l met mondkap en coronapas 5 The Gyros Club in Den Haag. foto robin utrecht Studenten willen open zonder drank ,,Onze eerste prioriteit was het personeel binnenboord houden en dat is gelukt. Ons bedrijf is nog ge zond en het plezier komt weer te rug nu we weer echt aan de slag mogen.'' Zware voorwaarden Van der Toorn geniet zichtbaar van ieder belletje: reserveringen van gasten die ook niet kunnen wachten. Dat de opening vermoe delijk gepaard gaat met 'veel en zware voorwaarden', zoals ver plichte reserveringen, vaste zit plaatsen, het gebruik van mond- maskers, een beperkt aantal be zoekers en het gebruik van corona toegangsbewijzen, neemt hij voor lief. ,,Ja, het voelt alsof we opengaan met handboeien om. De spontani teit gaat er zo wel een beetje van af, maar we zijn gewend aan de maatregelen. Ik ben blij met elke verbetering en kan niet wachten. Ik wil laten zien dat we dit als ho reca goed kunnen organiseren. Zo dat we niet meer dicht hoeven.'' groentes, maken zelf likeuren en dressing.'' Om op de kleintjes te letten, ging de stekker uit meerdere vrie zers en ook de verwarming uit. ,,Alles wordt weer aangesloten en opgewarmd. De uitgedroogde rub bertjes van de espressomachine zijn vervangen, de tap is schoon gespoeld en de wijnen staan koud. We hebben maar weinig vet op de botten, dus we kijken heel kritisch naar onze inkopen. De bestelling voor versproducten staat onder voorbehoud klaar en zodra we we- Eindelijk open. Ik heb heel veel zin om onze gasten weer in de watten te leggen ten welke dag we open mogen, gaat die als eerste de deur uit. Het positieve gevoel is al helemaal te rug. Nu is het wachten op het ver lossende woord van Rutte en Kui pers.'' Een flinke omslag, want een week geleden stond Van der Toorn op dezelfde plek nog oog in oog met twee handhavers tijdens het horecaprotest. De emoties liepen hoog op. Toen de handhavers na een felle discussie weer vertrok ken, oogstte de ondernemer een luid applaus van de mensen op straat. „Mentaal doet het wat met je. Na twee jaar ga je toch de pijn voelen en ik uitte mijn emoties. Maar die confrontatie vind ik jam mer. Een dag later heb ik daarom een bloemetje gestuurd, want deze mannen doen ook gewoon hun werk.'' Als rasoptimist ziet Van der Toorn ook positieve kanten aan de moeilijke tijd. Door alle tegensla gen is zijn team 'hechter dan ooit'. Schulden heeft hij niet opge bouwd. Wel stopte hij veel spaar geld in zijn zaken om te overleven. liere zorg afgeschaald worden om 'code zwart' te voorkomen. Toch denkt het OMT dat die belasting niet minder wordt als er geleidelijk versoepeld zou worden. En het rela tiveert de eigen voorspellingen: die zitten vol 'onzekerheden'. Onbekend Daarmee komt het kabinet voor de zoveelste keer deze pandemie op onbekend terrein terecht. De ko mende weken zal de verhouding infectie-versus-ziekenhuisopname voor Nederland duidelijk worden, en dan kan er verder versoepeld worden. Of er zullen opnieuw res tricties moeten ingaan. Die laatste boodschap zal groten- deels gericht zijn aan dovemanso ren, nu landen om ons heen versoe pelen en zonder harde lockdown de omikrongolf doorstaan. De Neder landse semilockdown was niet meer vol te houden, zo bleek giste ren opnieuw. In een zeldzaam breed symbool van protest schaarden ruim 250 burgemeesters zich achter de nood kreet van collega's als Femke Hal- sema (Amsterdam) en Paul Depla (Breda) vorige week. Zij eisen een fundamentele herziening van het coronabeleid, nu al zolang zoveel gevraagd wordt van zoveel mensen. Voorlopig worden zij bediend met deze versoepelstap. Als even tuele aanscherping van maatrege- len nodig is, zal het kabinet uit een totaal ander vaatje moeten tappen om die geest weer in de fles te krij gen. Helemaal gerust zijn betrokke nen er niet op: ,,Dit is een majeure stap'', zegt een Haagse bron. ,,Echt spannend. Het aantal besmettingen zal gaan toenemen. En als het ver keerd gaat, zit je over drie weken echt weer in een andere film.'' Ook de GGD-laboratoria zijn er niet gerust op. Sinds gisteren wer ken ze op maximale capaciteit. Die ligt op 150.000 testmonsters per dag. Commerciële aanbieders gaan vanaf deze week helpen. GO DINSDAG 25 JANUARI 2022 De studentenverenigingen willen dat activiteiten worden toegestaan die niet met de verkoop van drank te maken hebben, om studenten ver lichting te bieden die nu men taal lijden onder de corona maatregelen. Dat schrijven ze in een brandbrief aan kabinet en burgemeesters. Studen tenverenigingen worden, van wege de drankverkoop, als horeca gezien en moesten dus dicht blijven. De Lande lijke Kamer van Verenigingen: ,,Een studentenvereniging is niet alleen een plek om te borrelen. Het zijn ontmoe tingsplekken waar studenten zich kunnen ontwikkelen." Daphne Kroonen en Jesse zijn volop bezig met de voorberei dingen voor de heropening. FOTO MARCO DE SWART - Nicky van der Toorn, eigenaar - Tobias den Hartog Niels Klaassen ,H-iI! Alles moet tiptop in orde zijn. foto robin utrecht In alle horeca wordt hard gewerkt. foto anp Jaap van Dissel (RIVM), Dilan Yesilgöz (minister van Justitie) en premier Rutte komen aan bij het Catshuis voor overleg. fotos anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 5