Kamperland krijgt aantal minihuisjes op braakliggende kavel in de Nieuwstraat Coalitie Veere blokkeert verzoek om uitstel van parkeerregime Oproep uit dorp 6 Bouw niet alleen bedrijven op de Trekdijk, maar ook huizen voor arbeidsmigranten; dan los je een aantal problemen tegelijk op, zo benadrukken de Werkgroep Trekdijk en de Dorpsvereniging Nieuw- en Sint Joosland. Nieuw- en Sint Joosland Vanuit Nieuw- en Sint Joosland is woningbouw al vaker voorgesteld als alternatief voor de aanleg van een bedrijventerrein naast het dorp, zoals de gemeente Middel burg voor ogen staat. De argumen ten om dat ook echt te doen, wor den alleen maar sterker, schrijven de Werkgroep Trekdijk en de dorpsvereniging aan de gemeente raad. Grote projecten Zij wijzen op de bouw van een aan tal grote projecten: van een extra beveiligde gevangenis en een recht bank bij Vlissingen tot vakantie park Waterpark Veerse Meer bij Ar- nemuiden en mogelijk een of twee nieuwe kerncentrales in Vlissin- gen-Oost. Voor de bouw ervan zul len er meer arbeidsmigranten naar Walcheren komen, en die moeten ook ergens wonen. Maar ook zonder die projecten is al sprake van een toename van het aantal arbeidsmigranten, met de bijbehorende behoefte aan onder dak. Tijdelijke huisvesting op de Trekdijk kan volgens de werkgroep en de dorpsvereniging ook gebruikt worden om voor de langere termijn een oplossing te bieden voor het te kort aan woonruimte voor starters Als de gemeente woningbouw mogelijk maakt op de Trekdijk, kan dat meteen bijdragen aan draagvlak voor de plannen met het gebied, voorspellen de werkgroep en de dorpsvereniging. ,,En dan is partici patie bij de verdere invulling en ontwikkeling vanuit Nieuw- en Sint Joosland mogelijk." De bereid heid om mee te denken zal volgens hen dan weer groeien. „Hiermee kunnen we samen werken aan het herstellen van vertrouwen in elkaar en ook verdergaan met het ontwik kelen van een toekomstvisie voor Nieuw- en Sint Joosland." Donderdag dienen SP, D66 en Fractie Onderdijk een motie in met hetzelfde doel: woningbouw moge lijk maken op de Trekdijk. De drie partijen vragen om een onderzoek naar de mogelijkheden, en willen dus ook dat het college van B en W voorlopig geen besluiten neemt die 'het woonklimaat ongunstig beïn vloeden en op voorhand woning bouw uitsluiten'. „Verkoop van percelen ten behoeve van wonin gen levert meer op dan voor bedrij ven, mits er dan geen vervuilende, lawaaiige bedrijven staan." Veel steun nodig SP, D66 en Fractie Onderdijk heb ben samen maar vijf van de 29 raadszetels in Middelburg en zijn dus afhankelijk van de steun van flink wat andere fracties. Daarom vragen de Werkgroep Trekdijk en de dorpsvereniging zowel het col lege van B en W als alle raadsleden om de motie van SP, D66 en Fractie Onderdijk te steunen. ,,Die wen ding maakt dat we weer gezamen lijk kunnen werken aan een sociaal en leefbaar dorp." Een al jaren braakliggende kavel aan de Nieuwstraat in Kamperland krijgt weer invulling. Er komen maximaal twaalf tiny houses en nultredenwoningen. Het gaat om het stuk grond waarop tot 2018 de voormalige bejaardenwoningen van Woon zorg stonden. Dat woningcorpo ratie Beveland Wonen er nu hui zen gaat bouwen, gebeurt op ini tiatief van de gemeente Noord-Beveland. ,,Wij zagen zelf in Kamperland nog niet direct de noodzaak om dit soort type woningen te bou wen'', zegt directeur Peter Bevers. ,,Maar als een gemeente zo'n vraag bij ons neerlegt, zijn we al tijd bereid mee te denken.'' Verhuur Op het stuk grond komen vier tot zes tiny houses en ook vier tot zes nultredenwoningen. Het exacte aantal moet nog worden bepaald op basis van wat op het perceel mogelijk is. De minihuisjes zijn bestemd voor de verhuur, de an dere woningen zullen worden verkocht. Beveland Wonen gaat de plan nen samen met de gemeente ver der uitwerken. Wethouder Adrie van der Maas van Noord-Beve land laat weten blij hiermee te zijn. ,,Deze invulling voorziet in de vraag naar woningen in het goedkopere segment." Het fenomeen tiny house is in opkomst, ook op de Bevelanden. Zo komen er in Goes in de toe komst minihuisjes aan de Tien- dendreef. Die worden straks door particulieren gebouwd. De ge meente Goes onderzoekt mo menteel of er nog een tweede lo catie kan komen. Primeur Kapelle had vorig jaar de primeur met de eerste tiny-huurhuisjes van Zeeland. Die heeft Beveland Wonen geplaatst in de wijk De Zuidhoek. Voor deze minihuisjes was destijds veel meer belang stelling dan dat er huisjes be schikbaar waren. Uitstel tot 15 mei van de invoering van het betaald parkeerregime in Dishoek lijkt uitgesloten, want de Veerse coalitie wil voor april niet praten over een verzoek daartoe van het Platform Dishoek. Een verzoek van de drie oppositiepartijen Hart voor Veere, SGP/CU en VVD om vandaag tijdens de commissiever gadering daarover toch te spreken, hebben de coalitiepartijen CDA, DTV en PvdA/GL afgewezen. Fractievoorzitter Leen Meijer (CDA) is heel duidelijk daarover. ,,We hebben eind vorig jaar twee maal gesproken over het parkeren en we verwachten niet dat het be leid zal veranderen." Hij wijst er ook op dat de gemeenteraad in no vember 2021 unaniem akkoord ging met het nieuwe parkeerbeleid. Het Platform Dishoek stuurde onlangs een brief aan de gemeente met het verzoek het betaald par- keerregime voor de straten van Dis hoek pas vanaf 15 mei in te voeren. Want pas dan is het terrein van Wielemaker echt beschikbaar voor parkeerders. Tot die tijd wordt het deels gebruikt voor de opslag van strandhuisjes. Daarbij komt nog dat de opposi tie vindt dat Dishoek recht heeft op een handreiking, zoals Marja Osté (VVD) zegt. ,,Want er is vooraf gaand aan het besluit om het par- keerregime ook voor Dishoek te la ten gelden, niet gesproken met de inwoners." Ze vindt met de raadsle den van de andere oppositiepar- tijen dat dat niet klopt. ,,Daarom is een handreiking op zijn plaats." 'Te laat' Ze deed dan ook het verzoek de brief van het platform voor de ver gadering van vandaag op de agenda te zetten. ,,Anders kan die pas in de commissievergadering van 5 april worden besproken." Dat is te laat, zo vindt Osté, want het parkeerre- gime in Veere is vanaf april van kracht. Dan moet betaald worden voor parkeren op het terrein van Wielemaker - wat tot nu toe gratis is - en mag er in de straten niet ge parkeerd worden door mensen die daar niet wonen. Marco Coppoolse van het Platform is teleurgesteld dat de coalitie ver hindert dat de commissie vandaag spreekt over Dishoek en het parke ren. Hij laat wel weten dat er toch een poging wordt ondernomen de blokkade te breken. „Iemand van ons gaat gebruikmaken van het recht om in te spreken." In de brief vraagt het platform niet alleen om uitstel, maar ook om betrokkenheid van Dishoek bij alle parkeermaatregelen die de ge meente neemt. Het platform vreest namelijk dat straks meer overlast zal ontstaan, onder meer door wild- parkeerders. Het wil dan ook dat de lokale kennis van het platform ge bruikt wordt om dat te voorkomen. - Emile Calon DINSDAG 25 JANUARI 2022 WA 'Bouw voor werklui op de Trekdijk' KAMPERLAND Maurits Sep - Rob Paardekam VEERE/DISHOEK Door een blokkade van de Veerse coalitiepartijen wordt een verzoek van Platform Dis hoek om aanpassing van het parkeerregime niet behandeld. Strandhuisjes op het parkeer terrein foto dirk-jan gjeltema Voor de tiny houses van Beveland Wonen in Kapelle was veel meer belangstelling dan dat er huis jes beschikbaar waren. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38