Onderzoek naar bushalte dichter bij de nieuwe bibliotheek in Terneuzen c Installatie meet of GS NED in Driewegen geluidsnorm overschrijdt www.gsned.com 7 Geluidsoverlast bewijzen blijkt een heel lastige. Terneuzen probeert het nu in Driewegen met een snuffelpaal die ook kan luisteren. Alleen lijkt de paal nu weer verdwenen. Guido van der Heijden Terneuzen Al jaren zeggen de inwoners van Driewegen, een wijk in Terneuzen, last te hebben van de activiteiten van het bedrijf GS NED. Wat aan vankelijk een kantoor was, is in de loop der jaren een plek waar steeds zwaarder materieel wordt gestald. Omwonenden klagen over de her rie en vragen de gemeente in te grij pen. Vorig jaar september zegde het college toe te gaan handhaven, na dat de gemeenteraad hier unaniem om vroeg. GS NED hangt een dwangsom boven het hoofd. Elke keer wanneer er tussen elf uur 's avonds en zeven uur 's morgens kabaal wordt ge maakt riskeert het bedrijfeen boete van duizend euro. Het bedrijf kan steeds tegen een dergelijke dwang som bezwaar aantekenen. Pro bleem in dossier Driewegen/GS NED is echter het juridisch dicht getimmerd vastleggen van geluids overlast. Getuigenissen van omwo nenden, filmpjes of geluidsopna men zijn voor de rechter van weinig waarde. Een beëdigd ambtenaar moet op heterdaad de constatering doen met geijkte meetapparatuur. Terriër Een andere optie is een zoge noemde snuffelpaal, uitgerust met meetapparatuur. Tussen 10 novem ber en ongeveer 20 december vorig jaar zijn er geluidsmetingen ver richt bij de tuin van Els Zweistra. Wethouder Frank van Hulle kwam hiermee tij dens de vergadering van de commissie Omgeving, afgelopen woensdag. Niet iedereen wist er van. ,,Ik wist eerlijk gezegd niet eens dat daar een snuffelpaal was neergezet", zegt Loek de Beleir. Het CDA-raadslid heeft zich de laatste tijd als een terriër in het dossier vastgebeten maar van de inzet van een elektronische meetinstallatie wist hij niet. De Beleir ergert zich eraan dat het De bal wordt steeds bij de burgers van Driewegen gelegd intussen maar voortsleept. ,,De bal wordt steeds bij de burgers van Driewegen gelegd en intussen gaat het bedrijf maar door. Zo'n bedrijf hoort gewoon niet thuis op die plek. Ik krijg het idee dat het een karretje is dat steeds weer stilvalt." De snuffelpaal is inmiddels weer verdwenen. Op verzoek van be woonster Els Zweistra. ,,We lieten de tuin opnieuw bestraten. Ik stelde nog voor dat hij tien meter verder werd neergezet maar dat kon niet. Dan zouden de metingen niet meer kloppen." Hoewel korter gemeten werd dan de bedoeling, volgens wethouder Frank van Hulle zijn er wel overtre dingen geconstateerd. Van Hulle wil zijn woorden zorgvuldig wegen met het oog op een eventuele toe komstige gang naar de rechter. ,,Het moet natuurlijk ook duidelijk zijn dat de overschrijdingen van de ge luidsnorm door het bedrijfworden veroorzaakt en niet door iets anders dat te veel herrie maakte. We kop pelen de resultaten van de metin gen aan de meldingen over het star ten van vrachtwagens, het dicht slaan van portieren en dat soort ge vallen." Van Hulle sluit niet uit dat de snuffelpaal weer terugkomt. ,,Om een zo goed mogelijk beeld te krij gen van wat nu de overlast is, is het goed om het patroon vast te leggen. Op welke dagen, rond welke tijd stippen. Dat willen we allemaal we ten." ,,Het is niet een karretje dat steeds weer stilvalt", reageert de wethouder op de kritiek van raads lid De Beleir. ,,Dat is pertinent niet zo. De last onder dwangsom gaat gewoon door. De gemeente doet er wel degelijk iets aan. Het duurt al leen lang en dan werkt het psycho logisch zo dat de omwonenden zich gaan focussen. Ieder geluidje van het bedrijf wordt dan ook gehoord en zorgt voor slapeloze nachten." De reden is simpel: het is vanaf de dichtstbijzijnde bushaltes op het Stadhuisplein en Oostelijk Bolwerk een stuk verder lopen naar het nieuwe onderkomen onder appar tementencomplex De Kampanje. De huidige bibliotheek aan de Oostkant ligt op een steenworp af stand van de halte aan het Stad huisplein. Een regelmatige bezoekster van de huidige bibliotheek aan de Oost kant klopte een tijdje geleden aan bij de bibliotheek én bij raadslid Jo- han Hessing van soPlus Terneuzen of er over was nagedacht de route van de bus te veranderen vanwege de nieuwe bibliotheek. Samen met Hessing keek zij of het mogelijk is om de route aan te passen, zoals dit in september ook altijd gebeurt tij dens de kermis. Dan staat het Stadhuisplein vol met kermisattracties en rijdt de bus over de Rozengracht naar de Axel- sestraat. Daar houdt de bus dan schuin tegenover De Kampanje halt op een laad- en losplaats. Tot een aantal jaren geleden deed deze plek frequenter dienst als bushalte. De gemeente Terneuzen is niet doof voor de kritische opmerking van de bezoekster. ,,We gaan on derzoeken hoeveel in- en uitstap- pers er waren bij de oude biblio theek en of er behoefte is aan een bushalte dicht bij de nieuwe'', zegt woordvoerster Saskia de Vries. Ondertussen is de voorbereiding voor de verhuizing, begin maart, in volle gang. Half februari is de bi bliotheek aan de Oostkant voor het laatst open. VL DINSDAG 25 JANUARI 2022 - Loek de Beleir, CDA-raadslid Terneuzen Al jaren klagen omwonenden over geluidsoverlast door GS NED. De gemeente Terneuzen liet eind vorig jaar een snuffel- paal luisteren naar ernst van de situatie. foto pzc TERNEUZEN Stel, je leest graag, maar bent slecht ter been. Dan heb je mis schien straks een probleem om bij de nieuwe bibliotheek op de Kop van de Noordstraat in Ter neuzen te komen. - Raymond de Frel Deze laad- en losplaats op de Axelsestraat, schuin tegenover De Kampanje, wordt elk jaar tijdens de kermis als tijdelijke bushalte ge bruikt. FOTO RAYMOND DE FREL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53