JÊ. M 2$ Donker steeg Goes Mode- en Comfortschoenen Zeeuwse kaarten zoals met 'Hufiliciteerd mie je riebewies' waren zeer in trek Finn Comfort mephistow Xsensible durea durea Finn Comfort 6 Piet Heinstraat 2a Goes 0113 - 251 720 www.donkersteegschoentechniek.nl/webshop Van 172,50 voor 49,95 Van 199,95 voor 129,95 Van 255,30 voor 134,95 Van 213,90 voor 99,95 MEPHISTOM Verhuist Van 209,90 voor 109,95 Van 206,35 voor 144,95 Van 220,35 voor 114,95 De 3D-lijm is op, concludeert een klant in de Kreahoek van Joke Sommeijer. Klopt, erkent Joke: niet alles is er nog. Het is immers uitverkoop. Een leeg schap: het zou Joke tot voor kort niet zo snel overkomen zijn. En nu is het juist de bedoeling dat de voorraad kleiner wordt. Na 22 jaar stopt ze over een paar maanden met haar winkel in Ovezande. Joke is vooral gespecialiseerd in alles wat van doen heeft met kaar ten maken. ,,Ik deed dat vroeger zelf, als hobby. En het is in mijn winkel altijd de bedoeling geweest mijn eigen hobby over te dragen aan andere mensen." Vandaar dat ze nooit overstapte op andere ma terialen. ,,Een jaar of tien geleden probeerden vertegenwoordigers me wel over te halen om wol te gaan verkopen. 'Dat is de toe komst', zeiden ze. Heb ik nooit ge daan, hoor. Ik kan nauwelijks breien. En je moet wel kunnen uitleggen aan je klanten hoe het werkt." Snijmachientjes En dus biedt Joke in haar Kreahoek alles aan wat je maar nodig kan hebben bij het maken van kaarten. Papier in allerlei kleuren, diktes en formaten. Versiersels. Lijm. Scha ren. Sjabloontjes. Stiften. En zelfs snijmachientjes, want kaarten ma ken hoeft niet altijd helemaal handwerk te zijn. ,,Die machientjes die had je nog niet toen ik in 2001 begon, hoor", kijkt Joke terug. Ze startte de win kel destijds omdat Piet Minnaard er in 's-Gravenpolder mee stopte. ,,Ik was klant bij hem, en had het gevoel dat ik nergens meer te- rechtkon. Toen dacht ik: ik begin voor mezelf." Dat er ruimte was bij haar eigen woning, hielp daar bij. ,,Mijn schoonvader had hier vroeger een autobedrijf. Mijn man zei: dan maak ik daar een plekje voor je." Veel succes had en heeft Joke met haar 'Zeeuwse kaarten'. Klanten kunnen een kaart van Leuntje en Merien in elkaar knutselen waar mee de ontvanger wordt 'hufilici- teerd mie je riebewies'. En voor wie zijn zilveren huwelijk viert, zijn er kaarten met 'a 25 jaer te haere'. Jan-Willem Hament maakte er speciaal voor Joke teke ningen voor. Een knutselpakketje voor ge boortekaartjes in het Zeeuws heeft ze trouwens ook. ''t Is un misje', staat er dan op. Of ''t is un jongsje', natuurlijk. Maar ze verkoopt ook pakketjes voor 'gewone' afbeel- dingskaarten met Leuntje en Me- rien, en knipvellen met karikatu- ren van de Zeeuwse tekenaar Her man Nauta of met foto's van Piet Grim uit 's-Heerenhoek. ,,Dat Zeeuwse thema is een heel goede zet geweest", zegt ze er zelf over. ,,Die bestellen ze echt overal van daan." Dat kan, omdat Joke ook een webshop heeft. Dat is een prima aanvulling op haar winkel, maar voor haar gaat die toch voor. En voor veel klanten ook. Die komen van heinde en verre. ,,Uit heel Zee land, maar ik zie ook Duitse toe risten die elk jaar terugkomen." Inmiddels is de uitverkoop in de winkel dus begonnen. Joke vult de lege planken en vakken niet meer aan. Alles gaat weg met 30 procent korting. ,,Ik denk dat ik in de week van Hemelvaart voor het laatst open ben." En, raakt ze dan van de kaart? Nee hoor, ze heeft genoeg te doen. ,,Ik lever bijdragen aan het blad Hobbyjournaal. Ik zet knut- selprojectjes op bij de Vrouwen van Nu. Ik wil graag eens naar hobbyfestival KreaDoe, want van wege de winkel kwam ik daar nooit aan toe. Enik ga natuurlijk weer zelf kaarten maken!" Kreahoek is nog enkele maan den open, wel op afspraak via 0113 655992. Meer info via krea- hoek.nl. zie pzc.nl/video Maandag t/m donderdag van 9.00-12.00 en 13.00-17.30 uur Vrijdag van 9.00-12.00 uur en 13.00-16.00 uur IVltPhlilUn stretchw3lker solidus ft berkemann Van 199,95 voor 79,95 DINSDAG 25 JANUARI 2022 SD Joke sluit binnenkort deuren van Kreahoek Martijn de Koning Ovezande Joke Sommeijer in haar winkel, die over een paar maanden de deuren sluit. foto marcelle davidse V Made in Germany l Made in Germany

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49