Corona: meer opnames, ziekenhuisbezetting daalt 3 Prik ligt klaar voor 27.669 kinderen DKTP-prik Tim Louwiesse (42) en zijn vrouw Sabine (39) laten hun kinderen Mi lan (11) en Boaz (8) wel vaccineren tegen corona. ,,Onze overtuiging is dat vaccineren het enige is dat we kunnen doen om uit deze situatie te komen." Milan heeft het deels zelf besloten, zegt Tim. ,,Maar ik ben me er volledig van bewust dat hij naar ons kijkt. Wij zijn beide gevaccineerd en geboosterd." Voor Boaz hebben Tim en Sabine het be sluit genomen. ,,Het grappige is dat we voor Boaz niet alleen een uitno diging kregen voor de prik tegen co rona, maar ook voor zijn negen- jaars-prik. Die tegen difterie, teta nus en polio. En toen dacht ik: ik zou echt niet weten wat er in dat vaccin zit. Wat ik wel weet, is dat er heel goed over is nagedacht door slimme mensen. Zo kijk ik ook aan tegen de vaccinaties van ouderen en kinderen tegen corona." Heeft hij een rotsvast vertrouwen in de wetenschap? ,,Kijk, ik ben ook gewoon een leek. Ik ben ervan over tuigd dat die slimme mensen wel overwogen besluiten nemen. Waarom zouden we hen niet gelo ven? Bij de DKTP-prik doen we dit ook bijna allemaal. Ik ken geen mensen die daar ooit vraagtekens bij hebben gezet." Op het school plein wordt er niet over gesproken, merkt Tim op. En in zijn omgeving ziet hij heel veel mensen die hun kinderen niet laten vaccineren. ,,Elk vaccin dat je aan een kind geeft, is een beetje spannend", erkent Tim. ,,Maar wat als er bij een volgende variant sprake is van oversterfte bij kinderen? Dat is de onzekerheid waarmee we moeten leren leven. Over tien jaar weten we pas of we de juiste keuzes hebben gemaakt." Tim laat ieder die er anders over denkt in zijn waarde. ,,Weet je wat het wel is? Tot 12 gaan we het in heel Europa niet moeilijk krijgen als we op vakantie willen. Maar zijn ze 12, dan wordt het anders. Ik ben be nieuwd of mensen dan alsnog hun kinderen laten vaccineren." De afgelopen week werden 36 nieuwe patiënten met een coronabesmetting opgenomen in de twee Zeeuwse ziekenhuizen. Dat zijn er meer dan in de voorgaande week toen 22 mensen met corona in het ziekenhuis belandden. Er mochten de afgelopen week 36 mensen het ziekenhuis verlaten; 4 mensen kwamen te overlijden. Adrz in Goes telde gisteren minder coronapatiënten dan vorige week maandag. ZorgSaam in Terneuzen meldde een lichte stijging. Meer instroom, maar de bezet ting verandert nauwelijks. Dat lijkt het beeld te bevestigen dat co ronapatiënten gemiddeld korter in het ziekenhuis liggen, maar op ba sis van het relatiefklein aantal pati ënten in Zeeland is dat niet met 100 procent zekerheid te stellen. Hartinfarct In het land ontstond discussie wie voor de coronacijfers meetelt. Som mige ziekenhuizen tellen alleen de mensen mee die vanwege een co ronabesmetting zijn opgenomen. Andere tellen iedere patiënt die po sitiefis getest. Ook mensen die met een hartinfarct ofna een ongeval in het ziekenhuis belanden. Adrz en ZorgSaam doen het laat ste. Bij planbare behandelingen moet iemand coronavrij zijn voor dat die wordt opgenomen. Zorg- Saam heeft sinds het begin van de pandemie twee patiënten gehad die voor iets anders moesten worden opgenomen terwijl ze Covid had den. In alle andere gevallen kon de opname worden uitgesteld tot ie mand genezen was van corona. Adrz zegt dat het slechts om een kleine minderheid gaat. Bijna ie dereen die met corona is opgeno men, ligt er voor behandeling van Covid. Wel ofniet ziek door corona, het is hetzelfde virus. Elke positief geteste patiënt wordt opgenomen op een afgezonderde afdeling of al- Discussie over wie wel en wie niet meetelt in coronacijfers leen in een isolatiekamer. Ziekenhuis Adrz in Goes heeft 13 patiënten die voor corona behan deld worden. Dat is 6 patiënten minder dan een week geleden. Op de intensieve zorg liggen 4 patiën ten (vorige week 2) en de op de ver- pleegafdeling 9 (vorige week 17). Alle patiënten komen uit de eigen regio. Adrz nam de afgelopen week 16 nieuwe coronapatiënten op (vo- rige week 12). Er kwamen 3 co ronapatiënten te overlijden. In de voorgaande week stierven 4 men sen aan corona bij Adrz. ZorgSaam in Terneuzen behan delt 4 coronapatiënten, alle 4 uit ei gen provincie. Op de verpleegafde- ling liggen 3 zieken (vorige week 1) en op de intensieve zorg 1, net als vorige week. Afgelopen week wer den 20 nieuwe coronapatiënten op genomen in het ziekenhuis in Ter- neuzen, twee keer zoveel als de week daarvoor. Twaalf patiënten konden naar huis en 5 naar een re validatiecentrum. Er overleed 1 pa tiënt aan corona. In de voorgaande week waren er 2 sterfgevallen. - Theo Giele PC DINSDAG 25 JANUARI 2022 niet laten vaccineren? In Zeeland zijn 27.669 kin deren van vijf tot en met elf jaar die in aanmerking voor een coronavaccinatie. Sinds woensdag worden ze vacci neert na een telefonische afspraak. Goes en Terneuzen zijn de enige twee plaatsen waar de GGD Zeeland deze groep kin deren vaccineert. Dat gebeurt deze en vol gende week van dinsdag tot en met zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Op welke dagen en uren kin deren na volgende week ge vaccineerd worden, is nog niet bekend. Dat alle Zeeuwse kinderen naar Goes of Terneuzen moe ten voor hun coronaprik, komt doordat de vaccinatie spuiten met een aangepaste hoeveelheid vaccin worden geprepareerd. ,,We ontvangen op dit mo ment geen signalen dat de af stand een rol speelt bij de overweging wel of niet vacci neren. Op dit moment zijn er geen plannen om op meer locaties kinderen te vaccine ren", aldus de GGD Zeeland. GOES/TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35