De Tweemaster-Kameleon gaat verder als excellente school i Bouwclubs zijn gelaten over schrappen optochten in Zeeland Studentenleven stokt nog steeds Verenigingen liggen grotendeels stil Levy Kort gaat niet naar Italië Waterpoloër voelt zich prettig bij PSV Geen optochten tijdens carnaval? Wagenbouwers zagen het al even aankomen. Het idee om optochten naar de zomer te verplaatsen, wordt niet met gejuich ontvangen. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) bracht gisteren naar buiten wat ie dereen eigenlijk al wist. Ook dit jaar zijn optochten niet toegestaan tij dens carnaval. De Zeeuwse burge meesters zien simpelweg niet in hoe ze veilig georganiseerd kunnen worden. 'Hoe teleurstellend ook, helaas geeft corona hier ook dit jaar geen ruimte voor', aldus de VRZ in een verklaring. Bouwclubs zijn al maanden bezig met hun wagen. Het besluit komt desondanks niet als verrassing. „Natuurlijk zagen we dit aanko men", zegt Gerard Wiskerke van De Sloebers. Stilzitten zit er echter niet in voor de club uit Philippine. ,,We maken de wagen gewoon af. Daar zijn we de komende weken zoet mee." De Sloebers hopen vol gend jaar met de wagen te kunnen rijden. De Slippers uit Sint Jansteen hadden al besloten dit jaar niet te rijden. Besluit al genomen ,,In december hebben wij de stek ker er al uitgetrokken", vertelt Davy de Kesel. De club stond op een kruispunt. Voor duizenden euro's investeren in de nieuwe wagen of pas op de plaats maken. ,,Moet je verder inkopen als je geen vastig heid hebt? We wisten niet ofcarna- val zou doorgaan en er komt veel kijken bij het bouwen." De Slippers wilden bovendien het scenario van twee jaar geleden voorkomen. Toen ging twee dagen We bouwen voor het echte carnaval, niet voor het zomercarnaval voor carnaval de vraag uit of de op tocht zou doorgaan vanwege een storm die op komst was. ,,Het zou gewoon doorgaan. 's Ochtends za ten we in de schmink toen we ge beld werden dat de optocht toch niet doorging. Dat wilden we niet nog een keer meemaken." De Slip pers hebben uiteindelijk nooit met die wagen gereden, want voor car naval begon, was hij al verkocht. De Katholieke Plattelands Jonge ren (KPJ) uit Eede zijn nog in het ongewisse. Zij rijden altijd maar één optocht in Nederland, die in Aardenburg. Ze zijn vooral actiefin België. ,,Assenede gaat niet door, Oostende wordt misschien ver plaatst. Over Maldegem en Heist hebben we nog niets gehoord", zegt Bart Verleye. Als ook de Vlaamse optochten worden afgeblazen, mist de club veel inkomsten. ,,In België krijg je start- en prijzengeld. Om minder financieel risico te lopen, bouwen we nu een nieuw, kleiner en goedkoper wagentje." Met de twee andere wagens hoopt de club volgend jaar optochten te doen. Verleye baalt als een stekker. ,,Het is zo jammer. Je kijkt ergens naar uit en dan gaat het weer niet door." Optocht in de zomer? Carnavalsstichtingen filosoferen over het verplaatsen van optochten naar het voorjaar of de zomer. In Aardenburg, Hulst en Sas van Gent denken ze er over na. De Sloebers uit Philippine staan niet te sprin gen. ,,Misschien doen we mee met een loopgroep, maar het is niet in teressant één keer met onze grote wagen buiten te komen. We moe ten de wagen in de etalage zetten om hem te verkopen, dat is heel be langrijk voor ons", aldus Wiskerke. Zo denken De Slippers er ook over. De Kesel: ,,De optocht hoort bij carnaval in de winter. We bou wen voor het echte carnaval, niet voor het zomercarnaval. Maar als er genoeg motivatie is, kunnen we wellicht met een kleine wagen of platte kar meedoen." De KPJ in Eede hoopt dat de stoet van Aar denburg naar juni gaat. ,,Dan wer ken we graag mee." De verschillende organisaties knutselen een alternatief pro gramma in elkaar. Ipzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl dinsdag 25 januari 2022 It 3? Zeeland OOST-SOUBURG DIRK-JAN GJELTEMA CZEELAND4 C ZEELAND10 'We zagen dit aankomen' G De bouw- ploeg van CV De Sloebers in actie, met links Gerard Wis- kerke. foto camile SCHELSTRAETE Bob Maes Sint Jansteen - Davy de Kesel, De Slippers p*rpficnce School Pascal Lenstra Als enige Zeeuwse basisschool heeft De Tweemaster-Kameleon gisteren het predikaat 'excel lente school' ontvangen. De Souburgse school onderscheidt zich met SterQ-klassen voor hoogbegaafden. De SterQ groep 4/5 vierde gisteren feest met juf Kim Verweij, die op tompoucen trakteerde. ,,We hebben gewon nen, we hebben een prijs!", juichten de kinderen. In 2019 bestempelde de Onder- wijsinpsectie de school als 'goed'. ,,Ik vind dat misschien wel gaver. Het geeft aan dat de basis er al lag en dat dit er nu bo venop komt", zegt directeur Ruud Hoogesteger. Excellent is namelijk het volgende stapje. Hoogbegaafde leerlingen zitten bij De Tweemaster-Kameleon in aparte klassen. ,,Er zijn veel ba sisscholen in Zeeland die alleen twee uurtjes in de week aan- dacht aan hen besteden, maar dat doen ze nooit full-time. Wij wel." Met SterQ worden leerlin gen niet afgezonderd van de rest. Activiteiten doen ze samen met andere kinderen. Zie ook pzc.nl/video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33