Tasty Walk Kamperland trekt veel deelnemers 'Schaf leeftijdsgrens stembureauleden af' 5 Het is zeker niet de grootste van Nederland. Maar de Tasty Walk van Kamperland is wel een van de drukst bezochte. En al die deelnemers lopen met blije gezichten rond. f ^B Be zagen het I AA in de krant staan en BB BH vonden het ^B ^B leuk om mee te doen', vertellen Carineke en Guus Mix op het terras van restau rant De Brouwerij. ,,Lekker wan delen en daarbij iets eten en drin ken. Daar word je weer blij van. Het is superleuk, zowel voor de deelnemers als voor de onderne mers." Voor het Middelburgse echtpaar zit de wandeling er al bijna op. ,,We moeten alleen de camping nog, voor het toetje. En dan weer terug naar de auto. die hebben we midden in het dorp gezet. We hebben er nu ruim twee uur en 4,7 kilometer opzitten. Dat hou ik bij op Strava. Voor mezelf en voor de familie. Dan kunnen ze zien wat wij allemaal voor lekkers krijgen voorgeschoteld, want ik zet er ui teraard ook foto's in." De Tasty Walk is, zoals Carineke al zei, ook voor de deelnemende horecamensen een feestje. Tom ter Horst van De Brouwerij staat in ie der geval te glunderen in de deur opening: ,,Het gaat hartstikke leuk. Vooraf zouden we al blij zijn ge weest met vijftig deelnemers op zaterdag en honderd op zondag. Maar inmiddels zitten we voor de twee dagen al door de vierhonderd inschrijvingen." Ter Horst deed een week gele den inspiratie op bij de Brouwers- dam. ,,We hebben daar meegelo pen en dachten 'Dat kunnen we in Kamperland ook.' En het enthou siasme is hier zo groot in Zeeland. Voor zover ik nu weet zijn we hier in Kamperland en op de Brou- wersdam de twee grootste van Ne derland qua deelnemersaantal. Mensen staan te springen om iets te doen." In Kamperland doen vijf restau rants mee aan de culinaire wande ling. Je krijgt geen stempels, zoals We maken er ook een sociale happening van bij de Elfstedentocht en een kruisje hoef je ook niet te ver wachten. Wat je wél krijgt voor je dertig euro? Vijf verschillende ge rechten. Variërend van carpaccio (Gasterij Rubens) tot een hambur ger bij Havenzicht. En van loaded fries (Foodstube) tot aan een Indi ase curry bij de Brouwerij. En als dessert heeft camping Molenzicht een trio zoetigheden op de kaart gezet. Rennen voor de toetjes Voor Wilza Kouwer en Miranda van Hoorn wordt dat overigens nog spannend. Gaan zij dat toetje nog op tijd halen of niet? Want rond half vijf doen zij zich nog te goed aan een loaded fries bij de Foodstube. En van daaruit is het best nog een stukje lopen naar camping Molenzicht. Terwijl de Tasty Walk toch echt om 17.00 uur voorbij is. ,,We moeten nog gaan rennen voor de toetjes. Ik hoop dat ze nog wat langer open blijven", lacht Van Hoorn. ,,We maken er ook een sociale happening van", vult Kou wer aan. ,,Je neemt de tijd om je eten op te eten en maakt hier en daar nog eens een praatje. Als je dat niet zou doen kan het wel bin nen de tijd. Maar nu wordt het krap." Van Hoorn vertelt over de wan- del-challenge die zij hebben op het werk: ,,En dan is het wel leuk dat je dat op een bourgondische manier kan doen. Bovendien steun je er de lokale ondernemingen ook nog eens mee. Maar ik ben nog geen collega's tegengekomen. Mis schien dat die morgen gaan lo pen." Met of zonder dessert, met een hongerig gevoel gaat waarschijn lijk niemand naar huis. ,,We ko men niks tekort, ik krijg net nog een halve portie toegeschoven", zegt de één. ,,De afstand is eigenlijk te kort om al het eten er weer af te lopen", merkt een ander op. Maar een goed humeur neemt wél iedereen mee naar huis. Ook het echtpaar Mix uit Middelburg: ,,Je merkt dat iedereen vrolijk en ontspannen is. Het is zo leuk dat het weer kan, je hebt weer eens een uitje. Je wordt hier echt weer blij van." ders kan dit opgevat worden dan leeftijdsdiscriminatie?" GB wijst erop dat er meer risico groepen zijn als het om corona gaat. ,,Waarom kiest u er wel voor om 70+ uit te sluiten, maar niet mensen met een BMI van 25+ toch ook een serieuze risicofactor? Of mensen met onderliggend lijden?", is de vraag die GB dinsdag zal stellen aan het college. De conclusie van GB is dat het erg selectief is om 70+ uit te sluiten. ,,En daarnaast komt het erg betutte lend over. Mensen in deze leeftijds groep zijn best in staat om zelf een afweging te maken." GB stelt voor om slechts een ad vies te geven aan alle risicogroepen Kapelle is, net als veel andere ge meenten, hard op zoek naar stem bureauleden. Gemeentebelang (GB) constateert dat mensen van 70 jaar en ouder daarvoor worden ge weigerd. Vanwege het verhoogde risico in verband met corona. ,,Wij begrijpen heel goed dat dit vanuit de beste intenties wordt ge daan", laat GB weten. ,,Toch zouden wij willen vragen om deze maatre gel te heroverwegen. Want hoe an- om zich niet aan te melden als lid van een stembureau. ,,Maar de be slissing daarvoor moeten we leggen waar deze hoort: bij onze inwoners zelf." Bij de gemeenteraadsverkiezin gen van 16 maart 2022 zijn extra veel stembureauleden nodig. Vanwege corona is er nog steeds een tij delijke wet van kracht die bepaalt dat ie dere gemeente ook op 14 en 15 maart een aantal stemlokalen open moet stellen. En dan moet er ook nog eens overal een vierde lid aanwezig zijn om toe te zien op de extra maatre gelen. BE MAANDAG 24 JANUARI 2022 'Je wordt hier weer blij van' Willem Adriaansens Kamperland - Wilza Kouwer KAPELLE De maximumleeftijd van 70 jaar voor stembureauleden is een vorm van discriminatie, zegt Ge meentebelang in Kapelle. De partij wil dat die maximumleef tijd wordt afgeschaft. - Willem Adriaansens Iedereen kan tijdens verkiezingen stembureaulid worden, behalve als je 70 jaar of ouder bent. foto marcelle davidse Wilza Kouwer (links) en Miranda van Hoorn genieten van hun 'loaded fries' tijdens de Tasty Walk. En dan maar hopen dat er nog genoeg tijd is om het rondje af te maken. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 48