H Problemen met getijdenduiker kostten al 6,5 ton Stookalert: RIVM adviseert houtkachel niet te branden 2 §«s1fer: Weet jij al of je je kind een coronaprik geeft? Voor Janine en Tim is het geen vraag meer. Janine doet het niet. „Kinderen worden niet ziek." Maar Tim wel. ,,Zo komen we eruit." Via de getijdenduiker in de zeedijk stroomt sinds september 2019 zout water het nieuwe natuur- en recreatiege bied bij Breskens in en uit. Al snel werd duide lijk dat de duiker gebre ken vertoont. Boven dien is gebleken dat deze niet voldoet aan de nieuwste normen voor veiligheid. Op termijn bestaat de kans dat het niet altijd lukt de schui ven tijdig te sluiten. Daardoor kan het ach terliggende gebied te maken krijgen met wa teroverlast. In één klap Waterschap Schel- destromen, eigenaar van de getijdenduiker, is al geruime tijd in on derhandeling met de aannemer om de gebre ken opgelost te krijgen. Het is de bedoeling dat de duiker dan meteen zo wordt aangepast, dat deze ook voldoet aan de veiligheidsnormen. Twee vliegen in één klap dus. Het waterschap ver wacht dat deze week de handtekeningen zijn gezet onder een ak koord. De afspraak is dat de aannemer de ge breken herstelt en gro tendeels betaalt. Daar naast worden de plan nen uitgewerkt om de duiker aan te passen aan de veiligheidseisen. Het ontwerp moet in de zomer klaar zijn, waarna het werk als één pakket wordt uitge voerd. Meebetalen Hoewel de aannemer het grootste deel van de gebreken voor zijn re kening neemt, is het waterschap tot nu toe al 650.000 euro kwijt aan de problemen. Daar ko men later dit jaar de kosten van de extra maatregelen bovenop. De provincie betaalt een nog onbekend be drag mee aan de opera tie, omdat daarmee het bijzondere, ecologische karakter van het gebied verzekerd is. PZC.NL Goes Online banenmarkt Werkzoekenden kunnen 9 febru ari solliciteren tijdens de online banenmarkt, een initiatief van LMG Strategie, het UWV en de ZeeuwseVacatu- rebank.nl. Ruim twintig bedrijven doen mee. Zij hebben meer dan honderd va catures, varië rend van een baan in de zorg tot werken voor een modeketen. De vacatures zijn te vinden op de site banen- marktzeeland.nl. Daar is ook een tijdslot te reser veren. JANINE DOET HET NIET, TIM WEL Br. Dieleman leest online Terneuzen Zonder stroom Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu geeft een stookalert afop basis van weersver wachtingen en luchtkwaliteit. Bij weinig wind blijft rook langer han gen. Rook is ongezond, voor ieder een, maar vooral voor mensen met een long-, hart- ofvaatziekte, oude ren en kleine kinderen. Met het af geven van een stookalert wordt overlast voor de omgeving voorko men of verminderd. Een stookalert wordt rond het middaguur afgegeven en geldt dan voor de dezelfde middag en avond. Mogelijk zijn ook vandaag de weersomstandigheden zodanig dat het verstandig is om de houtkachel of de open haard niet te stoken. Twee keer eerder werd voor Zee land een stookalert afgegeven, op 6 februari 2020 en op 2 maart 2021. Op 31 december 2019 gold voor heel Ne derland een stookalert, maar dat was vanwege het vuurwerk op ou dejaarsavond. Middelburg Alle ouders met kinderen van 5 tot 12 jaar krijgen deze dagen een uit nodiging om hun kind(eren) te la ten vaccineren. Doen we het wel of doen we het niet, is dan ook de vraag aan veel Zeeuwse keukenta fels. Janine van den Dries uit Kort- gene en Tim Louwiesse uit Terneu- zen willen over hun keuze vertel len, met respect voor ieders me ning. Al is het maar dat hun verhaal anderen kunnen helpen bij het ma ken van een keuze. Want laten we wel zijn. Aan de overheid heb je in dit geval niks. Zoek het zelf maar uit, luidt zo on geveer het advies. En wetenschap pers zijn verdeeld. Je zou dus kun nen zeggen, bij twijfel niet inhalen. Zo denkt Janine erover. Samen met haar man Erik heeft ze besloten om hun zoon Mitch (7) niet te laten vaccineren. ,,Kinderen worden er tot nu toe bijna niet ziek van. Als je kijkt naar alle cijfertjes, dan zijn er ook bijna geen kinderen die zo ziek zijn dat ze in het ziekenhuis terecht komen. Ik ken er geen." Leven Janine en Erik van den Dries zijn zelf niet gevaccineerd. Maar er is een verschil tussen de afweging die Janine en haar man voor zichzelf hebben gemaakt en de afweging die ze voor Mitch maken. ,,Ik ben 45. Wat een prik met mij over tien jaar doet, dat zal wel. Natuurlijk, ik ben nog jong, maar heb ook al een leven gehad. Mitch moet nog aan zijn leven beginnen." Zelf wil ze geen prik omdat vol gens haar 'de prikken nog niet doen wat ze zouden moeten doen' en ze 'tegen de QR-maatschappij is'. ,,Die code zegt niets over mijn gezond heid. Nu heb ik het idee dat mensen hun prikjes halen om naar een res taurant of op vakantie te kunnen. Daar is het niet voor bedoeld." Terug naar Mitch. Janine zet wat zaken op een rij: kinderen worden nauwelijks ziek en na drie vaccina ties is het aantal besmettingen to renhoog. ,,Dus tegen een besmet ting helpt een vaccinatie niet. Ook Elk vaccin dat je aan een kind geeft, is een beetje spannend weten we niet wat de prik op lange termijn doet. Als het vaccin er inzit, krijg je het er niet meer uit. Als een kind zo weinig risico loopt om ziek te worden van een besmetting, dan ga ik hem niet laten vaccineren met een middel waarvan we de gevol gen nog niet kennen." Ze zegt te hopen de goede keuze te maken. ,,Nu beslis ik voor hem, puur op basis van wat de besmet tingen met kinderen doen. Maar zoals ik zeg, ik hoop dat ik het goed heb. Ik zou mijn haren uit mijn hoofd trekken als hij straks met long-Covid in het ziekenhuis ligt." Wordt er veel over gepraat op het schoolplein? ,,Als het over het vac cineren van kinderen gaat, hoor ik ouders er niet veel over. Ik hoor meer dat ze het niet willen, dan dat ze niet kunnen wachten. Kijk, we kennen de gevolgen op lange ter mijn niet, zelfs de wetenschappers niet. Dus wie zijn wij om erover te beslissen? Ik denk dat je dan naar je gevoel moet kijken. Mijn gevoel zegt: nu niet prikken." DINSDAG 25 JANUARI 2022 PC Zout water stroomt via de getijdenduiker Waterdunen in. foto rolf bosboom BRESKENS Het einde van de pro blemen met de getij- denduiker van Water- dunen is in zicht, maar dat kost het wa terschap 6,5 ton. Er komt nog meer aan. - Rolf Bosboom H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Ik stem in maart op een lokale partij (1747 reacties) Het prentenboek 'Maar eerst ving ik een monster van Tjibbe Veldkamp is dit jaar het beeld van de landelijke voor- leescampagne die morgen be gint en duurt tot en met 5 febru ari. Op 26 janu ari leest Broeder Dieleman voor uit het boek, live te volgen tussen 09.00 12.00 uur via dezb.nl. Bij de bieb in Middel burg en Vlissin- gen is een peu ter- en kleuter quiz in te vullen. Eens Oneens Nieuwe stelling: Ik laat mijn kind inenten tegen corona De wijk Othe- ne-Zuid heeft gisteren korte tijd hinder gehad van een stroom storing. Rond half twee kwa men de eerste meldingen. Rond kwart voor drie was het pro bleem verholpen. Het is onduidelijk wat de oorzaak was, dat wordt onderzocht. Jouw kind wel of VLISSINGEN Het RIVM heeft gisteren aange raden in Zeeland geen hout te stoken. Er werd ook een stooka- lert afgegeven voor Zuid-Hol land, Utrecht, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg. - Ernst Jan Rozendaal Gezellig, maar volgens het RIVM dezer dagen liever niet. Jeffrey Kutterink Theo Giele Vlissingen - Tim Louwiesse Tim en Sabine met Boaz (l) en Milan (r). foto anne hana Rechts: Ja nine en Mitch. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34