de verdachte Sidy S. Volgens Roethofis er na het verhoor van de wapenexpert nog maar één con clusie over: ,,Er is niet gericht ge schoten op de politie. Als er ge schoten is, dan naar boven gericht. Niet horizontaal." ,,Ik heb nooit de intentie gehad om op mensen te schieten", stelde Abdi el G. Ook andere verdachten hebben verklaard dat was afge sproken om bij de overval niet ge richt te schieten. Niet bewezen Een aantal advocaten vroeg de rechtbank om de voorlopige hech tenis van hun cliënten op te hef fen. Yassine Bouchkhi, de advocaat van Nourdine H.: ,,Ik wil de zaak niet bagatelliseren, maar vind dat het bewijs voor de poging tot doodslag van de verdachten op de agenten niet is bewezen. Dan blijft er alleen een overval over." Het Openbaar Ministerie spreekt van een 'zeer heftige en ge welddadige' overval. Volgens jus titie geeft de deskundige zijn visie op gebeurtenissen waarbij de overvallers de vluchtauto's had den verlaten. ,,De situatie tijdens de achtervolging kan anders zijn. Daarover heeft de expert gezegd dat het niet gek is dat er geen doe len zijn geraakt. Daarnaast is er een getuige die heeft verklaard over gericht schieten op de politie op de A10. ,,Dat er geen technisch bewijs is, wil niet zeggen dat het niet is gebeurd." Verder wees een van de officie ren op een getuigenverklaring van een van de verdachten die heeft gezegd dat er, voorafgaand aan de overval, geen duidelijke afspraken zijn gemaakt over het geweld dat zou worden gebruikt. De behandeling van de zaak staat gepland in november. Ik denk elke keer: zit die staaf wel diep genoeg in de neus? Het was in oktober 2011 toen ik op een ochtend wakker werd en zo'n voorgevoel had. Met ongekamde haren fietste ik nog geen twee minuten later naar de Etos op het station in Den Bosch, rekende af, las thuis minu tieus de handleiding en plaste ver volgens exact vijf seconden over zo'n staafje, wachtte geduldig (nou ja.af en toen verschenen daar twee streepjes. blijven testen tot je een ons weegt, maar het heeft geen enkele zin. Hoewel ik dat echt wel wist, fietste ik de weken daarna nog zeker tien keer naar het station voor wéér zo'n dure zwangerschapstest. Las wéér de hele handleiding, vroeg me vervolgens wéér af of ik het wel goed had gedaan, et cetera, et cetera. Ik ben geen uitzondering, als ik vriendinnen zo hoor. En ik ben niet de enige die momenteel aan het testen blijft. Vorige week be leefden we in huize Akkermans de dag waarvan we wisten dat-ie zou komen. We hadden het virus bijna horen aankomen, want na de qua rantaine-estafettes van vrienden, mails van school over besmette klasgenoten en appjes van familie leden dat ze de sjaak waren, wis ten we dat het virus als het zwaard van Damocles boven ons hoofd hing. En ja hoor, dat zwaard viel. Op de jongste. Toch staarde ik vol ongeloof naar de test waarop twee streepjes ver schenen en duwde daarom nog een wattenstaaf in de neus van ons ventje. En even later nóg een. Dat doe ik nu dagelijks ook bij de rest van het gezin. Maar hoewel ik in middels een geroutineerd zelftes- ter ben, denk ik elke keer: zit die staaf wel ver genoeg in de neus en heb ik lang genoeg rondjes ge draaid? Heb ik per ongeluk toch niet het uiteinde van het watten staafje aangeraakt en is dat test staafje wel goed uitgeknepen in dat buisje met vloeistof? Steeds als de streep bij de C ver schijnt, slaat de schrik me ook om het hart, terwijl ik na tientallen testen echt wel weet dat C geen corona betekent, maar controle- streep. En elke keer weer hang ik - net als met die zwangerschapstes ten - onder de lamp van de afzuig kap om te checken of er bij de T een streepje verschijnt. Ik voel me een idioot, helemaal als ik besef dat we van het bedrag dat ik in mijn leven aan zwanger- schaps- én Covid-testen heb uit gegeven, héél luxe uit eten had den kunnen gaan. DINSDAG 25 JANUARI 2022 GO bijvoorbeeld Rosacea Crème" en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Grahams werd ruim 20 jaar geleden opgericht door Geoff en Shannon Graham uit een behoefte om een veilige en natuurlijke behandeling te vinden voor de probleemhuid vol eczeem van hun jonge zoon Ryan. Geoff heeft hier zelf jarenlang last van gehad en wilde niet dat zijn zoon ook de kwelling hiervan zou moeten doorstaan. Ze ontdekten dat het gebruik van een unieke combinatie van hoogwaardige, natuurlijke ingrediënten de sleutel tot hun succes was. Samen ontwikkelde ze vervolgens een reeks van natuurlijke producten voor alle leeftijden. Deze producten op natuurlijke basis is in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. De natuurlijke producten van Grahams worden wereldwijd verkocht en gelden als één van Australisch meest toonaangevende producten voor de gevoelige huid. Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de Eczeem Crème", C+ Crème", Psorias Crème", maar ook Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. De missie van Grahams is om de voordelen van hun productlijn, gemaakt van natuurlijke, actieve ingrediënten, te delen met zoveel mogelijk mensen. Geoff en Shannon zijn vastbesloten om de strijd tegen huidaandoeningen voort te zetten en een verschil te maken voor mensen over de hele wereld! Kijk voor alle verkooppunten op www.grahams.nl Voor contact: Grahams, www.grahams.nl 'Dit is een medisch hulpmiddel, tees voorgebtuk de gebwiksaanwijmg. Gewapende overvallers rijden een tuin in en vluchten. De politie zit hen op de hielen. privébeeld Wouter Laumans Amsterdam - Gerald Roethof, advocaat van verdachte Sidy S. Positief is positief. Dan kun je

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6