Toch nog verbod op vrachtverkeer op Torenring? c Hondenuitlaatplaats Oud-Vossemeer heeft hoger hek 1 4 I£L M De hondenuitlaatplaats (hup) in Oud-Vossemeer heeft een nieuw, hoger hek. Daardoor kunnen de honden niet meer ontsnappen en is de 'hup' een feest voor honden én baasjes. De hup bevindt zich aan de rand van het dorp en staat er al een paar jaar. Sinds kort staat er echter een nieuw hek omheen. ,,We zijn hier begonnen met een hek van een me ter hoog", vertellen Miriam van Gorsel en Jack Vaders. ,,Maar als de honden een andere hond aan zagen komen, dan sprongen ze over het hek om die ander te begroeten. Nu hebben we een hoger hek, dat heeft de gemeente betaald. Die heeft voor alle materialen en hulpmaterialen gezorgd. Wij hebben het zelf ge plaatst." Behalve voor de honden is de hup ook erg belangrijk voor de baasjes. ,,Het heeft een grote maat schappelijke functie", aldus Van Gorsel. ,,Een goed voorbeeld daar van is Kelly Videler, de beheerder van de app-groep." ,,Ik woonde hier twee of drie weken op het dorp en toen moest ik een zware operatie ondergaan", doet Videler haar verhaal. ,,Ik kwam van buiten en ik kende hier helemaal niemand. Maar in no- time kreeg ik van Jack, want hij was toen nog beheerder van de app-groep, een berichtje van 'hoe is het gegaan?' Vervolgens hebben ze me zes weken lang geholpen om mijn hondje uit te laten. En ik heb mijn vriend hier leren kennen. Dus wij zijn het eerste officiële hup-stelletje." Maar in eerste instantie is het natuurlijk allemaal om de honden te doen. Die hoor je dan ook niet klagen. Wel blaffen uiteraard. En je ziet ze achter elkaar aan en over elkaar heen vliegen. Behalve Luna, die zit aan de zijkant naast haar baas. ,,Ze houdt niet van die drukte", aldus Vaders. mmm? ,,We hebben daar een goed gesprek gehad met de wethouders Joost de Goffau en Cees Pille en een ver keerskundige", laat Bas de Schrijver weten. Als secretaris van de dorps raad ging hij eerder deze maand, sa men met voorzitter Kees Kabboord en een lid van de verkeerscommis- sie, naar het stadskantoor in Goes. En dat was een positief gesprek zegt De Schrijver: ,,Zij staan wel open voor wat wij voorstellen." Maar voor het zover is dat er be slissingen kunnen worden geno men, met andere woorden: Of het verbodsbord voor vrachtverkeer weer terugkomt op de Toren- ring-zuid, wil De Schrijver eerst de inwoners spreken die op de locatie zelfwonen. ,,Wij hebben zelf voor gesteld om de mensen die aan de Torenring wonen eerst samen te brengen in het Arendshuis om daarover te praten. We willen graag weten hoe die mensen erover den ken." Drie buurtonderzoeken Jules Bitter is een van bewoners van de Torenring-zuid. Hij voert al ja- ren actie om het zwaar verkeer op dat gedeelte van de Torenring te verbieden. Hij wil dat het verbods bord, dat er tot 2011 altijd heeft ge staan, weer terugkomt. Hij heeft, naar eigen zeggen, tot drie keer toe een buurtonderzoek gehouden waaruit blijkt dat de meeste bewo ners van de Torenring-zuid snel ac tie willen zien. Buitenspel ,,Ik heb ook de handschoen opge pakt om weer eens te praten met Ju les", aldus De Schrijver. Want Bitter raakte een tijd terug gebrouilleerd met een aantal toenmalige leden van de dorpsraad en werd daardoor buitenspel gezet. ,,Hij zegt te spre- Als er een probleem is bij een aantal mensen vind ik dat je dat moet bespreken ken namens meerdere mensen van de Torenring-zuid. En ik ben nog maar kort bij de stichting, maar als er een probleem is bij een aantal mensen vind ik dat je dat op moet pakken en moet bespreken met de mensen waarbij je iets zou kunnen bereiken." Dat gebeurt nu dus. En De Schrijver is daar best hoopvol over: ,,Dat er iets bereikt gaat worden, dat ver wacht ik wel. Maar we hebben wel gezegd dat we eerst eens met alle betrokkenen gaan praten. Als ze dat willen uiteraard. We gaan een briefje in de bus stoppen bij de mensen van de Torenring om ze uit te nodigen. Dan kunnen we bespre ken wat we in het Stadskantoor hebben besproken. Daarvoor nodi gen we uiteraard ook de de mensen van de andere kant van de Toren- ring uit. Want door een verbod op zuid, zou het aan de andere kant weleens drukker kunnen worden." MAANDAG 24 JANUARI 2022 BE Feest voor honden én baasjes Willem Adriaansens Oud-Vossemeer Achter het nieuwe hek van de hondenuitlaatplaats kunnen de honden van Oud-Vossemeer en omstreken heerlijk met elkaar spelen. En de baasjes hebben even tijd om bij te praten. Foto rechtsonder: Tiger is de baas van de roedel. Op zijn 'troon' slaat hij alles gade. ,,Als er ru zie is tussen twee honden komt hij er af en gaat ie tussen de ruziemakers staan." fotos johan van der heijden 'S-HEER ARENDSKERKE Er zit weer beweging in de kwes tie Torenring-zuid in 's-Heer Arendskerke. Een vertegen woordiging van de dorpsraad heeft gesprekken gevoerd met de gemeente Goes over de ver keerssituatie op die plek. - Bas de Schrijver, dorpsraad - Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 47