Restaurants, bioscopen en theaters weer open, publiek terug in de stadions cJL JOL Walcheren Ga jij je kind laten vaccineren tegen Covid of niet? Ouders lichten hun keuze voor en tegen de coronaprik toe In zes maanden een exacte kopie van De Nachtwacht Leukste feitjes over monsterklus in Het Geheim van de Meester Het sociale leven krijgt weer wat lucht. Restaurants, musea, bioscopen en theaters kunnen open, publiek mag weer naar stadions. Onder grote druk waagt het kabinet een flinke stap richting het oude normaal. Veel kan weer tot 22.00 uur. Met veel gunstiger RIVM-progno- ses op tafel besloten ministers gis teren in het Catshuis dat de se- mi-lockdown vanaf morgen de prullenbak in kan. Na de eerste ver- soepelstap vorige week mogen ook cultuurinstellingen, cafés en res taurants weer open, bevestigen bronnen aan deze krant. Sport competities kunnen weer worden hervat, publiek is opnieuw welkom in stadions. Dat alles kan open tot 22.00 uur, als ook de burgemeesters hiermee kunnen leven. Maatschappelijke druk Daarmee gaat het kabinet verder dan het OMT-advies, dat eerder aan 20.00 uur dacht als sluitingstijd. De maatschappelijke druk om te ver soepelen is groot. ,,Het is wel spannend", zegt een Haagse ingewijde mede daarom. ,,Je krijgt er echt zieken bij. Maar men durft het aan." Gisteren telde het RIVM weer een recordaantal van 65.000 besmettingen, dat aantal zal nog verder stijgen, denken de coro narekenaars. Maar nu de omikron- mutant veel milder blijkt dan ge vreesd, dreigt minder onheil voor ziekenhuizen. De details worden vandaag ver der uitgewerkt, vanavond is er een persconferentie van premier Rutte en minister Kuipers van Volksge zondheid. Het kabinet koerst op een vrijwel volledige heropening van bijna alle sectoren. Het nachtle ven blijft nog wel dicht, ook festi vals moeten wachten. Maar verder kan zo'n beetje alles weer: dieren- tuinen en pretparken mogen open, net als cafés, bioscopen, theaters, musea en stadions. De (3G-)co- ronapas wordt op veel plekken ver plicht, binnen mag nog alleen met vaste zitplaatsen worden gewerkt. 1250 bezoekers is het maximum per binnenlocatie, buitenevenementen Het is spannend. Je krijgt er zieken bij. Maar men durft hetaan mogen, ook alleen met zitplaatsen, op een derde van hun maximumca paciteit gaan draaien. Thuiswerken De voet gaat dus nog niet helemaal van de rem: het thuiswerkadvies blijft van kracht. Wel komen er nieuwe regels rond quarantaine. Kinderen tot en met 12 jaar hoeven alleen nog in afzondering als ze klachten hebben, of op advies van de GGD, als het aan het OMT ligt. Nu nog moeten complete klassen thuisblijven bij drie of meer infec ties in een klas binnen een week. Die lat bleek te laag: vorige week moesten 12.000 klassen thuisblij ven. CP4enZEELAND5 3°c Nieuwsmedia Prijs €3,10 CZEELAND2 C P28 Land gaat verder van het slot Fleur van het Dordtse restaurant de Crimp verheugt zich op de opening. foto marco de swart Tobias den Hartog Niels Klaassen Den Haag - Ingewijde dinsdag 25 januari 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1