Duizend nieuwe woningen in Veere speerpunt D66 Woningen op perceel oude kwekerij Koudekerkseweg opgeleverd 7 Een huis met zes slaapkamers vlak bij de Vlissingse binnenstad. Met groen en visstek bij de achtertuin. Daar kan Claverveld of Souburg-Noord niet tegenop. René Hoonhorst Vlissingen Tuurlijk weten Linda Worm en Je roen de Kraker dat het Schelde- kwartier 'the place to be' is in de ge meente Vlissingen. Of anders, mocht de stad te druk zijn, het groen en het water van Claverveld of Souburg-Noord wel. ,,Op al die plekken hebben we gekeken, maar een huis met zes slaapkamers vind je er niet. Als jong, samengesteld gezin wilden we graag veel ruimte. En dat vonden we hier aan de Kou- dekerkseweg in een mooi, groot huis. Met genoeg kamers en berg ruimte, een tuin en eigen parkeer plaatsen. En ook nog vrij uitzicht aan de achterkant op sportvelden en een stadsgracht, met de zeker heid dat daar geen verandering in komt", zegt Linda stralend. Driedubbel glas Ook elders in de gemeente worden mooie huizen gebouwd, weet Je roen. ,,Maar vaak begint op drie, vier meter hoogte het dak al. De woning waar we nu net twee we ken wonen, steekt recht omhoog. Er gaat geen ruimte verloren." Is het dan niet erg lawaaiig. De Koude kerkseweg is toch een belangrijke entree tot het centrum van Vlissin gen? ,,We hebben driedubbel glas, je hoort binnen niets van het ver keer. En ook buiten in de tuin erva ren we het niet als vervelend." En gevaarlijk? Nou nee, kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar rennen niet zomaar de straat meer op. „Zwemmen kunnen ze allemaal al en Jeroen kan vanuit de tuin zijn hengel uitgooien." Kortom ze wo nen met zijn vieren of zessen - Je- roens twee kinderen zijn er niet al tijd - in een ideale stadswoning. Zowel Linda als Jeroen woonde voorheen in Oost-Souburg. De kin deren Dana (10), Stefan (9), Sam (9) en Lynn (8) zitten daar nog op school. De afstand is weliswaar overbrugbaar, maar op eigen gele genheid naar Souburg fietsen lijkt de ouders geen goed idee. Linda: ,,Dana zit in groep 7, Stefan in groep 5. Die wil ik nou niet meer aan een andere school laten wennen. Oké, ik moet ze halen en brengen, maar dat moeten zo veel ouders. Dat is geen groot probleem." Dat alle gezinsleden, ook de twee katten, zich binnen twee weken - het samengestelde gezin is het laat ste dat zijn woning betrok in de twee huizenblokken - helemaal thuis voelen, maakt het makkelijk om overal de zonzijde van te zien. Als Jeroen en Linda voor het huis Jeroen kan straks vanuit de tuin zijn hengel uitgooien. Prima viswater hier, zegt hij - Linda Worm staan, worden ze al blij. ,,Mooie ro buuste, huizen, die er door de ver schillende kleuren baksteen nog aantrekkelijker uitzien." Buren van een handvol huizen verder zijn even positief. Janny Ra- zborsec hoefde niet zo nodig weg uit haar vorige huis, maar haar man viel als een blok voor de gasloze nieuwe woning. Een maand na de verhuizing is Janny ook om. ,,Je zou denken dat we niet veel ruimte met zijn tweeën nodig hebben. Maar we hebben geregeld de kleinkinderen over de vloer. Ideaal." Chantal van Dalen is ook al zo en thousiast. Te drukke straat voor een gezin met twee basisscholieren? „Helemaal niet joh. We kwamen hier juist heen omdat er nog een speeltuintje achter het huis komt, waar de kinderen zelfstandig naar toe kunnen. Aan de achterkant van het huis zijn rustige straten waar ze zonder moeilijkheden op de fiets of lopend door kunnen." En de ruimte in het huis is hele maal fantastisch, ervaart Chantal sinds de eerste dag van dit jaar. ,,Wij hadden de sleutel in november al, maar de inrichting met onder meer een nieuwe keuken kostte tijd. Nu we er echt wonen, merken we pas hoeveel plek we hebben. Geen bergruimte achter een wandje on der een schuin dak, maar alle ruimte voor kasten in grote rechte kamers. En een warmtepomp, zo dat er nergens radiatoren in de weg zitten." DOMBURG Duizend nieuwe woningen in de gemeente Veere. Ver spreid over alle kernen en vooral bedoeld voor eigen inwoners. Nieuwbouw is hét speerpunt van D66 Veere. D66 ontbreekt in de Veerse gemeenteraad. De partij kreeg vier jaar geleden net te weinig stemmen om haar zetel te behou den. Maar de partij staat in de start blokken voor een grandioze terug keer, zegt lijsttrekker Jacco van Maldegem (foto) enthousiast. De ambtenaar van het ministerie van Financiën verliet de Randstad en keerde terug naar Westkapelle. Hij kreeg in Leidschendam wel de smaak van het raads werk te pakken en wil samen met partijgeno ten de Veerse politiek flink opschudden. „Echt luisteren naar wat er leeft in de Veerse sa menleving, onder meer door invoering van burgermo ties en -amendementen." Dat Veere D66 heeft gemist, bleek tijdens de landelijke verkie zingen, stelt Van Maldegem. ,,We haalden de beste uitslag van de pro gressieve partijen in Veere." Dat moet genoeg zijn om minstens één zetel te behalen. Twee zou nog be- ter zijn, dan komt ook oud-ge diende Marion van Stiphout met al haar ervaring weer op het pluche. Achter Van Stiphout staan nog ne gen kandidaten uit diverse Veerse plaatsen te trappelen om D66 te la ten stralen. Op de plaatsen drie, vier en vijf staan Lodewijk Schelfhout, Marloes Wondergem en Michel Gerritsen. Eigen inwoners Met het enthousiasme van dat 'team van jong en oud' hoopt D66 flink wat veranderingen te realise ren. Die veranderingen moeten vooral de eigen inwoners ten goede komen. Nieuwe huizen moeten vooral aan eigen inwoners worden Ik denk dat wij Veere als partij veel te bieden hebben - Jacco van Maldegem, lijsttrekker D66 Veere toegewezen en aan driekwart van de nieuwbouw moet een prijs kaartje van onder 3,5 ton hangen. Het is daarnaast niet de bedoe ling om het buitengebied aan te tas ten. Nieuwe woningen moeten vooral in de plaats van oude gebou wen komen of op geschikte open ruimtes in dorpskernen. Op de plek van leegstaande boerderijen en bij behorende schuren ziet D66 graag woonhofjes verrijzen. In het pro gramma van de Democraten is veel aandacht voor duurzaamheid. De partij is niet tegen toeristische groei, maar wil die vooral realiseren op bestaande vakantieparken. Parkeren De parkeertarieven in Veere moe ten meer worden afgestemd op (dag)toeristen en mogen geen ver kapte vorm van belasting voor in woners zijn. ,,Ik denk dat wij Veere als partij veel te bieden hebben." - René Hoonhorst Jeroen de Kraker, Sam Lynn, Dana, Stefan en Linda Worm (vlnr) voor hun nieuwe huis aan de Kouderkerkseweg. De twee blokken stads woningen staan op grond van een voormalig tuincentrum. foto lex de meester WA DINSDAG 25 JANUARI 2022 Ruim huis vlak bij de stad WËBÊBS&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39