Vleermuizen veroorzaken uitstel van sloop van leegstaande oude schoolgebouwen Kamperland krijgt aantal minihuisjes op braakliggende kavel aan Nieuwstraat Pakketpunt in woonwijk Lewedorp mag blijven 7 Oproep uit dorp Bouw niet alleen bedrijven op de Trekdijk, maar ook huizen voor arbeidsmigranten; dan los je een aantal problemen tegelijk op, zo benadrukken de Werkgroep Trekdijk en de Dorpsvereniging Nieuw- en Sint Joosland. Vanuit Nieuw- en Sint Joosland is woningbouw al vaker voorgesteld als alternatief voor de aanleg van een bedrijventerrein naast het dorp, zoals de gemeente Middel burg voor ogen staat. De argumen ten om dat ook echt te doen, wor den alleen maar sterker, schrijven de Werkgroep Trekdijk en de dorpsvereniging aan de gemeente raad. Grote projecten Zij wijzen op de bouw van een aan tal grote projecten: van een extra beveiligde gevangenis en een recht bank bij Vlissingen tot vakantie park Waterpark Veerse Meer bij Ar- nemuiden en mogelijk een of twee nieuwe kerncentrales in Vlissin- gen-Oost. Voor de bouw ervan zul len er meer arbeidsmigranten naar Walcheren komen, en die moeten ook ergens wonen. Maar ook zonder die projecten is al sprake van een toename van het aantal arbeidsmigranten, met de bijbehorende behoefte aan onder dak. Tijdelijke huisvesting op de Trekdijk kan volgens de werkgroep en de dorpsvereniging ook gebruikt worden om voor de langere termijn een oplossing te bieden voor het te kort aan woonruimte voor starters Als de gemeente woningbouw mogelijk maakt op de Trekdijk, kan dat meteen bijdragen aan draagvlak voor de plannen met het gebied, voorspellen de werkgroep en de dorpsvereniging. ,,En dan is partici patie bij de verdere invulling en ontwikkeling vanuit Nieuw- en Sint Joosland mogelijk." De bereid heid om mee te denken zal volgens hen dan weer groeien. „Hiermee kunnen we samen werken aan het herstellen van vertrouwen in elkaar en ook verdergaan met het ontwik kelen van een toekomstvisie voor Nieuw- en Sint Joosland." Donderdag dienen SP, D66 en Fractie Onderdijk een motie in met hetzelfde doel: woningbouw moge lijk maken op de Trekdijk. De drie partijen vragen om een onderzoek naar de mogelijkheden, en willen dus ook dat het college van B en W voorlopig geen besluiten neemt die 'het woonklimaat ongunstig beïn vloeden en op voorhand woning bouw uitsluiten'. „Verkoop van percelen ten behoeve van wonin gen levert meer op dan voor bedrij ven, mits er dan geen vervuilende, lawaaiige bedrijven staan." Veel steun nodig SP, D66 en Fractie Onderdijk heb ben samen maar vijf van de 29 raadszetels in Middelburg en zijn dus afhankelijk van de steun van flink wat andere fracties. Daarom vragen de Werkgroep Trekdijk en de dorpsvereniging zowel het col lege van B en W als alle raadsleden om de motie van SP, D66 en Fractie Onderdijk te steunen. ,,Die wen ding maakt dat we weer gezamen lijk kunnen werken aan een sociaal en leefbaar dorp." Vleermuizen houden de sloop van twee leegstaande basisscholen in Tholen nog even tegen. Twee andere schoolgebouwen gaan binnenkort wél tegen de vlakte. De voormalige gebouwen van De Regenboog en Eben Haezer blij ven nog even staan aan de Thoolse Molenvlietsedijk. Dat komt omdat er vleermuizen in zitten en de vleermuis is een beschermde dier soort. Sloop van de gebouwen moet daarom wachten tot de herfst. De verwachting is dat de dieren tegen die tijd een ander on derkomen gevonden hebben. Het oude pand van Ter Tolne, dat ook op die locatie staat, mag al wél gesloopt worden; net als dat van De Geluksvogel (het voorma lige De Veste), een eindje verderop aan het Schuttershof. Buurtcomité Om te kunnen meepraten over de toekomst van die laatste plek is een buurtcomité opgericht. ,,We zijn niet tegen sloop van het pand'', zegt aanwonende Harrie Vro- mans. ,,Het is in slechte staat en heeft geen monumentale waarde. Wel zijn we benieuwd naar de plannen voor na de sloop. De meeste bewoners zijn voor extra parkeergelegenheid. Dat is een groot probleem in deze buurt.'' Wethouder Peter Hoek noemt het goed dat mensen zich melden om mee te denken over de toe komst van de locatie. Wat er gaat gebeuren, is echter nog onbe kend. ,,Maar we nemen de opvat tingen van de bewoners serieus.'' Wat er aan de Molenvlietsedijk gebeurt als de drie schoolgebou wen gesloopt zijn, is ook nog niet duidelijk. Mogelijk komt er een extra voetbalveld voor Tholense Boys, maar ook nieuwbouw van het Calvijn College is niet uitge sloten. Parkeerplaats Het gemeentebestuur kijkt nog naar een mogelijke parkeerplaats op de locatie. Die zouden bezoe kers van de zorgaanbieders in het tegenover gelegen gebouw De Vliethof,en bezoekers van het cen trum dan kunnen gebruiken. Het gaat om het stuk grond waarop tot 2018 voormalige bejaardenwo ningen van Woonzorg stonden. Dat woningcorporatie Beveland Wo nen er nu huizen gaat bouwen, ge beurt op initiatiefvan de gemeente Noord-Beveland. ,,Wij zagen zelf in Kamperland nog niet direct de noodzaak om dit soort type wonin gen te bouwen'', zegt directeur Pe ter Bevers. ,,Maar als een gemeente zo'n vraag bij ons neerlegt, zijn we altijd bereid mee te denken.'' Goedkope woningen Op het stuk grond komen vier tot zes tiny houses en vier tot zes nul- tredenwoningen. Het exacte aantal moet nog worden bepaald op basis van wat op het perceel mogelijk is. De minihuisjes zijn bestemd voor de verhuur, de andere woningen zullen worden verkocht. Beveland Wonen gaat de plannen samen met de gemeente verder uitwerken. Wethouder Adrie van der Maas van Noord-Beveland laat weten blij hiermee te zijn. ,,Deze invulling voorziet in de vraag naar woningen in het goedkopere segment." Tiny houses zijn in opkomst, ook op de Bevelanden. Zo komen er in Goes minihuisjes aan de Tienden- dreef. Die worden straks door par ticulieren gebouwd. De gemeente Goes onderzoekt of er nog een tweede locatie kan komen. Kapelle had vorig jaar de primeur met de eerste tiny-huurhuisjes van Zee land. Die heeft Beveland Wonen geplaatst in de wijk De Zuidhoek. Voor deze minihuisjes was destijds veel meer belangstelling dan dat er huisjes waren. Buren van een pakketpunt in een woonwijk in Lewedorp moeten voorlopig accepteren dat dat open blijft. André Snoep begon het DHL-pak- ketpunt in zijn woning aan de Klaverstraat een half jaar geleden. Hij kreeg in eerste instantie daar voor een vergunning voor een j aar. Twee buren dienden bezwaar in bij de gemeente. Een van hen is bang voor parkeerproblemen, de ander voor een te grote toename van - hardrijdend - verkeer. De bezwarencommissie van de gemeente boog zich over de klachten en adviseerde B en W om het jaar af te maken. ,,Op dit moment kan de weg het aantal bewegingen nog goed aan'', laat een woordvoerder van de ge meente Borsele weten. ,,Maar we gaan wel aan het eind van de ver gunningsperiode goed kijken naar het aantal verkeersbewegin gen." Dan wordt een besluit ge nomen over een mogelijke ver lenging. Overigens is Snoep be zig met het bestraten van zijn oprit. Ophalers kunnen daarop straks parkeren. BE DINSDAG 25 JANUARI 2022 'Bouw voor werklui op de Trekdijk' Het te slopen gebouw van basisschool Ter Tolne in Tholen. foto michiel bouwman THOLEN Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland - Michiel Bouwman KAMPERLAND Een al jaren braakliggende kavel aan de Nieuwstraat in Kamper land krijgt weer invulling. Er komen maximaal twaalf tiny houses en nultredenwoningen. - Rob Paardekam LEWEDORP - Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51