Nee, Tim hoeft zich niet te excuseren voor zijn woorden uit 2012 Verstekeling onderkoeld maar levend uit wielkast Westen bereidt zich voor om mensen uit Oekraïne te halen Nederland onderneemt nog geen stappen 6 LINDA AKKERMANS Het was fout, hij schaamt zich ervoor. Sorry dus. Zijn dit de woorden van Ali B, die verdacht wordt van verkrach ting? Of van een viezerik die zijn grijpgrage handjes niet thuis kan houden? Dat zijn er immers nogal wat. Net als tijdens het begin van de Metoo-beweging in 2017, de len vrouwen nu al dagenlang hün ervaringen met seksueel geweld of ongepast gedrag. Over rukkende mannen in treincoupés, kerels die schaamteloos in kruizen grijpen en vrouwen die altijd op hun hoede zijn als ze in het donker al leen naar huis fietsen. Maar ook verdrietig veel verhalen over aan randingen en verkrachtingen. Gelukkig spreken ook mannen zich massaal uit sinds Tim Hof man de schellen van ieders ogen deed vallen met zijn onthullingen over de walgelijke toestanden bij The Voice. Een enkeling trekt ook zelf het boetekleed aan. Dat ze ook wel eens in billen knepen of zoge naamd leuke seksueel getinte op merkingen maakten. Maar ook nu gaat het net als na #Metoo: alleen de billenknijpers melden zich, de grote goorlappen houden zich van de domme. Degene die wél sorry zei, en over wie ik het in de eerste zin van deze column had, is nota bene Tim Hofman zelf. Ook deze krant presteerde het om dit weekend een rellerig artikel te publiceren: Tim Hofman in opspraak! En dat allemaal om een stom filmpje uit 2012 waarin Hofman voorafgaand aan een interview met playmate Zimra Geurts onder andere zegt dat zij net wat grotere 'tieten' heeft dan de rest van Nederland. Is dat netjes? Nee, dat geeft hij zelf ook toe. Maar we hebben het hier over een fragment uit Spuiten en Slikken, nota bene een pittig en eigenzinnig tv-programma over seks en drugs. En laten we wel we zen: vrouwonvriendelijke teksten zijn van een compleet andere orde dan machtsmisbruik, ongevraagd dickpics en geile appjes sturen of jonge vrouwen meelokken voor seks. Het gevaar van #Metoo, en ook nu weer, is dat alles wat ook maar een beetje riekt naar vrouwon vriendelijkheid haast over de zelfde kam wordt geschoren als het échte wangedrag. Dat lijkt me niet de bedoeling. De vrouwen van Talpa plaatsten een pagina grote advertentie in de krant. Dat is mij iets te prijzig dus daarom zeg ik het op dit plekje maar: Beste Tim, sorry voor deze non-ophef. Het ligt niet aan jou. De billenknijpers melden zich, de grote goorlappen houden zich van de domme De Koninklijke Marechaussee vond de man in de neuswielkast van een vrachtvliegtuig op Schiphol. Waar de man aan boord is gekomen, is niet duidelijk, maar hij heeft meer dere uren - mogelijk acht uur of langer - in de wielkast gezeten. De brandweer heeft de man uit het toestel gehaald. Toen bleek dat hij nog leefde. Hij was onderkoeld en is naar een ziekenhuis gebracht. Zijn leeftijd en nationaliteit zijn nog niet bekend. Sinds 1947 hebben wereldwijd zeker 128 mensen zich als versteke ling verstopt in de wielkast van een vliegtuig, blijkt uit cijfers van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. Dit waren vrijwel allemaal jonge mannen. Zeker 75 procent overleefde de reis niet. In Nederland werden de afgelo pen vijf jaar zes verstekelingen in het landingsgestel van een vlieg tuig aangetroffen. Vijf van hen wa ren dood. Op kruishoogte van 10 ki lometer daalt de temperatuur tot min 50 graden Celsius. Hoe het kan dat sommige verstekelingen het overleven, blijft gissen. De VS houden rekening met een Russische inval in Oekraïne. Presi dent Poetin heeft een grote troe penmacht samengebracht bij de Oekraïense grens en de marine oe fent in de Zwarte Zee en de Zee van Azov. Het Kremlin wil dat de Navo zich terugtrekt uit Oost-Eu ropa en garanties geeft dat Oekra- ine geen lid wordt van het wes terse bondgenootschap. Moskou voerde de druk nog wat verder op door de Ierse regering op de hoogte te stellen van voorgeno men schietoefeningen in interna tionale wateren op 240 kilometer uit de kust van County Cork. De manoeuvres met lucht- en zee macht beginnen volgens nieuws site The Journal op 3 februari. De krant Bild meldde zaterdag dat de Duitse autoriteiten ook voorbereidingen treffen voor het repatriëren van ambassademede werkers en hun gezinsleden uit Oekraïne. Het plan wordt uitge voerd zodra de spanning verder oploopt en een oorlog dreigt uit te breken. Nederland zou zich eveneens moeten voorbereiden op een snelle evacuatie van onder meer ambassadepersoneel uit het land. Dat zei oud-minister van Buiten landse Zaken en voormalig Navo- chef Jaap de Hoop Scheffer giste ren in het televisieprogramma Buitenhof. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zou volgens hem bij Duitsland en de VS op zijn minst navraag moeten doen 'op welke informatie zij dit baseren'. De Hoop Scheffer acht de kans 'zeer gering' dat het conflict nog opgelost kan worden langs diplo matieke weg. Hij baseert dat onder meer op zijn persoonlijke ervarin gen met de Russische president Vladimir Poetin in zijn tijd als se cretaris-generaal van de Navo. C De Hoop Scheffer acht de kans 'zeer gering' dat conflict langs diplomatieke weg wordt opgelost Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag liet zaterdag weten dat het de ontwikkelingen in Oekraïne op de voet volgt en 'steeds afweegt' welke stappen ze moet nemen. Vertrek van ambas sadepersoneel wordt daarbij ook bekeken 'maar op dit moment is daar geen aanleiding toe'. Nederland zou er volgens De Hoop Scheffer ook goed aan doen reizen naar heel Oekraïne te ontra den. Voor het grootste deel van het land geldt nu nog een oranje reisadvies. Dat betekent dat niet strikt noodzakelijke reizen wor- den ontraden. Alleen voor de con flictgebieden Donetsk, Loehansk en de Krim geldt een algeheel ne gatief reisadvies. Rusland blijft ontkennen aan valsplannen te hebben. Het Krem lin verwierp gisteren ook Britse beweringen dat het een pro-Rus sische regeringsleider in Oekraïne aan de macht wil helpen, terwijl het ondertussen de opties open houdt voor een invasie in zijn buurland. Het zou gaan om oud-parlementariër Evgeni Moerajev, staat in een zaterdag avond gepubliceerde verklaring van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens de verklaring hebben de Russische geheime diensten con tact met Oekraïense politici, onder wie enkele voormalige ministers en oud-premier Mikola Azarov. Hij trad in januari 2014 af, ten tijde van grote pro-Europese protesten in het land. Uiteindelijk leidden die protesten tot het vertrek van de toenmalige pro-Russische presi dent, die naar Rusland vluchtte. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken noemde de berichten 'desinformatie' en 'een bewijs dat juist de Navo-landen, onder Angelsaksische leiding, de spanningen laten escaleren rond Oekraïne', aldus het Russische persbureau Ria Novosti. Moerajev ontkende tegenover de Britse krant The Guardian dat Moskou hem op het oog heeft als rege ringsleider in Oekraïne. ,,Het lijkt me niet erg logisch. Rusland heeft mij verbannen en ook het geld van een bedrijf van mijn vader in be slag genomen." MAANDAG 24 JANUARI 2022 GO Een verstekeling heeft op won derbaarlijke wijze een vlucht van Zuid-Afrika naar Nederland overleefd. ANP Schiphol Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft fami lieleden van ambassadeperso neel in Oekraïne opgeroepen dat land te verlaten. De evacua tie begint vandaag al, vernam Fox News van functionarissen in Washington. Caspar Naber Rotterdam/Kiev Een militair konvooi uit Rusland op De Krim ten zuiden van Oekraïne op weg naar de grens. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6