Zeeuwse feestje in dressuurcompetitie O Vlissinger voelt zich prettig bij eredivisionist PSV 10 Snelle tijd De Neijs Levy Kort lijkt door zijn 'zachte g' op een echte Brabander. Maar de waterpoloër komt toch echt uit Vlissingen. Inmiddels is hij aan zijn achtste seizoen bezig bij PSV, zijn club uit Eindhoven. Afgelopen weekeinde speelde de eredi visionist de eerste twee wedstrijden na de winterstop. Beide gingen verlo ren. „Zaterdag ontvingen we de koplo per", vertelt de 25-jarige Kort. ,,Bij die wedstrijd verwacht je op voorhand een verlies en dat gebeurde ook. Maar 4-17 was onnodig. We waren dreigend, maar misten te veel kansen. Zondag speelden we tegen Utrecht, ook een sterke ploeg. Het was van onze kant best een goede wedstrijd, maar we lie ten het in het begin liggen. We stonden na het eerste kwart al met 1-4 achter. Uiteindelijk verloren we met 6-9. Ik had het gevoel dat er nog wel meer in zat. Ik scoorde nog wel twee keer in beide wedstrijden. Maar ja, ik had lie ver de assists gegeven en gewonnen." Kort begon bij De Zeeuwse Kust, de club in Vlissingen, met waterpolo. „Toen ik zeventien was, ging ik stude ren in Tilburg. Ik wilde blijven spelen en toen kwam PSV op mijn pad. In mijn vierde seizoen promoveerden we naar de eredivisie. De doelstelling voor dit seizoen is handhaving. We staan nu twaalfde. Als dat zo blijft, spelen we aan het einde van het seizoen een wed strijd om erin te blijven. De nummers dertien en veertien degraderen recht streeks." Palermo Het waterpolotalent van Kort is niet onopgemerkt gebleven. Zo is hij in het verleden benaderd door meerdere clubs. Afgelopen zomer kreeg de oud-Vlissinger zelfs een aanbod van het Italiaanse Palermo. „In Italië is wa terpolo een veel grotere sport", vertelt hij. ,,Qua niveau zou ik hogerop kun nen in de eredivisie. Palermo speelt in de op één na hoogste divisie in Italië en Ik wil nog wel een keer terug naar Vlissingen. Daar heb ik ook nog veel vrienden daar kon ik misschien ook wel meeko men. Bij PSV zie ik mezelf namelijk als sleutelspeler. Maar ik ben niet van plan weg te gaan bij dit team. Het is een hechte ploeg en ik heb het prima naar mijn zin." „Verder heb ik hier een sociaal leven opgebouwd", vervolgt de Walchenaar. ,,Ik werk als data-analist en heb veel vrienden uit Eindhoven. Soms zeggen mensen mij dat ik een Brabants accent heb, wat aangeeft dat ik al lang in Noord-Brabant woon. Waarschijnlijk zal ik nog heel wat jaren in Eindhoven doorbrengen. Mijn vriendin en ik heb ben samen een appartement gekocht waarvan we volgende maand de sleutel krijgen." Hoewel de Vlissinger zo langzamer hand op een rasechte Brabander begint te lijken, blijft Zeeland toch aan hem trekken. „Ik wil nog wel een keer terug naar Vlissingen. Daar heb ik ook nog veel vrienden, het lijkt me leuk om sa men met hen mijn waterpolocarrière daar afte maken. Een terugkeer naar De Zeeuwse Kust sluit ik dus niet uit." Van Liere, die op Hermès reed, kreeg in de kür op muziek 77,667 procent van de jury. Daarmee zat ze ruim boven Marieke van der Putten (75,650) en Patrick van der Meer (74,225). In de U25 ging de eindzege naar Devenda Dijkstra. De uit Vlissingen af komstige amazone kwam met Hero uit op 72,108 procent. De dressuurcompetitie be stond aanvankelijk uit twaalf wedstrijden in 2021, maar door corona vielen er daar enkele van uit. De combinaties met de beste scores gingen - mits ze aan tenminste drie voor wedstrijden hadden meege daan - naar de eindstrijd van zondag. Van Liere reed er precies drie; twee in het Friese Tolbert en één in Utrecht. Dat deed ze zowel met Hermès als Haute Couture, het toppaard dat re cent verkocht werd en waar over ze dus in Kronenberg niet meer kon beschikken. Dijkstra reed ook drie voorwedstrijden en schreef die alle op haar naam. Paardenwagen De KNHS-Roelofsen Horse Trucks Dressuur Competitie is bedoeld om de ontwikkeling van de dressuursport in Ne derland te stimuleren. Daarom is er relatief veel prijzengeld beschikbaar, waarmee het ver schil met de springsport enigs zins wordt goedgemaakt. Zo wel Van Liere als Dijkstra ver diende met de overwinning het gebruik van een paarden- wagen voor drie maanden. DINSDAG 25 JANUARI 2022 GO BRUINISSE Maaskant verlengt Michel Maaskant gaat bij Bruse Boys door tot de zomer van 2024. Dat zijn de trai ner en de zater dag-tweedeklas ser uit Bruinisse overeengeko men. Maaskant werd in het voor jaar van 2021 aangesteld. Sindsdien is van wege corona weinig gevoet bald, maar de club is wel blij met zijn inbreng. De visie van Maaskant sluit aan bij de ambi ties van 'Bru'. AXEL Atleet Erwin de Neijs heeft de voorlopig snelste tijd neergezet op het langste GoRuna-par- koers in Axel. Na twee rondjes van 6,7 kilometer rond het golfter rein finishte hij in 46.22 minuten. Daarmee dook hij in het virtuele circuit drie minu ten onder de tijd van Jordy Leen- knecht. Er kan nog tot en met 30 janu ari worden gelo pen in Axel. Luuk Hokken Eindhoven Levi Kort Levy Kort, hier op archiefbeeld, weet dat hij een sleutelspeler is bij PSV. KRONENBERG - Dressuura- mazone Dinja van Liere heeft zondag de KNHS- Roelofsen Horse Trucks Dressuur Competitie ge wonnen. Tijdens de finale wedstrijd in het Limburgse Kronenberg bleef de Ka- pelse in de Grand Prix (de hoogste klasse) de concur rentie ruim 2 procent voor. Ook in de U25 was er een Zeeuwse zege. - Roeland van Vliet a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42